Moje 12letá dcera nechce nic dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karnatt
Kecalka 206 příspěvků 29.08.19 12:53
Moje 12letá dcera nechce nic dělat

Prosím o radu, moje 12letá dcera nechce nic dělat jen ležet v posteli s mobilem… Když ji řeknu ať dojde něco koupit tak řekne, že nikam nejde. Když jí mobil seberu tak to udělá, ale sama od sebe nic. Ani ven nechce chodit, prý nikdo nemá čas… Jenom k babičce to dojde…Nevím co s ní..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zuzikka
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 29.08.19 12:56

Sebrat mobil? Ať si najde jinou zábavu… :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 12170 příspěvků 29.08.19 12:56

Sebrat mobil. Co jinyho bys chtěla dělat, když sama píšeš že bez něj jde něco udělat? Dávat ji ho akorát když jde sama někam ven, aby v případě potřeby mohla zavolat. A nějaké kroužky má? Teď od září zas budou různě nabírat, tak by možná nebylo od věci ji na něco zapsat :think: 12 letá holka co jenom leží s mobilem je teda hrozná představa 8o

35ja
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 29.08.19 12:57

Možná dávat mobil jen na určitý čas..zapojit ji víc do práce v domácnosti s vama, když něco děláte přizvat ji na pomoc už je dost velká na to aby zvládla nějaké věci udělat sama..

Safrik
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 29.08.19 13:02

Rozhodne je ten mobil porad v ruce problem..

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 4 inzeráty 29.08.19 13:03

Tak až po vás bude něco chtít, taky jí řekněte, že nejdete třeba nakoupit a vzít mobil

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16666 příspěvků 29.08.19 13:06

Ach jo, to je porad to same. Pust si na youtube video Lidmila Pekarova, vychova deti do 7 let, ma to asi 7 minut.

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 29.08.19 13:06

Pardon, zeptám se asi hloupě, ale co děláte Vy/manžel/přítel? Sportujete? chodíte na procházky nebo máte nějaký koníček?
Nemyslím to špatně, ale třeba dcera vidí u Vás, že doma se leží/sedí na gauči u TV nebo PC a prostě jen nic jiného vlastně ani sama nezná… nebo dřív byla akční a je to až teď?

mayunka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 29.08.19 13:07

Klukovi je 11 a toto bych nedovolila. Může si zahrat playstation nebo mobil, ale ma vymezený cas. Vetsinou hraje, když mladší spí a pak jezdíme do mesta mezi děti. Tady na vesnici totiž nikdo s detmi neni. Holka nema kamarády?

Lama Lama
Hvězda diskuse 54895 příspěvků 29.08.19 13:09

Mobil omezit časově, rodičovský dohled.

Karnatt
Kecalka 206 příspěvků 29.08.19 13:16

Má kamarádky, ale s nima ven moc nechodí… A samozřejmě já ven chodím a bereme jí i sebou, ale kdyby nemusela tak nejde. A dohlížet na ní pořád nemůžu, chodím do práce

Murka
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 29.08.19 13:19

Sebrat mobil, dát nějaké povinnosti. Ale tohle bude dlouhodobější problém. Nemá nějaké koníčky, zájmy? Co takhle knížku, něco namalovat, vytvořit, vyzdobit si pokoj…

Aamanda
Kelišová 5679 příspěvků 29.08.19 13:22
@Karnatt píše:
Má kamarádky, ale s nima ven moc nechodí… A samozřejmě já ven chodím a bereme jí i sebou, ale kdyby nemusela tak nejde. A dohlížet na ní pořád nemůžu, chodím do práce

A přesně proto moje děti nedostanou mobil, dokud nepřijdu z práce domů. Do té doby se musí zabavit jinak. Kdybych jim ho nechala bez omezení, stali by se z nich líné neschopné lemry jako z ostatních dětí, které mají mobil neomezeně - vidím to všude okolo. Když mobil nemají, donutí je to hledat si jiné činnosti a celkově je s nimi mnohem lepší spolupráce, mám to vyzkoušeno.

mayunka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 29.08.19 13:26

@Aamanda Souhlas. Mladej si vydrzi x hodin hrat s legem. Kdybych mu povolila playsn nebo mobil, samozrejme by vyzdrzel ale to je spatne… Hlavne buh vi, co na tech mobilech bezprizorne delaji a s kym pisi.. Na to maji casu dost

Evinka2
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 29.08.19 13:27

Souhlasím s tím, co bylo napsáno výše, dát mobil jen na určitou dobu, hned si najde nějakou zábavu :) Navíc bych ji víc zapojila doma, my máme na lednici seznam domácích prací a pokaždé když něco holky udělají, tak si tam udělají čárku a na konci měsíce pak dostanou kapesné podle toho, kolik si „vydělaly“ :) Tím se učí doma pomáhat a zároveň se učí, že nic není zadarmo :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama