Malej závislák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zástavanda
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 24.08.19 08:17
Malej závislák

Ahoj potřebuju radu.
Malej má téměř rok a nenechá se od nikoho pochovat. Snese jen mě nebo partnera. Když hlídá mamka třeba na hodinu (lékař atd.) tak celou dobu vříská jak kdyby ho vraždila.
O tom, že by někdo pohlídal a my si mohli společně zajít na večeři si můžeme nechat jenom zdát. Trvá to cca 4 měsíce, předtím se pochovat nechal. Taky se dost vzteká poslední dobou, to mě tak mě tak netrápí, ale to odmítání všech mě trápí u staršího to vůbec neznám miloval všechny :nevim: Rodina mu už neřekne jinak než klíště a nechápou jak jsem ho mohla tak rozmazlit, když jsem přece zkušená matka. :zed:.
Potřebuju radu jak ho postupně zvykat na přítomnost ostatních lidí. Denně jsme na min. 2 hodiny na hřišti kde jsou i dospělí. S rodinou se setkáváme pravidelně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 47614 příspěvků 24.08.19 08:21

Neporadím, jen trochu utěším, že i u nás, zatímco prvé dítě bylo od miminka „do světa“, druhé je takovej mamánek, jak mě minutku nevidí, řev, a to i u muže, co se mu intenzivně věnuje od narození. Přístup a výchova stejné, je to taková povaha - zatím je mimčo, tak doufám, že to kontaktní rodičovství jednoho dne přinese tu samostatnou a nezávislou osobnost :lol:

VilaAnalka
Stálice 99 příspěvků 24.08.19 08:22

Pravidelneji k babicce.

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 24.08.19 08:28

Jde mi teda spíš o to aby vydržel v přítomnosti jiných lidí, teď to vypadá tak, že ho mám třeba v náručí a jen se přiblíží někdo jiný začne se ke mě tisknout a lezt mi až za krk aby si ho náhodou někdo nevzal :roll:. Když si ho vezme někdo do náruče okamžitě začne vřískat a snaží se vykrotutit. Jasný dítě jsem si nedělala na to aby mi ho někdo hlídal, ale už by jsme s partnerem opravdu potřeboval oraz. V září máme výročí a nemůžem ani do pitomýho kina :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 08:28

@Zástavanda Znám, mám to doma. Také druhé dítko a ten do roka netoleroval ani manžela. Takže, jestli ho může dát alespoň otci, jsi na tom dobře. Já zkoušela kde co, na malého se nemohl ani nikdo podívat, začal hned brečet. Kolem roku vzal na milost manžela, teď má 20 měsíců a už neřve když ho někdo pohladí. Až bude mít dva chci ho zkusit dát do jesliček, zná to tam, chodí tam starší sourozenec. Uvidíme, jestli to klapne. Malý ještě trpěl na afektivní záchvaty, takže u nás opravdu nešlo ho nechat vybrečet, protože přestával dýchat. :zed:

Nicméně pokroky dělá, venku už se nedrží mojí nohy, na hřišti běhá kolem dětí a když zmizím z dohledu, tak neřve. Jde to pomalu, ale jde.

Chybu jsi určitě nikde neudělala, prostě některé děti jsou víc citlivější. Ale určitě z toho vyrostou. :lol:

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 24.08.19 08:29

@VilaAnalka Ale o to jde když je s babičkou, jedno jestli u nás nebo u ní, tak řve celou dobu co jsme pryč :zed:

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 24.08.19 08:30
@Anonymní píše:
@Zástavanda Znám, mám to doma. Také druhé dítko a ten do roka netoleroval ani manžela. Takže, jestli ho může dát alespoň otci, jsi na tom dobře. Já zkoušela kde co, na malého se nemohl ani nikdo podívat, začal hned brečet. Kolem roku vzal na milost manžela, teď má 20 měsíců a už neřve když ho někdo pohladí. Až bude mít dva chci ho zkusit dát do jesliček, zná to tam, chodí tam starší sourozenec. Uvidíme, jestli to klapne. Malý ještě trpěl na afektivní záchvaty, takže u nás opravdu nešlo ho nechat vybrečet, protože přestával dýchat. :zed:

Nicméně pokroky dělá, venku už se nedrží mojí nohy, na hřišti běhá kolem dětí a když zmizím z dohledu, tak neřve. Jde to pomalu, ale jde.

Chybu jsi určitě nikde neudělala, prostě některé děti jsou víc citlivější. Ale určitě z toho vyrostou. :lol:

No tak to si to jdu hodit, další rok nedám :D

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 24.08.19 08:33

@ugluk Tak náš malej naštěsí bere partnera stejně jako mě. Takže nás má asi oba za mamky :lol: Možná je to tím, že jsem nekojila a partner se do péče zapojoval opravdu hodně už od narození, takže nás má nestejno :D

VilaAnalka
Stálice 99 příspěvků 24.08.19 08:36
@Zástavanda píše:
@VilaAnalka Ale o to jde když je s babičkou, jedno jestli u nás nebo u ní, tak řve celou dobu co jsme pryč :zed:

Vsak to ja pochopila :lol: Proto pisu casteji k babicce, aby si zvyknul. Ono ho to rvani vecne bavit nebude, kdyz zjisti, ze babicka tu a tam rozmazli dobrotou, bude se mu venovat atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 08:36
@Zástavanda píše:
No tak to si to jdu hodit, další rok nedám :D

Ale dáš. ;) Ono moc možností na výběr není. Jako je to fakt na palici. Ulevilo se mi, když ho alespoň mohl hlídat manžel a já mohla ven sama nebo vzít staršího.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16669 příspěvků 24.08.19 08:38

Take mame prvni dite do sveta a druheho mamanka. Ale ja bych nikdy nerekla, ze maji stejny pristup a stejnou vychovu, byt maji mezi sebou maly rozestup. Snazim se diteti jeho potreby uspokojit, hlidat ho davam jen v pripade nutnosti, samo nechce byt ani s tatinkem. To tedy lehce vnucuji, abych si odpocinula, ale jinak to beru s nadhledem. U tech deti se vse tak rychle meni, ze co je dnes nemusi byt za mesic. Hlavne se nenechat svazovat recmi, ze se musi dite otuzovat, jinak bude zavislost stale vetsi. Nebude, po naplneni potreby dite vyrazi sebevedome do sveta.

Šáruší
Kelišová 5149 příspěvků 24.08.19 08:55
@Zástavanda píše:
Jde mi teda spíš o to aby vydržel v přítomnosti jiných lidí, teď to vypadá tak, že ho mám třeba v náručí a jen se přiblíží někdo jiný začne se ke mě tisknout a lezt mi až za krk aby si ho náhodou někdo nevzal :roll:. Když si ho vezme někdo do náruče okamžitě začne vřískat a snaží se vykrotutit. Jasný dítě jsem si nedělala na to aby mi ho někdo hlídal, ale už by jsme s partnerem opravdu potřeboval oraz. V září máme výročí a nemůžem ani do pitomýho kina :zed:

tak ať na něj nesahají. Kecy typu, jak jsi ho mohla rozmazlit vypouštěj. Je to o povaze dítěte. Moje starší bylo taky takové ( já to tedy přikládám tomu, že po porodu měla velké zdravotní komplikace a byla sama v inkubátoru a nebyl bonding) ale na tu nesměl nikdo sáhnout, jinak vyváděla jak pominutá. Takže na kecy rodiny jsem nereagovala, říkala jsem, ať jí nechají na pokoji, ať si jí nevšímají, ať na ní nesahají. Ona se pak vždycky otrkala a sama přišla, ale úplně nesnášel, když se hned někdo hrnul a chtěl ji chovat. Tak ať to prostě nedělají, nevšímají si jí. Já tohle dokola opakovala milionkrát, nechte ji být. Vyrostla z toho. Není to výchovou, je to dítětem. Na večeři jsme nechodili a k doktorovi tak, že jsme se prostřídali s manželem.

Šáruší
Kelišová 5149 příspěvků 24.08.19 08:59
@Zástavanda píše:
@VilaAnalka Ale o to jde když je s babičkou, jedno jestli u nás nebo u ní, tak řve celou dobu co jsme pryč :zed:

hele, zvykání nepomůže, na to je malý, maximálně rezignuje. Prostě počkej, on z toho vyroste. Když ho nebudeš násilně zvykat, ale uspokojíš jeho potřebu po tvé přítomnosti, odpoutá se sám. Nechci úplně strašit, moje dítě taky začalo ve dvou tolerovat cizí lidi a ve třech se odpoutalo, ve čtyřech to bylo sebevědomé dítě, co šlo v pohodě do školky a kamkoliv bez nejmenšího problému.

Au_Lait
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 09:05

Vydržte to, přejde to, jak tu zde už padlo. Malá měla období, kdy se na ni nesměl nikdo podívat. V tu chvíli začala řvát a prohýbat se do luku. Přešlo ji to. S tatínkem je pravidelně sama. Zvykla si i na prarodiče, tety, moje kamarádky atd. Na někoho teď šplhá a natahuje ruce prakticky hned, jiné nechce. Řekla bych, že to je i o osobních sympatiích. Někdo se jí prostě nelíbí. Však dospělí se taky nechtějí bavit s každým :grin:.
Taky jsem slýchala řeči typu, že je dcera rozmazlená, nevychovaná, já moc měkká…
Zkusila jste si třeba hrát na zemi ve třech s babičkou a postupně se nějak ztrácet ze hry? U nás to většinou pomůže prolomit ledy, než vezme dcera někoho na milost :grin:.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 24.08.19 09:09

Můj je mamanek první dítě, akorát s rozdílem, ze babičku jako jedinou toleruje, ale protože je u ni často. Teď jsem u svoji rodiny na Moravě a je to katastrofa, nemůžu si zajít ani má záchod bez toho aniž by sebou fláknul na zem a jecel jak mental :lol: musím říct, ze po dnech jako jsou tyto jsem rada, když ho dam večer spát. Má 14M a trvá to minimálně půl roku. No musíme to vydržet :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama