Velmi akční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dazo
Povídálka 31 příspěvků 23.08.19 14:09
velmi akční dítě

Ahoj maminky, jsem už zoufalá, snad někdo s podobnou zkušeností dokáže poradit. Mám holčičku, které je rok a půl a je to malý ďáblík, ničím se dlouho nezabaví, nic ji neunaví, to by mi až tak nevadilo, ale hlavně vymýšlí furt nějaké lumpárny, jako vylézat na linku, na židle, na stůl, na skříně, venku alespoň na lavičky a samozřejmě odtud často padá, je pak celá dobitá a já mám o ni strach, bohužel se z ničeho nepoučí a dělá to znovu a znovu. Nemůžu ji ani na sekundu ztratit z očí, jinak už to jede. Navíc, když se jí něco nelíbí, tak se vztekle válí po zemi a kope kolem. Ve dne spí velmi málo, v noci taky cca od půl jedenácté do sedmi s buzením po hodině a půl. Jsem už vyčerpaná, nic moc nestíhám, nikdo mi ji proto nechce samozřejmě hlídat a manžel jezdí z práce večer. Nechtěla jsem ale už jsem ji zkusila zabavit i pohádkou v televizi, vydrželo jí to dva týdny a už zase nic. Když ji dám např. do postýlky, abych mohla aspoň na záchod, tak brzy vymyslí, jak z ní ven nebo jak se do ní zamotat. Prosím poraďte, nejde mi ani tak o to mé vyčerpání z ní, ale spíše o její bezpečnost. Máme sice dům, ale v podstatě 1+1 a bez zahrady, takže trávíme celé dny v kuchyni, kde je prostě těchto nebezpečných míst moc a jinak to nejde, nejhorší je to samozřejmě, když je venku hnusně. Zapoměla jsem dopsat, že bydlíme na vesnici, takže herny, zde nejsou a stejně staré děti ji nezajímají, až tak od čtyř let a ty málokdy zajímá takové miminko. A malá nesnáší cestování

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 23.08.19 14:37

Nezbyva nez vydrzet a davat na ni neustale pozor. Zkus ji dat papir a pastelky, nebo obrazkove knizky…u toho taky chvili vydrzi :) my teda travime vetsinu casu v obyvaku nebo jejim pokojicku a ne v kuchyni. A tam to mam zabezpecene a vsechno schovane popr dane vys, nebo kliky odmontovane… kdyz varim tak se bud diva na pohadku, nebo si hraje a nebo je semnou v kuchyni v zidlicce a kresli si nebo se hrabe v suplikach a dela ze vari ale mam ji pod dozorem taky neustale neda se nic delat :nevim: ano je to vycerpavajici ale nebude to trvat vecne :kytka:

Sue2008
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 1 inzerát 23.08.19 15:00

@dazo tak nějak kolem 1,5r mi dcera poprvé vylezla z postýlky. Takže bočnice putovala pryč :zed: to jen tak pro pobavení. Její lezení všude jsem korigovala jen nejnutněji, je fakt, že byla překvapivě šikovná a větší úrazy se nám vyhnuly. Teď má 3 roky a je na sebe už o dost opatrnější. Jinak kolem toho 1,5r jsem taky trávila venku co se dalo. V kočárku mi i lépe spala, takže domů jsme se chodily jen najíst, domácnost jsem řešila, když dcera řádila s manželem.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 23.08.19 15:16

:D podle mě máš normální dítě :D mám takové 2! Je to mazec. Mladší (1,5roku) je horší. Spí na matraci na zemi, protože v postýlce se všude šprajcoval, z obyčejne postele spadne. Všude vyleze, na židly, z židle na stůl :zed:. Venku je na trampolině a rozhodne se, že jde pryč, tak si rozepne tu síť a prostě skočí :D. Do bazénu skáče jak by uměl plavat. Kolikrát si říkám, že prostě nemá pud sebezáchovy vůbec :D. Jsem mu furt za zadkem. Druhý syn je taky ďábel, má 3roky po obědě nespí, ráno vstává kolem 8 a usne až kolem 9-10 večer. A to jsme většinou ráno i odpoledne venku. Takže podle mě máš normální holčičku :kytka:

dazo
Povídálka 31 příspěvků 23.08.19 15:24
@Renca8 píše:
Nezbyva nez vydrzet a davat na ni neustale pozor. Zkus ji dat papir a pastelky, nebo obrazkove knizky…u toho taky chvili vydrzi :) my teda travime vetsinu casu v obyvaku nebo jejim pokojicku a ne v kuchyni. A tam to mam zabezpecene a vsechno schovane popr dane vys, nebo kliky odmontovane… kdyz varim tak se bud diva na pohadku, nebo si hraje a nebo je semnou v kuchyni v zidlicce a kresli si nebo se hrabe v suplikach a dela ze vari ale mam ji pod dozorem taky neustale neda se nic delat :nevim: ano je to vycerpavajici ale nebude to trvat vecne :kytka:

Ona bohužel ještě papíry jí, nějak jí nedovedu vysvětlit, že k tomu opravdu nejsou a knížky trhá, společně přečteme denně tak 4, ale jí samotné můžu dát jen ty opravdu nezničitelné, nebo ty, co už zničila natolik, že je to jedno, nicméně jí to vydrží asi 5 minut a nic. Bohužel, jak píšu v naší 1+1 moc možností není, samozřejmě věci máme z dosahu, ale třeba na linku v pohodě vyleze. Nicméně díky a snad z toho brzy vyrostou

Příspěvek upraven 23.08.19 v 15:30

dazo
Povídálka 31 příspěvků 23.08.19 15:28
@Sue2008 píše:
@dazo tak nějak kolem 1,5r mi dcera poprvé vylezla z postýlky. Takže bočnice putovala pryč :zed: to jen tak pro pobavení. Její lezení všude jsem korigovala jen nejnutněji, je fakt, že byla překvapivě šikovná a větší úrazy se nám vyhnuly. Teď má 3 roky a je na sebe už o dost opatrnější. Jinak kolem toho 1,5r jsem taky trávila venku co se dalo. V kočárku mi i lépe spala, takže domů jsme se chodily jen najíst, domácnost jsem řešila, když dcera řádila s manželem.

To Vám celkem závidím, mě malá v kočárku být nechce a už vůbec tam nespí, za jízdy mi z něj vylézá, takže už ho bereme ven míň a míň. Jak píšu manžel chodí domů večer, snažím se podělat maximum, když ji koupe, bez toho bych byla úplně bezradná :). Jediné, co ji sklidní a proč můžu i psát sem je kojení, ale jen po dobu nutnou dle ní. Snad máte pravdu a dřív nebo později začne být opatrnější

dazo
Povídálka 31 příspěvků 23.08.19 15:29
@Lucius08 píše: :D podle mě máš normální dítě :D mám takové 2! Je to mazec. Mladší (1,5roku) je horší. Spí na matraci na zemi, protože v postýlce se všude šprajcoval, z obyčejne postele spadne. Všude vyleze, na židly, z židle na stůl :zed:. Venku je na trampolině a rozhodne se, že jde pryč, tak si rozepne tu síť a prostě skočí :D. Do bazénu skáče jak by uměl plavat. Kolikrát si říkám, že prostě nemá pud sebezáchovy vůbec :D. Jsem mu furt za zadkem. Druhý syn je taky ďábel, má 3roky po obědě nespí, ráno vstává kolem 8 a usne až kolem 9-10 večer. A to jsme většinou ráno i odpoledne venku. Takže podle mě máš normální holčičku :kytka:

Teda, to bych zešílela, nicméně jsem ráda, že v tom nejsem sama, kromě naší rodiny všude vidím jen hodné klidné děti :).

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 23.08.19 19:18

Podle mě normální zdravé dítě. :nevim: Teď je to proste zatím jen živočich. Objevuje svět a svoje možnosti. Děti nemají sedět v koutě s knížkou a půl hodiny v ní listovat - to není normalni. Představ si, jak byste fungovaly, kdybyste bydlely v jeskyni bez elektriky, ostrých rohů, nožu, mříží na postylkach,… Takový prostor a možnosti ji dopřej, protože tam ona je teď ve svém vývoji. ;) Když jí budeš pořád zachraňovat, sundávat a zakazovat, budete otrávené obě, ona o to víc ještě ve vzdoru.

stinga
Echt Kelišová 8999 příspěvků 23.08.19 19:32

@dazo ty máš moje dítě v mladším vydání? já mám jedinou radu - chodit ven, chodit ven, chodit ven, venku je to vždy lepší, moje vylézala i na okno a naučila se ho otevírat - kdy je hnusné počasí? vždyť teď ještě pořád je léto - dalo se být venku od dubna, i v zimě se dá být venku, jak říká klasik - není špatného počasí, jen špatné oblečení, a určitě i u vás je dětské hřiště, nějaký plácek, louka - kde se dítě může vypustit a jen hlídat, ať nesní moc kamínků, lístků, dříveček a brouků
já bydlím také na vesnici, ale mám auto, tak jsme neustále někam jezdily - autem, s kočárkem, na odrážedle, na kole - to bych zbláznila, kdybych s ní seděla v 1+1

dazo
Povídálka 31 příspěvků 23.08.19 19:39
@ngauruhoe píše:
Podle mě normální zdravé dítě. :nevim: Teď je to proste zatím jen živočich. Objevuje svět a svoje možnosti. Děti nemají sedět v koutě s knížkou a půl hodiny v ní listovat - to není normalni. Představ si, jak byste fungovaly, kdybyste bydlely v jeskyni bez elektriky, ostrých rohů, nožu, mříží na postylkach,… Takový prostor a možnosti ji dopřej, protože tam ona je teď ve svém vývoji. ;) Když jí budeš pořád zachraňovat, sundávat a zakazovat, budete otrávené obě, ona o to víc ještě ve vzdoru.

to je sice pravda, ale dnes v jeskyni nežijeme, bohužel svět je plný ostrých rohů, nožů, elektriky, venku zase vajglů,… a já ji nezachraňuji a vlastně až tak moc ani nesundávám, spíše se jí to snažím ukazovat a vysvětlovat, ale ona je pořád celá dobitá, má otlučenou hlavně hlavu a já mám oni proto strach. Nicméně děkuji i za tento názor

dazo
Povídálka 31 příspěvků 23.08.19 19:45
@stinga píše:
@dazo ty máš moje dítě v mladším vydání? já mám jedinou radu - chodit ven, chodit ven, chodit ven, venku je to vždy lepší, moje vylézala i na okno a naučila se ho otevírat - kdy je hnusné počasí? vždyť teď ještě pořád je léto - dalo se být venku od dubna, i v zimě se dá být venku, jak říká klasik - není špatného počasí, jen špatné oblečení, a určitě i u vás je dětské hřiště, nějaký plácek, louka - kde se dítě může vypustit a jen hlídat, ať nesní moc kamínků, lístků, dříveček a brouků
já bydlím také na vesnici, ale mám auto, tak jsme neustále někam jezdily - autem, s kočárkem, na odrážedle, na kole - to bych zbláznila, kdybych s ní seděla v 1+1

díky moc, jasně, že tu máme louky (teda kopco-louky), hřišťátko apod. a taky tam každý den chodíme, ale ji to takhle venku moc dlouho nebaví (tak 2 hoďky) a pak se začne vztekat a chce jít domů, protože tam nemá kam lézt. Kdyby tam měla ty větší děti, bylo by to jiné, ale ty tu nejsou a už vůbec ne takové, aby si chtěli hrát s miminem. Myslím, že už jsem tu někde psala, že cestování nesnáší, prostě jakmile je v autě okamžitě hrozný řev a záchvaty, takže cestujeme minimálně. Špatným počasím jsem myslela deštivé dny, pokud celý den prší, tak teď už s ní ven nechodím, dokud se vozila v kočárku chodili jsme denně. I tak díky moc

stinga
Echt Kelišová 8999 příspěvků 23.08.19 19:53

@dazo no nevím odkud jsi, ale u nás pršelo letos tak 10×. No a na kole jste nezkusily jezdit, nebo na odrážedle, na trojkolce s vodící tyčí, s kočárkem pro panenky…my teda chodily i v dešti, dítě pláštěnku a gumáky, děti milují skákat do kaluží

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 23.08.19 19:54

@dazo nemyslela jsem to tak, že bys ty civilizační věci měla eliminovat, spíš se Ti snažím priblizit, v jaké fázi je mysleni Tvého dítěte. Teď je to jen lidské mládě, které prostě ještě nemá na to, domyslet důsledky svého chování. Proto Ti jiné maminky budou radit chodit co nejvíc ven, vařit, když spí, ukazovat, co má dítě dělat (místo zakazování a říkání co nedělat) nechat ji běhat do nekonečna po louce nebo se popelit v písku, dokázat ji i sobě, že mládě následuje matku a ne naopak. Protože tak by to fungovalo " v jeskyni" To je prostě přirozená fáze jejího vývoje. Neboj, nejsem hyperalternativni matka, mám takové rarachy 3 a postupem času jsem pochopila, že všechna ta složitost je vlastně takhle jednoduchá.

dazo
Povídálka 31 příspěvků 23.08.19 20:29
@stinga píše:
@dazo no nevím odkud jsi, ale u nás pršelo letos tak 10×. No a na kole jste nezkusily jezdit, nebo na odrážedle, na trojkolce s vodící tyčí, s kočárkem pro panenky…my teda chodily i v dešti, dítě pláštěnku a gumáky, děti milují skákat do kaluží

budeme asi muset něco takového pořídit, máme jen odrážedlo a na tom jí to nejde, tak ho tak minutku tahá za sebou a je po srandě. Přiznám se, že nic jiného nemáme. Nějaké konkrétní doporučení co by mohlo být pro takového živého rok a půl prcka fajn?

Renca8
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 23.08.19 20:31

Tak na destive dny kup gumaky a plastenku a hura ven. Dneska jsem byla s maloi venku-naucila sem ji na odrazedle (motorka enduro) vzala sem sebou jen piti a helmu a pekne si jela sama semtam s moji pomoci a noseni na hriste kde litala a pak zpatky dohromady cca 2km. U baraku chtela jit pesky ale nohy ji neposlouchaly…za me je to super vec jak unavit dite. Dite se zabavi, ty se projdes nezastavujes u kazdeho kaminku jak kdybyste sli pesky

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama