Rozvod - komu svěří děti do péče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 20:35
Rozvod-komu svěří děti do péče?

Kamarádka se rozvádí. Žádost o rozvod podal její manžel, jako blesk z čistého nebe. Mají spolu dceru ve 3.tride. Ona byla celou dobu doma a starala se o dceru. On vydělával peníze a živil rodinu. Takto se domluvili. Bydlí v družstevním bytě, který je ale napsán na manžela. Teď řeší svěření dcery do péče. Ona je bez prostředků, resp. od září nastupuje do zaměstnání, byt je psán na manžela, finanční prostředky ona sama naspořené nemá. Rodinu, která by jí pomohla, také ne. Její rodiče již nežijí.
Je možné, aby dceru svěřili do péče otce, jen proto, že je na něj napsán byt a má peníze? Jaké má ona šance, když zatím nesehnala byt a první výplatu dostane v říjnu? Domluva u nich nepřipadá v úvahu. Dceru chtějí oba.
Ona byt shání, ale také to nelze ze dne na den…

Reakce:
Katerina Pa
Povídálka 38 příspěvků 26.08.19 20:54

Bez bydlení a bez peněz nemůže dceru nijak zabezpečit takže podle mého názoru ji svěří otci :think:

Janli
Extra třída :D 10187 příspěvků 26.08.19 20:58

Není pravda, že je bez prostředků a bez bydlení. V bytě má právo bydlet až do rozvodu a pak ještě eventuálně do té doby než soud rozhodne o vystěhování. Bez prostředků také není, protože až do doby rozvodu jí náleží polovina peněz, které jako rodina vydělají. Svěření do péče před rozvodem proto nelze předesílat.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 26.08.19 20:59
@Katerina Pa píše:
Bez bydlení a bez peněz nemůže dceru nijak zabezpečit takže podle mého názoru ji svěří otci :think:

tak rozvod nebude hned zítra ne? pokud se bude snažit bude mít práci a bydlení tak má šanci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 21:07

Manžel jí dělá naschvály, zablokoval účet, aby si svojí kartou nemohla vybrat. Jak má ty peníze, na které má údajně nárok, získat? Jaká by to byla spravedlnost, kdyby dítě do péče získal ten, kdo má více peněz? To ona se o dceru od mala starala, umožnila otci, aby mohl pracovat, tudíž vydělávat více. O dceru bylo postarano. Teď by na tom měla být bita?

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35046 příspěvků 26.08.19 21:09
@Katerina Pa píše:
Bez bydlení a bez peněz nemůže dceru nijak zabezpečit takže podle mého názoru ji svěří otci :think:

Co to plácáš? Finanční situace nemá vliv na svěření do péče.

Pro zakladatelku: V manželství nejde vyhodit manžela/ku z rodinné domácnosti a nejde neplatit výživné, i když ještě manželství trvá a domácnosti jsou oddělené. Ať si kamarádka zajde na OSPOD a poradí se, tam mají právníky a poradí jí. I kdyby šlo do tuhého a bydlela by třeba v azylovém bydlení, není to důvod k tomu, aby dítě nebylo svěřeno do její péče. Manžel podal žádost o rozvod a svěření do péče ještě ne? Ať ho rychle podá ona!!!

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35046 příspěvků 26.08.19 21:11
@Anonymní píše:
Manžel jí dělá naschvály, zablokoval účet, aby si svojí kartou nemohla vybrat. Jak má ty peníze, na které má údajně nárok, získat? Jaká by to byla spravedlnost, kdyby dítě do péče získal ten, kdo má více peněz? To ona se o dceru od mala starala, umožnila otci, aby mohl pracovat, tudíž vydělávat více. O dceru bylo postarano. Teď by na tom měla být bita?

Tohle dělat nemůže, tedy může, nikdo mu v tom nezabrání, ale ona může podat na soud návrh na PO a nejspíš jí vyhoví v tom, že určí manželovi výživné. Určitě dítě do péče nedostane ten, kdo má více peněz. Ať neopouští domácnost, on ji nemůže vyhodit bez prostředků a hned zítra ať jde na ospod.

pst007
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 26.08.19 21:29
@Anonymní píše:
Manžel jí dělá naschvály, zablokoval účet, aby si svojí kartou nemohla vybrat. Jak má ty peníze, na které má údajně nárok, získat? Jaká by to byla spravedlnost, kdyby dítě do péče získal ten, kdo má více peněz? To ona se o dceru od mala starala, umožnila otci, aby mohl pracovat, tudíž vydělávat více. O dceru bylo postarano. Teď by na tom měla být bita?

Tak ať zkusí jít normálně na policii, tohle je domácí násilí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 21:51

Dcera je ve třetí třídě takže má cca 9-10 let? Zažila jsem podobnou situaci, kdy chtěl nyní už exmanzel syna do své pece ale syn byl fixovany od mala na mě a s otcem sám nebyl zvykly byt. Psycholog, který se synem sám sedel mi napsal zprávu, která vylucovala jak péči otce tak rovnou i stridavku. Sešla jsem se s právníkem ex a probrala s nim situaci a obeznamila ho s tím. Sám mi řekl ze soudce už bude prohlížet k názoru 10ti leteho chlapce a posudek si asi ani vyžadovat nebude. Nakonec exmanželovi domluvil ze boj nemá cenu a o syna by mohl svou urputnosti přicházet.
Jinak jako první se u soudu vždy řeší pece o dite, manželství soud nerozjede pokud není pece o dite vyřešena. K žádosti o rozvod jsme museli rozsudek o péči o dite přiložit.
Pokud nebyla predmanzelska smlouva náleží manželce půlka majetku a peněz nabitá za trvají vztahu. Ano toto se ale muže táhnout a soud manželství rozvede a majetkové vyrovnání se muže táhnout další roky.
Můj ex taky zkoušel u právníků to, ze jsem seděla čtyři roky doma na zadku s dítětem a do manželství nevydelala ani korunu. Ale byl zesazen právníkem ze pokud jsem měla pracovat musel by péči obstarat on nebo chůva a hospodyně a částky na ne by byli třeba i dvacet tisíc korun za měsíc. Dohoda pak byla rychlá.

Jana206
Nadpozemská drbna 28610 příspěvků 26.08.19 22:13

Pokud máte oba zájem dceru vychovavat, oba máte podmínky a výchovné predpoklady, pravděpodobně u tak velkého dítěte dojde ke střídavé péči nebo péčí matky s sirokym stykem s otcem, pokud pro to jsou jen trochu obecné podmínky.
Platí, co už bylo napsáno, na peníze a majetek má právo i ta žena. Ale může se to vlect.

Váš příspěvek
Reklama