Je sobecké se nevěnovat hodinu denně miminku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leniccccka
Povídálka 32 příspěvků 01.09.19 06:50
je sobecké se nevěnovat hodinu denně miminku?

Mám asi blbou otázku, ale je sobecké se nevěnovat hodinu denně miminku s tím že bude ležet na dece u mne a já budu cvičit? Nemám hlídání ale chci dělat i něco pro sebe? Někde jsem četla, že na půl roce se má mimču věnovat co nejvíce…nebo jak to děláte vy???

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
josslyn.n
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 2 inzeráty 01.09.19 06:55

Znám ženy, které by ti řekly, že to sobecké je. Ty to bohužel nemají v hlavě v pořádku. Miminko nech klidně v postýlce a vezmi si chůvičku nebo cvič v jeho pokoji, pokud neuděláš moc hluku, aby sis ho vzbudila a musela cvičení přerušit. Je to v pořádku. Jen se připrav na to, že ne vždy ti ta hodina vyjde.

Alušáček
Závislačka 4043 příspěvků 01.09.19 06:55

@Leniccccka Půlroční miminko si pozornost spolehlivě zařídí :D, takže pokud tě nechá cvičit a bude na tebe v klidu koukat nebo bude spát, tak se přece neděje nic špatného ;)

Tessa252
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.19 06:56

Není, taky si musíš na sebe udělat čas. Blbá otázka to není :)

lucenka
Hvězda diskuse 37748 příspěvků 01.09.19 06:59

Pokud v té době bude miminko spát, tak mi to sobecký nepřijde. Pokud bude vzhůru, tak by mi to přišlo divný.

Pety2
Závislačka 2752 příspěvků 01.09.19 07:06

Mne to prijde naprosto normalni. A zeny co maji nedejboze vic nez jedno dite, tal se venuji imrvere miminku a starsi jsou vzduch? A jidlo jim vari kdy? Ja mam dve deti a cvicim od konce sestinedeli, malemu jsem dala na deku hracky a cvicila jsem vedle nej. A ne, ani jinak jsem se mu nevenovala 24 hodon denne, ze bych vedle nej sedela a delala tutu nunu, starsi dcera ma jaksi taky pravo na svuj dil mamincine pozornoisti a na dece s miminkem ji to proste nebavilo. Navic taky jsem musela varit, starat se o domacnost a byla jsem vdecna kdyz mi usnul venku, kdyz jme sly s dcerou na hriste, doma mi skoro nespal, abych si to udelala behem toho…takze za me uuuplne v klidu, urcite ma nejake hracky, nech ho objevovat svet.

kacakaca
Závislačka 2844 příspěvků 01.09.19 07:20

Jake nevenovat? Bude na tebe cucet a ty mu delat divadlo. Ovsem moje deti by to daly pouze behem spanku nebo prvni minuty po probuzeni. Pokud tve dite dokaze bez revu obirat hracky/krupku hodinu, neni co resit. Urcite lepsi, nez matka, co nevezme dite na bazen, protoze se nechce svlect.

Paola29
Nováček 5 příspěvků 01.09.19 07:22

Nie, nie je to sobecke. Je to uplne normalne a ziaduce, ze chces robit aj nieco pre seba.

Příspěvek upraven 01.09.19 v 07:24

Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 01.09.19 07:22

Taky mi na tom nepřijde nic divného. Mám 3 meisicni a taky ho položím na podložku a cvičím vedle něj a on na mě kouká. Jakej je jako rozdíl v tom jestli leží a kouká a já vedle něj budu sedět, nebo jestli leží a kouká a já vedle něj cvičím? :nevim: malej na me musí vidět a je spokojený, akorát nevím jestli by vydržel celou hodinu v kuse :think:

pikola
Generální žvanilka 22051 příspěvků 01.09.19 07:24

A jak by ses mu chtěla věnovat, číst klasickou literaturu? Stačí že je s tebou. Co u toho děláš je jedno.

Sany80s
Echt Kelišová 7568 příspěvků 01.09.19 07:30

Není to sobecké, ty ženské, co dítě 24 hodin denně zabavují, jsouopičí matky.

Leniccccka
Povídálka 32 příspěvků 01.09.19 07:34

Duvod je tento…Dítě je v šestém měsíci méně bojácné: vezme-li si do ruky pískací hračku, která vydává zvuky, už se tolik nevystraší, protože očekává, co se stane. Je to tedy doba, kdy dítě v praxi nabírá nové zkušenosti. Je zvídavé, všemu chce přijít na kloub, všechno chce pochopit a porozumět tomu. Sice budete mít doma nepořádek, ale radši nad ním přivřete oči - tohle všechno se vám i dítěti jednou stokrát vrátí!

Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 01.09.19 07:39

@Leniccccka a to si to dítě nemůže vzít do ruky pískací kachnicku samo? Ono umí objevovat i když mu matka nesedí 24h v kuse za zadkem, naopak se zas bude učit trochu samostatnosti, když si na něco přijde samo. :nevim:

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 01.09.19 07:47

Kolem půl roku dětí jsem cvičila 30 - 40 minut denně. Děti buď spaly nebo si „hraly“ na decce. Chodila jsem i běhat a nechávala je doma s manželem. Čas pro sebe potřebuje každá maminka. Nebylo to vždy jednoduché a byly dny, kdy jsem neodcvicila celé video, protože dětí plakaly apod. Nebo jsem je v průběhu cvičení byla znovu uspávat, kojila jsem je apod. Je dobré se připravit na tyhle komplikace a že ti pravděpodobně nedá hodinu v kuse na cvičení. Budeš různě odbíhat, podávat hračky a tak.

janickaIII
Závislačka 4617 příspěvků 01.09.19 07:47

Asi zde budu ukamenována, ale je mi líto všech dětí, které mají matku za zadkem 24/7. I to půlroční dítě potřebuje být chvilinku samo i jen kvůli tomu, aby se postupně ucilo samostatnosti a vlastně i kreativite, tím že si sami vezme hračku a zkouší s ní samo dělat věci, které se povedou jemu. Žádná matka nedokáže udržet 100% pozornost a ještě správně motivovat a rozvíjet dítě 24/7.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama