Syn odmítá v 8. měsících příkrmy

64
26.7.21 13:00

Syn odmita v 8.mesicich prikrmy

Ahoj,
Moc prosim o radu. Syn cerstve 8.mesicu, plne kojeny. Prikrmy davam na doporuceni laktacni od 6.mesicu, kdy mel bojkot kojeni. Uz tenkrat snedl par lzicek. Ted sni max. 40-60g prikrmu. Susenky, krupky nic nechce. Z ovoce sni max. trochu bananu. Na kontrole nam dr. rekla, ze je chudokrevny, tak davame Maltofer. Kolikrat uz jsem tak zoufala, ze nechve jist, ze koupim sklenicky. Jedinou, kterou si da rad je treska se spenatem od Hippu.
Z lahve pit neumi, mozna i nechce. Obcas mam chut se na to vykasat a jen kojit :-(
Co byste delaly vy? Davaly mu aspon tu trochu co chce a pak nakojily? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10882
26.7.21 13:10

U nás bylo skoro to stejný. Začal něco jíst az kolem roku. Jinak sem kojila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
26.7.21 13:36

Některým dětem asi prostě dýl trvá než si zvyknou na chuť něčeho jiného než mléka..dávej mu co mu už chutná ale nabízej i jiné příkrmy ať prostě ochutnává, zvyká si… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32481
26.7.21 13:41

Máš normální dítě :hug:
Dávej ochutnat, ideál dětskou verzi toho, co budeš jíst. A koj na požádání. Děti jsou konzervativní. Moje jsou stejné, dodnes vedou řeči, když mají dát do hubičky nějakou novinku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
26.7.21 13:46

@Fiducia přesně..švagrová má 12letou dceru, teď v sobotu sme byli v restauraci a ona si hodně složité vybírala co si dát protože v každém jídle bylo něco co buď neji nebo to nezná… :roll: jakože třeba ji vadila jako příloha grilovaná zelenina k masu..přitom normálne zeleninu ji… :lol: pak to přinesli ona opatrně kousek ochutnala a nakonec to zhltla div že nevylizala talíř…ale těch caviku okolo než to do té tlamičky strčila :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14817
26.7.21 13:51
@Momoska88 píše:
Ahoj,
Moc prosim o radu. Syn cerstve 8.mesicu, plne kojeny. Prikrmy davam na doporuceni laktacni od 6.mesicu, kdy mel bojkot kojeni. Uz tenkrat snedl par lzicek. Ted sni max. 40-60g prikrmu. Susenky, krupky nic nechce. Z ovoce sni max. trochu bananu. Na kontrole nam dr. rekla, ze je chudokrevny, tak davame Maltofer. Kolikrat uz jsem tak zoufala, ze nechve jist, ze koupim sklenicky. Jedinou, kterou si da rad je treska se spenatem od Hippu.
Z lahve pit neumi, mozna i nechce. Obcas mam chut se na to vykasat a jen kojit :-(
Co byste delaly vy? Davaly mu aspon tu trochu co chce a pak nakojily? Dekuji

Vykasli se na to a koj.

Davej mu do ruky, nabizej od sebe, at si muze vzit, a nech to plynout.

Ma zuby…? Nekdy deti, co je jeste nemaji, proste prikrmy neji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3759
26.7.21 13:58
@Momoska88 píše:
Ahoj,
Co byste delaly vy? Davaly mu aspon tu trochu co chce a pak nakojily? Dekuji

Jak dlouho dáváš Maltofer?

Já jej dávám již pár měsíců a zlepšení vidím. Velký jedlík není dítko do teď, avšak konečně mohu říci, že jí hezky.

Za mne - nabízej, nenuť. Zkoušej domácí i skleničky. Uvidíš, o co bude mít časem zájem. Samozřejmě dále koj.

Tu chudokrevnost Vám budou hlídat? Problém chudokrevnosti je mimo jiné nechutenství.

Edit: jídlo nabízej. Zkoušej to. U nás hrozila transfuze z důvodu silné anemie. Věř mi, stres s tímto spokojený zažít nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32481
26.7.21 14:28
@Vladusxx píše:
@Fiducia přesně..švagrová má 12letou dceru, teď v sobotu sme byli v restauraci a ona si hodně složité vybírala co si dát protože v každém jídle bylo něco co buď neji nebo to nezná… :roll: jakože třeba ji vadila jako příloha grilovaná zelenina k masu..přitom normálne zeleninu ji… :lol: pak to přinesli ona opatrně kousek ochutnala a nakonec to zhltla div že nevylizala talíř…ale těch caviku okolo než to do té tlamičky strčila :roll: :roll: :roll:

Jojo! :mrgreen: Nejhorší je, že si dcera dává pořád to samý, a pak chce moje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
26.7.21 15:05

@Lucie_Sx ma uz 4 zuby. Snazim se mu davat ochutnat co nejvic veci. Doktorka mi rekla, ze odkud nebude jist aspon 100g nemam zavadet dalsi prikrmy. Coz si myslim, ze je blbost a zacnu mu davat mlecne vyrobky i kasi. Za dva mesice pribral jen 700g a to si dr mysli, ze je hodne malo. Uprimne vypada „hezky“ a ted vazi 10,5kg.
@jezzz davam teprve tyden. Ja byla v tehotenstvi chudokrevna. Za mesic jdeme na kontrolni odber krve. To jsem nevedela. Kojim na pozadani.
To me moc mrzi, ze mas takove starosti :( deti by proste nemeli byt nemocne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
26.7.21 15:07

@Fiducia Dekuji :) mam jeste 4letyho syna a u toho prave toto neznam. Nevim jestli na to ma vliv, ze jeho jsem bohuzel nekojila :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
26.7.21 15:21

@Momoska88 si myslim že ne, teta má dva kluky první byl na um druhý kojeny a větší jedlík na prikrmy byl ten kojeny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32481
26.7.21 15:32
@Momoska88 píše:
@Fiducia Dekuji :) mam jeste 4letyho syna a u toho prave toto neznam. Nevim jestli na to ma vliv, ze jeho jsem bohuzel nekojila :(

Nemyslím si, že to souvisí se způsobem krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3759
26.7.21 15:48
@Momoska88 píše:
@Lucie_Sx ma uz 4 zuby. Snazim se mu davat ochutnat co nejvic veci. Doktorka mi rekla, ze odkud nebude jist aspon 100g nemam zavadet dalsi prikrmy. Coz si myslim, ze je blbost a zacnu mu davat mlecne vyrobky i kasi. Za dva mesice pribral jen 700g a to si dr mysli, ze je hodne malo. Uprimne vypada „hezky“ a ted vazi 10,5kg.
@jezzz davam teprve tyden. Ja byla v tehotenstvi chudokrevna. Za mesic jdeme na kontrolni odber krve. To jsem nevedela. Kojim na pozadani.
To me moc mrzi, ze mas takove starosti :( deti by proste nemeli byt nemocne :(

Týden je málo. To se ještě neprojeví. Vydrž, časem se to zlepší. Ale je to běh na dlouhou trať. :hug:

Osobně bych zaváděna další příkrmy. Třeba bude mít něco nového úspěch.

Já chodím s nejmenším přímo do nemocnice a podle výsledku paní doktorka upravovala dávku Maltoferu. Po 14-ti dnech totiž nebylo z krve žádné zlepšení. Takže nám pak dávku navýšila a dávám jej kvůli zažívání 2 x denně. Ještě dělali různé testy, aby vyvrátili třeba alergii na lepek - máte jej zavedený?

Tohle všechno píší proto, aby ses případně nedivila, kdyby výsledky byly pořad špatné. I výrobce Maltoferu uvádí, že je to na delší dobu.

Já beru železo taky. Poslední výsledky jsem měla ok, u spodní hranice. Ale co ho beru nejsem tak unavená a prý se mi zlepšila barva kůže. Do MM prochází minimum, ale zkusit se má podle mne všechno ;)

Děkuji, jsi moc milá :kytka: U nás je to snad už jen na doplnění přirozených zásob železa. Hemoglobin byl na poslední kontrole už ok. I tak budu muset dávat Maltofer ještě nějaký ten měsíc. Ale to je to nejmensi ;)

Určitě pak napiš jak dopadly odběry.
Zkus de nestresovat (je to těžké, já vím). Nabízej jídlo a věřím, že to bude časem dobré. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3759
26.7.21 15:51

@Momoska88 Jo a apetit se zlepšil díky ustupující anémii. Jakmile rostou zuby, což je skoro pořad, tak je to lehce horší, avšak i přesto prcek ji už hezky. Množství neřeším, nevážím. To bych se zbláznila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
26.7.21 16:10

@jezzz urcite dam, jinak dekuji. Asi si taky zajdu na krev, pro jistotu :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu