Syn snědl černou bobuli

21
25.2.20 17:11

Syn snedl černou bobuli

Ahoj holky, potrebuji radu. Dvouleťák snedl v nestrežené chvíli bobuli (snad jenom jednu) :roll:. Zná nekdo tenhle ker? Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

609
25.2.20 17:21

Těžko říct, když tam jsou jen větve a ne listy. Trochu to vypadá na černý ptačí zob, ten je jedovatý. Každopádně bych zavolala na toxikologickou linku a poradila se. Ono může stačit jedna bobule…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
25.2.20 17:22

Telefon 224 91 92 93, nebo 224 91 54 02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
25.2.20 17:25

Toxikologicke informacni stredisko ma linku: 224 91 92 93. Vyzvracet jste to zkusili? Mozna ptaci zob a ten je jedovaty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
25.2.20 17:27

Z bobuli mam respekt. Kamosce snedla dcera jednu kulicku tisu a poradili ji zavolat rychlou. Rikali, ze u tisu, pokud bobuli nerozkousla, tak by se ji nemuselo nic stat, presto byly v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
25.2.20 17:39

My měli podobnou zkušenost. Dcera snědla také černé bobulky. Vyzvracet jí to nešlo, prst do krku jsem jí dávala a stejně nic. Lapla jsem větvičku s bobulemi a vyrazila na pohotovost. Tam študovali, co to je. Volali i na toxikologickou linku. Nakonec jsme z toho vyšli dobře. Snědla bobule dřišťálu. Celá rostlina - keř je jedovatý, jen bobulky mají vysoký obsah vit. C. Mrkni na obrázky, jestli to není ono. Dřišťál má trny, ty jsem na Tvém obrázku neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
25.2.20 17:50

@slivečka Přítel tvrdí, že by to mohl být ptačí zob, koukali jsme na fotky a myslím si, že by to mohlo být ono.
Tento mi přijde jakoby opadaný, mrkněte na fotky na Seznamu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
25.2.20 18:46

Devčata, dik za pomoc. Myslím, že to bude opravdu ten ptačí zob. Čekám na vyjádrenì botanika. Číslo pro konzultaci s botanikem jsem dostala na toxiko lince.
Každopádne jedna bobule není toxická u žádného kere, krome rulíka. Tak to rekl botanik.
U ptačího zobu je toxických víc jak 5 bobulí. Intoxikace se projevuje nevolností. To mi zas rekla paní na toxiko lince.
No, malý už vypadá v poho, tak snad to byla jen ta jedna kulička :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
25.2.20 19:44

@slivečka Děkujeme za super informace a držím palce, určitě to bude v pořádku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
25.2.20 19:56

Ligustrum vulgare neboli ptačí zob. Jsem zahradnice. Jsou jedovaté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57617
25.2.20 21:27

@slivečka někdy se povede.. Moje mamina neuhlidala malucha, cosi sežral, volala na toxolinku, tam ji řekli, že problém by byly zrnicka. Na to ji malý odvětil, že ty vyplivl, že nebyly dobré.. Takže babi i paní na lince pobavil. Vyprávěla mi to naštěstí až později :mrgreen: hlavně, jak je v klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
25.2.20 21:47

Tak se hlásím s poslední informací… Odborník usoudil, že se jedná na 99% o ptačí zob. Teď jsem konečne klidná, malý má dobrú náladu, nevypadà na nejaké nevolnosti…ale taky ani na spaní, už by mohl spát :lol:
Holky, preju vám hezkou noc a ješte jednou diky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
25.2.20 21:58

Ješte dodám link, výborná aplikace pro určování rostlin…nejen tech pozrených ;) :lol: určila správne ptačí zob :palec:

https://apps.apple.com/…/id600547573

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama