Syn, stížené dýchání, panika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renesme26
Nováček 6 příspěvků 03.02.19 09:05
Syn, stežene dýchání, panika

:astonished:Tak dnes už je mu líp teplota sice pořád kolem 37 ale víc to není. Co mne ale znejistilo je že vždy ráno když vstane jde na WC vrátí se a začne panikařit že nemůže dýchat už je to během nemoci asi 4te ráno. Vždycky si myslím že má sucho v krku po spaní, dám se mu napít ale dnes i po tom napiti. Hrozně se u toho boji, běží do postele a schouli se. (má kašel hlenovity, virozu, horečky) je mu 5let :? :( :( :( :,( :,(

Reakce:
Ou
Kelišová 6224 příspěvků 03.02.19 09:12

No, je možné, že se mu rozjelo astma. Zajděte v pondělí k pediatrovi. Kdyby se to dneska ještě vracelo a nechtělo to zmizet, tak jeďte na pohotovost.
Držím palce, ať to zase zmizí, až se uzdraví.

Pokud ne, tak to bude chtít alergologii a pokud je syn obecně úzkostnější, tak nějaký nácvik relaxačních metod a možná pár setkání v rodinné psychoterapii - pokud by to (nedejbože) bylo klasické astma, které se rozjelo díky oné současné viroze), tak tam je ta psychosomatická složka (vysoká hladina úzkosti, se kterou si dítě neví rady) dost silná.

Držím palce, ať je to jen součást té chřipajzny, co teď chytl.

Příspěvek upraven 03.02.19 v 09:16

Renesme26
Nováček 6 příspěvků 03.02.19 09:14

@Ou taky mne to už napadlo ze to může být astma, mám3 ji v rodině. A malej je i alergik (pyl apod v létě) :,( ach jo

PHV
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 03.02.19 09:32

Takhle jsem to měla taky než jsem zkolabovala na autobusové zastávce. Skončila jsem v nemocnici a astma jako vyšité :? Chudák, je to fakt nepříjemný, ten pocit nemoci dýchat :( ať ho pořádně vyšetří :hug:

Renesme26
Nováček 6 příspěvků 03.02.19 09:34

Možná má zahlenene průdušky, kašle opravdu hodně i v noci tak i z toho to může být :,(

bjitka123
Kecalka 236 příspěvků 03.02.19 10:15

Zajeďte na pohotovost a popište jim to. Oni ho poslechnou a budete vědět, co se děje. Mohli by vám napsat ventolin, je to lék na roztažení průdušek, lépe se by mu tom dýchalo a lépe by vykašlal hleny. Aby mu to nakonec nešlo na zápal plic nebo na ošklivý astmatický záchvat. Nečekala bych na pondělí, čím dřív se to začne řešit, tím líp.

Renesme26
Nováček 6 příspěvků 03.02.19 10:20

@bjitka123 my jsme od úterý do čtvrtka leželi v nemocnici a tam měl tento pocit poprvé zavolala jsem sestřičku přišla i paní doktorka a nic k tomu neřekla že prý je zahleneny, vzali mu krev crp 3 moč negativní

Renesme26
Nováček 6 příspěvků 03.02.19 10:36

A ještě v pátek u doktora, řekla jsem mu to poslech čistý prý se nemáme bát že to je viroza.. Tak ja už nevím :,(

vokishka
Extra třída :D 13511 příspěvků 03.02.19 10:43
@Renesme26 píše:
A ještě v pátek u doktora, řekla jsem mu to poslech čistý prý se nemáme bát že to je viroza.. Tak ja už nevím :,(

Nemůže to být psychické? Jednou se mu špatně dýchalo a tak se toho opět boji,že si to prostě vsugeruje.

Renesme26
Nováček 6 příspěvků 03.02.19 10:55

@vokishka áno nevylučují to, poslední co mne napadá je sirup Nurofen jako vedlejší účinek to v letáku má. Bere ho od úterka

bjitka123
Kecalka 236 příspěvků 03.02.19 11:07

Můžete také zkusit, když ho to popadne, zabalit do deky, dát čepici a dát ho na chvíli k otevřenému oknu. Našim dětem se po tom také hodně uleví. Nurofen můžete změnit na Paralen/Panadol, pokud by měl teplotu. Hlavně že má poslech čistý. Také jsme teď měli virózu s ošklivým kašlem, hodně to asi řádí. Tak vám přeji, ať se synovi brzy uleví.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >