Syn, 18 měsíců, a boj s nočníkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 31.10.14 10:40
Syn,18 m a boj s nočníkem.

Ahoj maminky,
Já nějak nevím jak malého na nočník naučit. Je nám 18 m. A nočník vůbec nechápe. Nemluvíme, a je takový hodně svůj, nenosí věci na povel, atd. Možná bych řekla, že chováním je někde na 14m ikdyž podle dr. vývoj opožděný nemá, jen tu řeč. Ale jak malého na nočník naučit, sám se na něj posadit neumí, leze tam nožkami, musím ho posadit sama, jakmile ho posadím, oblečeného, či svlečeného sedí tam tak 30 vteřin, a není možné ho tam udržet pod žádnou záminkou. Tudíž nemám šanci cokoliv odchytit, za co ho pochválit. Nevadí mu mokrá plena, ani bobek v pleně, zkoušela jsem ho nechat v slipech, když se počůral, také mu to nevadilo. Na velkém wc sedět odmítá. Tak jak takové dítko naučit? Koupila jsem i jiný typ nočníku co vypadá jako stolička, protože na stoličce sedává rád. A nic.
Nechci to lámat přes koleno, a udělat mu v hlavně blok. Ale ráda bych stím pokročila a nevím si rady. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 52491 příspěvků 31.10.14 10:43

@iwankaanjelik přiznám se ze v 18. Mesicich jsem to nehrotila
Zkusila, nechtel, schovala nocnik a nechala to byt
Ve 2 letech přišel sam, bez trénování a zrovna na dovoleny ze chce na záchod a potřebuje čůrat
A od toho dne byl přes den bez pleny

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 31.10.14 10:45

Nejsem expert, ale mam dve kamaradky, co maji deti 2apul roku stare a oba dva (at kluk nebo holka) taky nechodi na nocnik :mrgreen:

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 31.10.14 10:45

Jo a ten kluk taky jeste nemluvi :D

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 31.10.14 10:47

Je malý.

michee
Závislačka 3589 příspěvků 31.10.14 10:47

Pokud nechce sedět, nechápe počurané oblečení, nevadí mu nadílka v plence, tak bych to nehrotila a nechala to na něm. Občas můžete zkusit posadit a uvidíte, on si pak sám řekne.
Nám se s nočníkem celkem daří, ale malý nemluví a to je u nás kámen úrazu.

Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 31.10.14 10:47

Dávám syna na záchod s prkýnkem. Odmítá, ale nemá jinou šanci, sám nesleze, ví, že by spad :) Je mu teda o půl roku víc než tvému :lol: Ve všech ostatních věcech je napřed včetně mluvení ve větách. Od té doby co kamarádka od roku trénovala svého chlapečka na nočník a začal chodit uplně stejně jako moje do té doby netrénovaná dcera (2 roky a měsíc), tak to fakt u syna zas až tak neřešim, ani vítky z okolí mě nerozhodí :D

Příspěvek upraven 31.10.14 v 10:49

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 31.10.14 10:49

Můj syn (za 14 dní 18 měsíců) teda nočník taky nechápe a ani to nezkouším. Teda, zkusila jsem asi 3× a nic. Nechávám mu čas, mě plena nezabije a ušetřím si nervy. Uvidím, jakou bude mít snahu.
Ale abych ti napsala i něco k tématu, tak starší syn- toho jsem začala odplenkovávat v 18t měsících. Po týdnu věčně počůraného gauče, jsem to vzdala a zkusila zase až za měsíc a půl a to to najednou šlo krásně :palec: ale ještě dlouhou dobu učůrával

Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 31.10.14 10:51

@iwankaanjelik Mám stejně starého a nijak na něj netlačíme. Teoreticky ví co je nočník a co se tam dělá. Prakticky nic moc.. Ve velkém pokroku mu pomohlo to, že chodil doma jen v tričku a čůral tedy „kdekoli“ a fakt si po nějaké době všiml, že si čůrá na nohy :mrgreen: Docela dlouho mu to vůbec nedocházelo ale teď už ví o co jde a říká „kakat“ ve chvíli kdy se pokaká, věřím, že časem začne hlásit i předem ;)

erika.du
Stálice 82 příspěvků 31.10.14 10:51

Já bych řekla že má ještě čas. Dělala jsem jsem ho posadila na nočník. On se vyčůral a já ho hrozně chválila. Trvá to trochu déle než dítko naučíte na nočník. Řekla bych že máte ještě čas na nočníček:_))

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 31.10.14 10:51

Kam spěcháš, kluk se oplenkoval, když měl o rok víc, než ten tvůj. Každé dítě je jiné, někdo se odplenkuje brzo, někomu to trvá. Rozhodně žádné nucení.

jane-e
Hvězda diskuse 38140 příspěvků 31.10.14 10:52

Ja kdyz malyho posadila v 18m na nocnik, tak mel hystericky zachvat, takze jsi jeste celkem uspesna :lol: dej mu cas, odloz to o par tydnu/mesicu a zkus znovu, treba uz bude zralejsi a pujde mu to lip ;)

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 31.10.14 10:53

Kluci nechodili na nočník NIKDY. Když už, tak je zajímal velkej záchod (redukce), ne miminkovskej nočník. Asi lenost, můžete si říct, já to fakt neřešila, nehrotila, tak holt nosil ty plíny o měsíc dýl, no.

A jak ráda dodávám, ten starší je už prvňák, hele, a nejenže plínu už nemá, ale ani dudlíka.

Příspěvek upraven 31.10.14 v 10:54

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 31.10.14 10:53

Dcera v roce a půl byla bez plín, sama od sebe, občas běhala nahatá a nějak to pochopila rychle.
Kluk má 19m a vůbec žádný náznak, nic.
Občas ho nechám nahatého, čůrá všude možně :roll:
Uvidím, co v létě, možná mu to docvakne, venku může být nahatý pořád - doma máme koberce.

iwankaanjelik
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 31.10.14 10:54

Děkuji za reakce.
Také si myslím, že bude nejspíš ještě brzo, oproti ostatním stejně starým dětem je syn takový línější a pomalejší, ale ne že by nebyl inteligentní, nebo opožděný, to mi nepříjde.
Jen bych ho neznat ho otipovala chováním a reakcemi tak o pul roku níže.
Mluvit neumí, povely nechápe, ale cokoliv si sám umane, tak se mu nakonec povede.
A pojem nočník, je pro nás opravdu zatím cizí věc.
V létě jsem to hodně zkoušela, bez plenky, ale on se prostě vyčůrá kamsi po bytě, a pak se v tom začně ručkama machat, a nestopnout ho, i se napije :lol:. Jakmile by chtěl člověk něco chytit, zasekne se, a dočůrá se třeba až za hodinu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >