Syndróm pcos

367
22.12.20 22:49

Syndróm pcos

Ahojte
Dr mi po hotmonalnom profile zistila syndróm pco. Mate s tým skúsenosti? Ako ste to liečili? Snažíme sa o bábätko
Mam zvýšený testosterón

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.12.20 23:01

Ahoj, mám ten stejný problém. Byl mi zjištěn v září. Každý měsíc chodím na ultrazvuk, beru estrofem na růst sliznice a uteogestan, abych vůbec menstruovala. Po několika něsících pozorování jdu teď 1.cyklus do clostylbegytu na podporu ovulace, uvidíme :-) Budu chodit na pravideoné kontroly. Pokud ani ten v následujících 3 cyklech nezabere, tak laparoskopie.

Jinak manžel byl na speemiogramu - wby byla jistota, že hormony do sebe nebudu cpát zbytečně.

Každý den beru kromě 2× Fertipronu, 1.-21.DC gynex a do 14.DC piju kontryhel. Nevím, jesrli to i něčemu je, ale minimálně beru nižší dávku hormonů od ledna, kdy jsem musela jít v 8.týdnu na revizi. Od té doby neovuluji.

Jak jsi na tom ty? :-)

• Citovat
  • Nahlásit
121
23.12.20 09:11

Na tohle téma je tady spoustu příspěvků, určitě si je pročti a dozvíš se všechny odpovědi na svoje otázky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
23.12.20 10:12

Ahoj, mam pcos uz roky. 3× jsem spontanne otehotnela, ale bohuzel take potratila…mam jeste imunologickou poruchu a poruchu srazlivosti… na pcos mi vyborne pomaha nizkosacharidova strava, dr.mi jednu dobu predepisoval metformin na upravu metabolismu cukru a ted se chystam po 3.potratu opet na nizkosacharidovou a protizanetlivou stravu, protoze to by mi mohlo pomoci na vsechny zminene problemy…pri pcos neni nemozne otehotnet, ale opravdu doporucuji durazne snizeni prijmu cukru (ten vubec) a sacharidu obecne, protoze jde o metabolickou poruchu spojenou se spatnym zpracovanim sacharidu. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
23.12.20 10:12

Jo a pri poslednim snazeni jsem to mela podporene clostillgebytem a utrogestanem. Predchozi 2 naprosto prirozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
23.12.20 15:46
@Anonymní píše:
Ahoj, mám ten stejný problém. Byl mi zjištěn v září. Každý měsíc chodím na ultrazvuk, beru estrofem na růst sliznice a uteogestan, abych vůbec menstruovala. Po několika něsících pozorování jdu teď 1.cyklus do clostylbegytu na podporu ovulace, uvidíme :-) Budu chodit na pravideoné kontroly. Pokud ani ten v následujících 3 cyklech nezabere, tak laparoskopie.

Jinak manžel byl na speemiogramu - wby byla jistota, že hormony do sebe nebudu cpát zbytečně.

Každý den beru kromě 2× Fertipronu, 1.-21.DC gynex a do 14.DC piju kontryhel. Nevím, jesrli to i něčemu je, ale minimálně beru nižší dávku hormonů od ledna, kdy jsem musela jít v 8.týdnu na revizi. Od té doby neovuluji.

Jak jsi na tom ty? :-)

Ahoj ja mam cyklus pravidelný ako hodinky 28 dňový
Na hormonalnom profile som mala mierne zvýšený testosterón, ale ovarialnu zásobu mam dobru
Len otázka je či sú vajíčka vyvinute alebo prázdne
Dr povedala ze podozrenie na syndróm pco a mam za sebou 2× operácia cysty
Snažíme sa 5 mesiacov

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
23.12.20 16:10
@TKaa píše:
Ahoj, mam pcos uz roky. 3× jsem spontanne otehotnela, ale bohuzel take potratila…mam jeste imunologickou poruchu a poruchu srazlivosti… na pcos mi vyborne pomaha nizkosacharidova strava, dr.mi jednu dobu predepisoval metformin na upravu metabolismu cukru a ted se chystam po 3.potratu opet na nizkosacharidovou a protizanetlivou stravu, protoze to by mi mohlo pomoci na vsechny zminene problemy…pri pcos neni nemozne otehotnet, ale opravdu doporucuji durazne snizeni prijmu cukru (ten vubec) a sacharidu obecne, protoze jde o metabolickou poruchu spojenou se spatnym zpracovanim sacharidu. Drzim palce.

A já velmi doporučuji se podobnými univerzálními radami neřídit, ale vycházet z vlastního hormonálního obrazu. Naprosté vyřazení cukrů a drastické omezení sacharidů může nadělat v těle paseku, přitom zdaleka není pravda, že by PCOS byla „metabolická porucha spojená se špatným zpracováním sacharidů“ a že by ji vyřazení sacharidů nějak automaticky ovlivňovalo. Spoustě žen s AMH nepřesahujícím 10 jednotek opravdu může pomoci změna životního stylu včetně odstranění nadbytku cukrů, ale při výrazně vysokých hodnotách to samo o sobě nepomůže a úprava životního stylu, bylinky apod. jsou jenom doprovodná terapie při řádné léčbě. Přitom jsem důkazem toho, že ani AMH blížící se 20 neznamená zákonitě poruchu metabolismu (při získávání hormonálního profilu se kromě prokázání PCOS zjišťuje i rozsah). Vědět to dříve, netýrám se dlouhé roky dietami, cvičením a následným sebeobviňováním z toho, že mi to jaksi nepomáhá :nevim: Přitom stačil minimální farmakologický zásah a tělo bylo schopno ovulovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
23.12.20 16:35

@SlečnaDahlia nejde zdaleka o tyrani se dietami nebo cvicenim :))) ani o naproste vyrszeni sacharidu, staci se na ten styl jidla a jeho vysledky trochu podivat… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
23.12.20 17:25

@SlečnaDahlia no mne to je tiež divne pretože sa živým ako trénerka a môj životný štýl je kvalitný takže čo sa týka diét a sacharidov to je divne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
23.12.20 17:33

@SlečnaDahlia o aky zásah sa jednalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
24.12.20 07:41

Já beru 2krat denně Metformin a otehotnela jsem v létě přirozene, bohužel před měsícem konec na konci 5.měsíce.
Před cca týdnem jsem měla pozitivní ovulacni test, tak to po novém roce začnu malinko hlídat s ovulaci a uvidíme.
Končí mi sestinedeli, ráda bych začala brzy zkoušet, ono si tělo samo reknezda je připravené. Teď čekám na MS se zvědavostí, jaká bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat