Synovec 4 roky spí a plínou

16.1.20 14:46

Synovec 4 roky spí a plínou

Ahoj.
Potřebuji se na něco zeptat. Mám synovce, kterého jsem měla po delším době na hlídáním i přes noc. Ráno se vzbudil celkem brzo a vstávat se nám ještě nechtělo (pak šel do školky) znova usnul a jak se vzbudil načůral si do plíny ve které pro sichr ještě spí. Za mě už je na to dost velký, ale to je starost rodičů, ne moje. Co mě ale zarazilo a mrzí a přemýšlím nad tím je reakce synovce když zjistil, že se počůral. Byl z toho ve stresu takže chápu, že mu je asi za to nějak slovně vyčiněno, když se tohle stane, byl protivný, rozbrečel se, taková klasická emoční smršť dítěte. Podařilo se mi ho uklidnit a nakonec s úsměvem šel do školky. Zajímalo by mě, vy co máte podobně staré děti jak jste tohle u nich odbourali? Nebo celkově jak jste u svých dětí dali sbohem plinkám? Sama mám za chvíli rodit své první dítě a zajímá mě to, pro mě do budoucna. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14653
16.1.20 14:55

No, mela jsem ambice, ze dcerka bude na 18m bez plen, tak jak jsme my jako deti vsichni tri byli. Jenze doba je jina, tehdy byly deti v latkovych plenach a jak moje mama rika, jednak to tem detem vadilo a byly tedy motivovane nenosit mokrou plenu a druhak to vadilo i matkam, protoze pleny musely prat, takze i matky byly motivovane na to odplenkovani tlacit. Dnes ale nosi miminka jednorazove pleny, ktere dobre sajou a miminko/batole tu mokro natolik neciti, takze je nic nemotivuje se snazit na nocniku.

V kostce, pres den byla dcera odplenovana nekdy na necelych 2 letech, ale v noci to proste neovlivnis. Az do 3 let se dely nehody. Mela treba tyden sucho a pak nasledovaly treba i tri noci za sebou, ze se pocurala. Ale protoze v noci s tim nic nenadelas, tak jsem to neresila. Dostavala na noc profilakcne plenu a hotovo. Nedavno oslavila 3. narozeniny a prestoze je ted zima a mohla by se pocuravat, tak je to dobry. Kdyz potrebuje, tak se zbudi a vola, ze chce „culat“, nad ranem si casto dojde i sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6145
16.1.20 14:56

Pokud se probudí a pak ještě usne, vytáhla bych ho na záchod aby pak nebyla „nehoda“
Možná se nechce vylézat z tepla postele, ale pro svou jistotu, bych se asi zařídila takhle.
Dcery to tak taky mají, pokud se probudí dřív a chtějí ještě ležet, skočí si na záchod a zalezou zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
16.1.20 14:59

Měla jsi s ním jít na WC hned po probuzeni. Chápu, že když je člověk rozespaly moc se mu nechce, ale i malé děti se učí být bez plen tím, že se po probuzeni dávají hned na nocnik. Mám dvouletou a na noc pleny má, zatím nespěcháme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1037
16.1.20 14:59

Jak píšeš, není to tvoje dítě. Očividně ještě tu plenku na noc potřebuje, některým děckám to trvá. Syn teda nečůrá v noci už od dvou let a teď po půl roce se nám počůral. Fakt hodně, celá postel… a taky strašně plakal, taky byl ve stresu. A nikdy nedostal. Prostě jsem ho uklidnila, pokonejšila že se nic nestalo a zdar…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.20 15:00

Syn měl na noc plenu taky skoro do 4 let, pak si sám řekl, že ji nepotřebuje (a to byl jinak přes den bez plen od, ale prostě hodně pije a v noci to nevydržel, budit jsem ho nechtěla). V tomhle věku je to ještě normální (tuším, že až do 5 let na spaní, pak až se to řeší, jestli není někde nějaký problém)

• Nahlásit
  • Citovat
16.1.20 15:01

Tak ve čtyřech letech se nad plínou na spaní dá ještě přimhouřit oko, některý dítě k tomu dozraje později… Moje dcera byla bez pleny na noc asi ve dvou letech a pěti měsících, kamarádčina to zvládla až v těch čtyřech (a to přes den byla odplenkovaná fakt brzo). Jinak důsledně nahnat dítě na záchod před spaním a hned po probuzení - a když se samo vzbudí v noci, tak klidně i v noci. Takhle jsme to praktikovali my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1611
16.1.20 15:08

@Vesničanka1 hele já se nedivím, ze dostane vyhubovano. Takhle velké dítě už by mělo vydržet a samo si dojít. Synovec měl taky ještě ve 3,5 na noc pleny. Kor ráno. Odplenkoval se nedávno 1r7m okolo půlnoci se vzbudí s revem a inkdyz to neřekne, tak chce curat. V jeslich má jednu až dvě nehody když se zabere do hraní. Doma jen trochu bojuje s bobkem, venku a při cestování Pro sichr plinu, ale vždy suchou. No a pak dneska dopoledne vypil půl litru sladkého pití a pokřtil 4 tepláky za hodinu a půl. Ani si neřekl, takže jsem už na nej taky vyjela ze si snad ze me děla srandu. Jindy do komentuju ze v pohodě a ze se stane… jako za me je tříletý s být noční plenou je ostuda. To samé dudel přes den když má dítě víc jak dva roky. Nehoda se občas stane, ale aby to bylo pravidlem? To fakt ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
16.1.20 15:09

Zbamych syn mel plenu do 5,5 let. A ne pro jistotu, ale pravidelne se pocuraval, o co hur, museli ho v noci prebalovat, protoze mu do rana 1 plena nevydrzela.
Pry tvrde spal :nevim:
Je to asi individualni, ale obe moje deti ve 2,5 letech nemely plenu na noc a zadne nehody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 15:12

Muj synek byl kolem 2.5 uz pres den bez pliny ani v noci se nepocuraval, ale odevzdavali jsme slavnostne Jeziskovi ve 3 a 1/4. Nehoda se mu od te doby stane tak 1× za rok a taky je z toho rozmrzely a stydi se. Vzdycky se mu zdalo, ze je na zachode :lol:

Jinak tu metodiku presnou nevim. Ja to zkousela od 18m pres leto. Posazovat na nocnik, chodit ve slipech, povidat si o tom. Pak sel do školky, tam mu plinu nedali - jen na spani, stalo jim to za to a hodne to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 15:13

Já se ho po probuzení ptala. Zda chce čurat. Nechtěl :nevim: tak jsem ho nenutila, sama ještě děti nemám tak mě nějak nenapadlo, přesvědčit ho aby šel. Spíš mě zaráží potom ta jeho reakce… Jak jste vy dětem „znechutili“ ty plínky aby je už prostě nechtěly? Prý se vůbec nemá používat známá fráze „takový velký kluk a dělá si do kalhot, taková ostuda“ asi každý jsme to někdy někde slyšeli… Každopádně já mám v plánu až bude náš větší mu začít dávat látkové pleny. Abych mu ten pobyt v tom počůraném znepříjemnila. Doufám že náš nebude jak můj bratr :mrgreen: ten si od mimina do plíny ani nenadělal. Začal se kroutit a ječet. Máma ho musela rozbalit. Dát pod něj papír, brácha se vykadil na papír a šup zpět do čisté plný a spokojenost :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
16.1.20 15:21
@Anonymní píše:
Syn měl na noc plenu taky skoro do 4 let, pak si sám řekl, že ji nepotřebuje (a to byl jinak přes den bez plen od, ale prostě hodně pije a v noci to nevydržel, budit jsem ho nechtěla). V tomhle věku je to ještě normální (tuším, že až do 5 let na spaní, pak až se to řeší, jestli není někde nějaký problém)
Úplně stejně to bylo u nás. Taky si pak sám řekl, že už nechce
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 15:30

@Vesničanka1 Jako nechci ti brát iluze, dcera měla látkovky a odplenkovala se později než děti kamarádek v jednorázovkách :-) Ale třeba se ti to povede.
A dítěti bych pleny fakt „neznechucovala“. Jako můžeš zkoušet to čúrání před a po spaní, večer nedávat pít litry pití a tak, ale dokud k tomu nedozraje, tak se můžeš třeba stavět na hlavu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
16.1.20 15:33
@mayunka píše: Úplně stejně to bylo u nás. Taky si pak sám řekl, že už nechce

to moje dcerka taky rikala a pak se v noci pocurala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 15:35
@mayunka píše: Úplně stejně to bylo u nás. Taky si pak sám řekl, že už nechce

Muj teda porad rikal, ze chce. Povidam- vzdyt se uz davno nepocuravas, co si budes parit zadek. Ale ne a ne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama