Syn 24mes. zadržuje kakání?

Anonymní
11.1.20 19:01

Syn 24mes.-zadrzuje kakani?

Jsou to 2/dny, co jsem syna vyzkousela uspesne odplenkovat, sam si rekne, pocura se vyjimecne. Nevim ale, jestli se neboji kakat.
Predtim kakal minim.1× za den, ted vubec.
bojim se, aby ho nebolelo brisko…dat plenku
ale nechci, vi, ze ma kakat na nocnik…sam to rika.Mame knizku jak zviratka kakaji do nocniku…nevim, jestli to neni strach.
Co by jste poradili? Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5004
11.1.20 19:03

Dát plínku a netlačit tak na to. Zkusit znovu a postupně, pomaleji.

Vůbec bych neřešila, jestli to ví nebo neví, podstatné je, že to prostě nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 19:13

Mám taky problém s dcerou. Od dvou let je bez plen, říká si sama, ale jen co se týče čůraní. Chodí na záchod, nočník vynechala. Ale kakání je problém. Buď do kalhotek nebo když dám plinku. Ale do záchodu ani náhodou… :roll: už nevím co s ní. Ona ví, kam má jít, ví, že do kalhot ne, ze to smrdi a pak ji musím umýt zadek, což jí rozčiluje, ale prostě stejně přijde, až když má bobek v kaťatech. Zkoušela jsem uplacet bonbonama, vysvetlujeme a stejně nic. Taky bych uvítala radu. Nevím, jak bude moct do skolky takhle. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 19:20
@Anonymní píše:
Mám taky problém s dcerou. Od dvou let je bez plen, říká si sama, ale jen co se týče čůraní. Chodí na záchod, nočník vynechala. Ale kakání je problém. Buď do kalhotek nebo když dám plinku. Ale do záchodu ani náhodou… :roll: už nevím co s ní. Ona ví, kam má jít, ví, že do kalhot ne, ze to smrdi a pak ji musím umýt zadek, což jí rozčiluje, ale prostě stejně přijde, až když má bobek v kaťatech. Zkoušela jsem uplacet bonbonama, vysvetlujeme a stejně nic. Taky bych uvítala radu. Nevím, jak bude moct do skolky takhle. :(

kolik ji je?
@Lucie_Sx mne by nevadilo kdyby kakal do slipu, ale at se vykaka…nikdy s tim problem nemel..ze by to byla nahoda…asi ne

• Nahlásit
  • Citovat
14741
11.1.20 19:40
@Anonymní píše:
kolik ji je?
@Lucie_Sx mne by nevadilo kdyby kakal do slipu, ale at se vykaka…nikdy s tim problem nemel..ze by to byla nahoda…asi ne

Netlačí na pilu.. bohužel mám zkušenost, že kakání je vyšší level a někdy ty děti necítí komfort jako v plence.
U nás to došlo daleko, že měl ve střevě kapsu a rok a půl následně speciální roztok aby se to stáhlo zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12228
11.1.20 19:41

To mel muj nejstarsi. Nase doktorka nam tehdy rikala, ze je to docela bezne, jak zacnou „videt“, jak to z nich jde ven, proste maji z toho strach. Musi se to resit, to zadrzovani jinak zvetsi v podstate konecnik a zacne mu to pak po troskach „utikat“.
Udelali jsme kazdodenni ritual na zachode. Sednout na nocnik/zachod, cist, povidat si, snazit se. Chvalit za uspech. Na prvni tyden pomahat cipkem. Nekolik tydnu jsme to tak poctive delali a trapeni bylo pryc. A ze s tim mel proble uz docela dlouho. Ja s tim byla puvodne za jinou doktorku a ta vubec nevedela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14741
11.1.20 19:42
@Anonymní píše:
Mám taky problém s dcerou. Od dvou let je bez plen, říká si sama, ale jen co se týče čůraní. Chodí na záchod, nočník vynechala. Ale kakání je problém. Buď do kalhotek nebo když dám plinku. Ale do záchodu ani náhodou… :roll: už nevím co s ní. Ona ví, kam má jít, ví, že do kalhot ne, ze to smrdi a pak ji musím umýt zadek, což jí rozčiluje, ale prostě stejně přijde, až když má bobek v kaťatech. Zkoušela jsem uplacet bonbonama, vysvetlujeme a stejně nic. Taky bych uvítala radu. Nevím, jak bude moct do skolky takhle. :(

Pokud nastupuje v září, buď v klidu, ještě to se může upravit
Potřebuje dozrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12228
11.1.20 19:45
@Malike píše:
Netlačí na pilu.. bohužel mám zkušenost, že kakání je vyšší level a někdy ty děti necítí komfort jako v plence.
U nás to došlo daleko, že měl ve střevě kapsu a rok a půl následně speciální roztok aby se to stáhlo zpět.

Ty blaho, az tak 8o Ja byla v CR u doktorky, ta vubec nevedela. Kluk mel tri a mesice jsme s tim bojovali. Pak stehovani do USA a pri vstupni kontrole k nove pediatre to byla jedna z beznych kontrolnich otazek, jestli se toto nahodou nedeje. A hned vybalila co s tim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14741
11.1.20 19:50
@Lenka_Hal píše:
Ty blaho, az tak 8o Ja byla v CR u doktorky, ta vubec nevedela. Kluk mel tri a mesice jsme s tim bojovali. Pak stehovani do USA a pri vstupni kontrole k nove pediatre to byla jedna z beznych kontrolnich otazek, jestli se toto nahodou nedeje. A hned vybalila co s tim.

No bohužel ano, on tak zadržoval až mu to nešlo i když chtěl.
Nakonec jsme skončili v nemocnici.
Udělali mu klystýr a po vyšetření střeva mi doktor řekl, že se mu rozšířilo střevo a následně udělala kapsa.
Takže chvilku bral od nich něco předepsaného a do dnes bere duphalac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
11.1.20 19:51

Máme to podobně, dítko má obecně s kakáním problém, vždy se před námi chodí schovat, a teď, bez plenky, je to hodně náročné. Takže na čůrání máme nočník a na kakání nasazujeme plenku. Věřím, že se to zlomí, ale nechci nijak tlačit na pilu. Přitom její oblíbená kratochvíle je chodit koukat na nás, jak to děláme my :D, tak snad zabere i obvyklé „exempla trahunt“ :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
12.1.20 00:09
@Anonymní píše:

Meli jsme to same. Bobek tedy vzdy v trenyrkach. Nepomohlo nic a to jsem vyzkousela za ten pul rok, kde co. Samo se to zlomilo 2 mesice pred 3. narozeninami (mesic pred skolkou). Do zari daleko. Spousta deti ve skolce stejne nekaka. Prinejhorsim muzete naucit kakat doma do pliny v urcity cas, aby ve skolce nehoda nebyla. Nebo muze v te pline sedet na zachode, v dalsi fazi bude tlacit do pliny, ktera je polozena v zachode a pak uplne bez pliny. Tento postup jsem tu nekdy cetla(tedy s nocnikem, ale snad by to slo vymyslet i se zachodem). U nas bohuzel do pliny nechodil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 12:37

@Oriseka já ji vždy pozoruji a když vidím, že se snaží zase někam schovat a pokadit, vezmu ji na záchod, ale ona i po deseti minutách sezení jen řekne, že to nejde. Povedlo se to jen jednou a pak se stejně ještě dokadila do spoďárů. :nevim: já na ní netlačím ani ji netrestám, vím, že to musí přijít samo, ale chvílemi už mě to nebaví no, když každý den myju bobky. :lol: navíc ona je děsně chytrá a ucenliva, čůraní ji problém nedělá… Navíc ona hodně jí, takže má i velký výdej a jaká třeba i víckrát za den právě a kde ji to zrovna přepadne. Nedokážu si představit, že takhle půjde do školky, to budou mít učitelky radost. :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama