Tablety placeba, dají se koupit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineLoll
Závislačka 2902 příspěvků 30.01.18 11:05
Tablety placeba, daji se koupit?

Ahoj vsem,
prosim, daji se v lekarne nebo nekde jinde sehnat tablety placeba? Aby to vypadalo jako bezny prasek?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5135 příspěvků 1 inzerát 30.01.18 11:08

Udělali by ti je v dobré lékárně na základě receptu, ale jako takové se neprodávají. Pokud je to pro děti, stačí koupit nějaké neznámé bonbony (třeba lipo čočky jsou tvarově vhodné), nebo dát mouku na lžičku, jakože rozdrcený lék ;)

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 30.01.18 11:13

Zkuste se zeptat v lékárně občas ve velkých lékárnách (třeba nemocničních) mají prázdné želatinové tobolky, které jdou plnit. My do toho rozdělovali léky tchánovi, protože originál tobolku nedokázal spolknout, byla moc velká, dělají asi 3 velikosti.

ka2ka
Extra třída :D 12455 příspěvků 1 inzerát 30.01.18 11:14

@unuděná aby to spíš nepotřebovala místo antikoncepce

Petule030
Kelišová 5695 příspěvků 30.01.18 11:17

@ka2ka Myslíš? 8o
Jak už psala Heivka, dají se koupit jen ty plnitelné obaly, do nich můžete dát třeba jen mouku, aby tam něco bylo. V tomto případě se chuť nepozná :D

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19024 příspěvků 30.01.18 11:30

Pro koho to je? U nás jsem s úspěchem na různé bolístky synovi dávala superlék (celaskon :jazyk: ). Myslím, že céčko od Dr.Maxe je i bílý…

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 30.01.18 11:42

Já dostávala na „megabolesti“ B-komplex :-)

Irinka0210
Závislačka 4556 příspěvků 30.01.18 11:50

Dávám malýmu na „bolesti“ Celaskon :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 15:22

Ve špitále na mne zkoušeli placebo a chutnalo to něco mezi acyplpirinem a celaskonem ;-) Bohužel nezabralo ;-)

Jinak dítěti jsem před odběrem krve mazala na ruku speciální mastičku, aby ho to nebolelo. Byla to indulona ;-)

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5135 příspěvků 1 inzerát 30.01.18 17:42
@Anonymní píše:
Ve špitále na mne zkoušeli placebo a chutnalo to něco mezi acyplpirinem a celaskonem ;-) Bohužel nezabralo ;-)Jinak dítěti jsem před odběrem krve mazala na ruku speciální mastičku, aby ho to nebolelo. Byla to indulona ;-)

no tak jestli jsi vedela, ze to je placebo, tak ani fungovat nemohlo, to je totiz jeho princip :P

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 31.01.18 02:00

@unuděná Celkem nedávno jsem narazila na článek, že pokud je člověk obeznámen s principem placebo efektu tak i placebo podané jako placebo funguje se stejnou účinností jako když si pacient myslí, že dostal lék :palec:

ka2ka
Extra třída :D 12455 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 09:56

@Heivka tady to spíš bylo myšleno jako že dotyčná věděla že dostává placebo

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama