Tandem pro 2,5 leté dítě?

386
21.1.07 17:32

Tandem pro 2,5 leté dítě?

Ahoj holky,
chci se vás zeptat, jak jste to řešily vy, když se vám narodilo 2. mimi a 1. bylo 2,5 let. Nevím, zda koupit sourozenecký kočárek, nebo jen babyskate za kočárek. Má už 2,5 leté dítě rozum, aby vydrželo stát na babyskatu? Musíte ho ještě honit a napomínat, aby šlo za váma, nebo už udělá to, co řeknete? Nevím, zda to není zbytečné, ale zase někde jsem četla, že pro děti do 3 let se nedoporučuje dlouhá chůze. Opravdu nevím, jak to vyřešit. Když bych ho koupila, tak bych naložila obě děti a jelo by se. Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

130
21.1.07 17:54

Ahoj,

já tedy nemůžu ještě radit, ale sourozenecký kočár jsem nepořídila :wink: Chci ale koupit babyskate. Když pojedu já, tak to asi nejdřív bude náročný Kubíka udržet na uzdě s jeho běháním :lol: , ale babičky stejně budou brát zpočátku jen jedno, a to bych pak stejně musela mít ještě golfky pro Kubíka a hluboký pro mimčo. A navíc ve městě bych s tandemem moc šancí v MHD neměla…
Myslím, že 2,5 leté dítě už má rozumu dost (otázkou je nakolik bude poslouchat :wink: ) a ujde toho taky dost.
Toť můj názor. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
21.1.07 18:02

No to je právě ono. Golfky máme a sporťák pro jednoho taky - i hluboký. Takže pro nás by to znamenalo koupit jen ten tandem - chci zase Jané a ten mi přijde jako dobrý i na cestování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
21.1.07 18:07

ahoj

my máme skejt a zatím spokojenost - máme ho cca 14 dní… bez ničeho to bylo strašný.. tak jsem zkusila skejt s tím, že pokud to nepůjde, koupím tandem… ale o tandemu jsem uvažovala tak na půl roku… myslím že ve tvém případě to bude zbytečné a stačí skejt… já taky měla obavy jestli na něm bude chtít stát, je to takový šídlo tvrdohlavý, ale chce,… viděl ostatní děti a už taky jezdí…

Záleží to taky od životního stylu kterej máš… já mám bábi 50 m od baráku, takže nutně nemusím toho staršího tahat všude s sebou. Jsme z malýho městečka, takže to že by se mi ztrácel v davech lidí taky nehrozí, příroda za barákem, takže taky nikam daleko nemusíme… na delších výletech v lese se ten starší zatím nudí, takže moc nechodíme… no a na jaře to bude ještě jednodušší - pískoviště a hřiště za barákem…

Pokud jsi ale na všechno sama, staršího není kam upíchnout .. jezdíte na dlouhé procházky (například do obchodů atd atd…) kam prostě musíš … tak klidně zkusit můžeš - ale já bych počkala až těsně před narozením mimi ať vidíš jak na tom to starší dítko je… jo a ještě jedno varování… vyzkoušet tandem i se starším dítkem… spousta sedaček ve předu je malá (jané powertwin) takže například ani ne dvouletý Michal měl co dělat aby si sedl… má 90 cm.. takže pro větší dítko určitě vyzkoušet, aby se pohodlně sedělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
21.1.07 20:12

Ahoj,

ja bych urcite pockala a pri nejhorsim kupovala az na posledni chvili. Mam deti 17 mesicu od sebe a tandem jsme pouzivali asi pul roku. Ted uz jezdime bez a to Charlie ma dva roky a mesic. Nemam ani babyskate, ale jen diky tomu, ze mame trojkolku s otocnym koleckem a v pohode muzu mit Charlie za krkem na konika a malou v kocaru. Jeste je samozrejme varianta satek a kocar, ale to doporucuji pouze v poradi mimi v kocarku a starsi v satku, pokud tam vydrzi.

Jinak Charlie chodi pekne za ruku a nikde mi nepobiha, ale to zalezi na povaze ditka.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.07 20:32

Teriku,

proč doporučuješ menší v kočárku a starší v šátku? Já první dítko nosila od 6 týdnů a teď mám taky takovou představu + golfky pro starší v případě delší vycházky, pochůzky, vyřizování.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
28414
21.1.07 21:07

Ahojky :wink:
Já už bych teď kupovala kočárek až po narození dítěte. A s tím tandemem bych také počkala, alespoň nejblíže k termínu, jak na tom starší dítko bude. Jinak kamarádka má dva kluky 14 měsíců od sebe a tandem kupovala, ale to staršímu bylo právě těch 14 měsíců a nechodil. Kupovala tenhle http://www.beruskakocarky.com/…uct_info.php?… ale v černo-červené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
21.1.07 21:25

Já bych kupovala tandem od Jané. Vejdou se normálně do dveří a mám Jané pro Adama a nemůžu si ho vynachválit. Brzda, otočné kolečko....... Samozřejmě nebudu ten kočárek kupovat teď, ale už tak přemýšlím, jak by to bylo, nebo jestli ještě s mímem počkat, atd. Jsem opravdu hrozně nerozhodná - není divu, jsem váha:-) Na jednu stranu bych hrozně zase chtěla mimíska, ale na druhou stranu si chci ještě v klidu užívat Adulky… Bojím se, jak to zvládnu, když mě teď Adam dokáže šíleně vytočit, ale pak si zase říkám, že čím blíž k sobě, je to lepší. Pak si zase říkám, že teď budou chřipky a mít v začátku těhu chřipku není dobré pro mimi, atd. Jsem hrozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
22.1.07 11:37

Starsi v satku z jednoducheho duvodu. Muzes si ho uvazat na zada a ne na bricho. Male miminko na zada neuvazes. Navic ja jsem taky holky celkem dost nosila v babyvaku a pak v satku, ale dohromady jeste s kocarem je to dost neohrabane, pokud je dite na brisku. Jasne, kdyz je hodne a spinka, tak se to sice s obtizemi, ale da…Jenze pokud place a je neklidne, tak u nas satek koncil.

Jen jsem chtela nabidnout variantu, ktera vyhovuje nam. Na kratke prochazky to mimi v satku neni problem, ale nad pul hodky nam to proste neslo…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.1.07 12:22

ahojky, ja mam deti 20 mesicu od sebe, ale prvni mesice by bez tandemu byly pro me nezvladnutelne. vse musim zvladat sama, nejblizsi pribuzni i pratele daleko stovky kilometru… jelikoz se mimi narodilo v zime, potrebavala jsem hlavne poradny terenak, nasla jsem jediny oregon tandem - suverenne nejlepsi cena, super lehky, sel slozit i jednou rukou s miminem na ruce a slozeny nezabral o moc vic mista, nez kocarek pro jedno dite. taky ma nejvetsi sedacky, do ostatnich i mnohem drazsich kocarku vpredu velky syn nemel vubec kam dat nohy!!! myslim i te tvoji nznacky, urcite vyzkousej ho tam po:,–(it. pouzivali jsme ho k naproste spokojenosti asi pul roku (tak jsem to i planovala) a nakonec strelili do sekace, kde ho obratem ihned prodali. mej se, drzim pesti j

• Nahlásit
  • Citovat
22.1.07 14:04

Ahoj.

Pokud máš kočár po starším dítku, asi bych s tandemem počkala. Má čerstvá zkušenost praví, že Radim - o kterém vím, že je chodec - tandem nepotřebuje (rozdíl přesně 2 roky). Stačí skate a vlastní nohy. S chozením u kočáru není problém - on „tlačí“ a já chodím vedle kočáru a řídím. :lol: JInak my jsme kočár nepoužívali od jeho 21 měsíců, často i předtím sloužil jako doprovodné vozidlo.
Takže hodně záleží na pohyblivosti dítka.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.07 14:15

Ahoj,
my máme věkový rozdíl bez pár dní 21 měsíců. Starší dcerka ujde hodně, od 1,5 roku měla kočárek taky spíše jako doprovod a aby vozil hračky :lol: . Teď jezdím se skvělým tandemem od Baby Welt a je to většinou tak, že malá jde sama a já vezu poloprázdný kočár. Jenomže mé dítko je poněkud živější (já jsem zvyklá, ale takhle se o ní vyjadřuje okolí), takže často se stává, že prostě nechce jít tam, kde já potřebuju, nebo se schválně zasekne na křižovatce. Nevím, jestli je to o věku, třeba za půl roku (to bude mít těch 2,5) bude rozumná, ale v jejím případě dost pochybuju. Prostě tandem je taková pojistka, zvlášť, když jsem vlastně s oběma prcky na všechno sama (běžné nákupy, vyřizování na úřadech, doktor,…).
V případě zmíněném nahoře (2,5 letý věkový rozdíl) bych si tandem vyhlídla, nejlépe starší a prostě ho podle konkrétní situace koupila. Ono to zas až taková pálka není. Ten, co mám já (BabyWelt Oregon tandem) mě stál něco přes 6,5 tis., teď podražil na 7 tis. - nový. V inzerátech jsou tandemy od zhruba 2,5 tis. a to bych pro to „pohodlí“ obětovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
22.1.07 14:19

O peníze mi zase až tak nejde. Chtěla bych Jané powertwin, ale nevím, jestli koukat po norm. kočárku - jakou barvu, protože zn. Jané koupím tak i tak, nebo po tom powertwinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.07 14:31

EvaH: teď na to koukám, Tvé dítko má 17 měsíců a druhé se má narodit kdy? Nějak mi tam lítají minimálně 4 měsíce? A nebo to řešíš zatím jenom teoreticky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
22.1.07 14:34

Chceme se s manželem pokoušet o druhé někdy na jaře. Vím, že mám na to ještě dost času, ale informací není nikdy dost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama