Tatínek je cholerik

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:18
tatinek je cholerik

Dobry den. Mam doma dve deti, 2 a 5. Zijeme jako uplna rodina s vlastním tatínkem, ale je strasne vybusny, cholericky, egoisticky, nevim, jak to popsat. Mate někdo zkušenost, ze se takovy clovek muze „zmenit“? Respektive zmenit se nezmeni, ale aby byl schopny vnimat sve chyby. Neustale sproste nadava, vse mu vadi, před dětmi je na me sprosty, krici, i na me i na deti. Jinak je miluje, dokaze si s nimi i hezky hrat, ale Xkrát denne rve a vyhrozuje bud na zadek, ze dostanou apod apod. Deti mají strasne spatny vzor reseni, resp nereseni problemu. Když s nim chci mluvit, urazi se a odejde nebo na me rve. Starsi uz mu dela to sadme. Ke mne se chova starsi jinak. Rekla bych, ze si dela z deti „terapeuty“, když se mu něco nelibi, třeba, ze vesim pradlo a mensi ho shazuje, tak poprosim, at si jdou hrat, at to muzu dodělat, tak rekne napr „vidíš maminka s tebou nechce bejt! pojd, nechame ji tu at si dela co chce“..to rikal uz i třeba rocnimu diteti. Měli jsme uz obdobi, kdy s nami nebydlel, ale deti jsou obzvalst aktivni, a i z financnich duvodu to bylo tezke, zase se vratil. Ja to tehdy necekala, tak me to vzalo, detem byl necely rok a 4, bylo to hodne narocne. Proto jsem byla rada, ze se vratil zpet. Ale myslim, ze uz to prekracuje veskere hranice. Jeho vytoci uplne cokoliv, třeba, ze si vzpomene, ze chce jit kourit a když do peti minut nejde, tak si to zacne vybijet na ostatních. Ja se priznam, take na deti zakricim nekdy, oni jsou opravdu splasene, a nici věci atd (dle me kvůli prostředí doma) ale 80 procent casu, co jsem s nimi doma (starsi moc do skolky nechodi, kvůli castym nemocem) si hezky hrajeme a povídáme si. Zakricim třeba vecer, když uz je toho i na me moc, jsou dost hlucne deticky. Oni doma nevidi zadne partnerstvi nase, jsme si dost cizi da se rict. Nevidi lasku rodicu. Bavime se spolu max organizacne. Ale mam sve duvody, proc jsem dosud v partnerstvi zustala. Partner není nasilnik jako fyzicky, ale k psychickému tyrani bych situacde leckdy uz prirovnala. Vim, ze se se situaci musí něco udelat, uz i ted, když to pisi, si uvedomuji, jak skodlive je to pro budouci život i vyber partneru nasich deti. Proto je ma otázka, byly jste nekdy v podobne situaci a pomohlo něco? Nebo je to ztracene..? Partner (není to manzel) mel komplikovane detstvi, jeho matka tri deti kazde s jinym, on je prostredni, oustil ho otec v deseti letech pry proto, ze se s matkou nedalo vydrzet (partner se ted chova stejne, ze, vse svadi na me a není schopen pripustit si jakykoliv byt sebemensi problem ze svoji strany a chybu) další „tatinek“ alkoholik..netusim jak to u nich doma vypadalo, partner není povidavy o tomhle (prestoze jsme spolu 7 let) ale ocividne prevzal z detstvi jen „to nejlepší“..cas od casu ma snahu něco zmenit, chodili jsme na partnerske terapie, ted je objednany zanedlouho na rodinne konstelace, ale prijde mi, ze tam chodil spis proto, aby poukazal na me chyby a potvrdil, jak ja delam eci spatne. Není s nim absolutne NIKDY zadna rec, vs bere jako manipulaci atd atd, proste je zasekly. Jen dodam, vždycky takovy nebyl, to bychom nemeli dve deti. Byl tedy cholerik, to jo, ale stupnuje se to u nej s naporem pece o deti, vyzaduji opravdu hodne energie. Dekuji za odpovedi i za vypovidani zde..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9376 příspěvků 27.12.17 11:21

Jo, podobně na tom byl děda a mění se to jen k horšímu. Pak to dospělo do stádia, kdy se s nim nikdo nebavil a nikdo ho neměl rád.

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 27.12.17 11:25

Nezmění se.
Může sám chodit k psychologovi a naučit se svoje stavy více ovládat, ale to by msuel uznat, že je chyba pouze u něj.
Ale úplně dobré to nebude niky, choleričnost není nemoc, to je prostě vlastnost z většiny vrozená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:25

Predpokladam, ze dedecek uz se nezmeni..Jenze u nas to partner to dela jen doma, na ty, na které by mel byt nejlaskavejsi. Je to znameni lev, umi se dokonale pretvarovat. Ale starsi uz říká, ze s nim nechce bydlet. Partner když to slysi, se nedokaze zamyslet, ze by mel udelat se sebou něco, ale hned na me zacne kricet, ze je to moje vina, ze ho deti nerespektujou kvůli mne, ze mezi ne vstupuju. A ano, vstupuju, napr když rve kvůli totalnim nesmyslum, a deti kolem breci tak tam proste jdu a reknu mu at na ne nerve. Proste se jich musim zastat, když nestranne slysim, jak je to k nim nespravedlive a jak jim to ublizuje, pokud me chápete.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:30

Myslite, ze bychom od nej měli odejit? Mladsi dite ho miluje, to je furt samy tata tata tatinek..starsi uz si myslim, ze se ho boji a je radsi, když tu není. Ja zkousnu leccos, ve prospěch deti, ale tohle uz jim zadny prospěch nejspis neprinasi.. :( doted jsem to neudelala kvůli financim, partner ma insolvenci ještě na dva roky, kdyby mel platit alimenty, je dost mozne, ze ji nebude mit z ceho splácet a zrusi mu ji, tudíž by se mu vratili všechny exekuce z mladi..tudíž on by jak ho znam neplatil a casem by dluhy presly na deti..to je jeden z duvodu, proc jsem chtěla vydrzet alespoň tyhle dva roky, mladšímu diteti by byly pak ctyri, slo by do skolky, starsi do skoly, a ja do práce au z bychom to nejak zvladly. Zanedlouho mi zkonci rodicak, a v byte, kde ted bydlime mam trvale bydliste, tudis dostavam alespoň nejaky příspěvek na bydleni. Kdybychom se odstehovali, nikdo mi trvale bydliste neda a ja bych byla vlastne uplne bez prostredku minimalne rok. Nikdo z příbuzných nemá moznost nas ubytovat nebo financovat.

Emimin7
Echt Kelišová 9376 příspěvků 27.12.17 11:31
@Anonymní píše:
Predpokladam, ze dedecek uz se nezmeni..Jenze u nas to partner to dela jen doma, na ty, na které by mel byt nejlaskavejsi. Je to znameni lev, umi se dokonale pretvarovat. Ale starsi uz říká, ze s nim nechce bydlet. Partner když to slysi, se nedokaze zamyslet, ze by mel udelat se sebou něco, ale hned na me zacne kricet, ze je to moje vina, ze ho deti nerespektujou kvůli mne, ze mezi ne vstupuju. A ano, vstupuju, napr když rve kvůli totalnim nesmyslum, a deti kolem breci tak tam proste jdu a reknu mu at na ne nerve. Proste se jich musim zastat, když nestranne slysim, jak je to k nim nespravedlive a jak jim to ublizuje, pokud me chápete.

Jestli to bylo na mě, tak ten můj děda byl takový ale už asi od svých pětadvaceti. Jak do vztahu přišly děti (4), tak začal být takovýhle a měnilo se to jen k horšímu. A všechny z těch dětí utekly hned jak měly možnost. A taky to bylo jen doma. Mezi kamarády to byl normálně pohodový člověk. Proto bych nedoufal ke změnu k lepšímu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:32

@Emimin7 mate pravdu..presne takhle je to u nas, jen deti jsou jen dve, ale vydaji za deset leckdy..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:33

@Emimin7 kamaradi ho totiž budou utvrzovat v tom, jak on je skvely a pohodovy a ze spatna jsem ja..

pannda
Kelišová 6653 příspěvků 33 inzerátů 27.12.17 11:38

Zkus si vzpomenout, jak se ti „lépe dychalo“, když od vás odešel, nez se vrátil. Budeš mít v životě s ním peklo a těžký život, je na tobě jak si ho ovlivnis. S takovým blbem bych nebyla, ty se hodíš do středu a odnese to jen tve zdravi

Příspěvek upraven 27.12.17 v 11:38

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:38

Ještě dodam, je to rok, co mu zemrel mladsi bratr na nemoc, myslela jsem, ze tohle nestesti ho musí zmenit, ze si uvedomi, jak dulezite je travit s dětmi a rodinou každý den v pohode a snazit se zit spokojeny život, ale bohužel. nepoznamenaloho to v kladnem slova smyslu ani trošičku.

Emimin7
Echt Kelišová 9376 příspěvků 27.12.17 11:39

Já bych někoho takového nesnesl, takže teď nebo později bych určitě radil odejít. A rozhodně i kvůli dětem. Ale s tou finanční situací bohužel neporadím.

truelly
Závislačka 2849 příspěvků 27.12.17 11:40
@Anonymní píše:
Ještě dodam, je to rok, co mu zemrel mladsi bratr na nemoc, myslela jsem, ze tohle nestesti ho musí zmenit, ze si uvedomi, jak dulezite je travit s dětmi a rodinou každý den v pohode a snazit se zit spokojeny život, ale bohužel. nepoznamenaloho to v kladnem slova smyslu ani trošičku.

Taky tyto typy nepochopím…asi jim to dojde až na smrtelné posteli, co dělali špatně a kolika lidem otrávili život svými pózami… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:44

@pannda ono v te době prave ani nedýchalo lepe. jako na jednu stranu ano, ale prevazovalo to, ze s dětmi to bylo sakra narocne, mladšímu diteti nebyl ani rok a jak jsem byla nervozni, zacalo se budit v noci strasne, spala jsem dva mesice hodinu denne!! neustale jsem musela v naruci houpat, nosit na rukou (to uz od narozeni) starsi dite se zacalo zase v noci pocuravat, musela jsem ho odebrat na rok ze skolky, bylo uplne silene když to tak reknu. je hodne nachylne když ja nejsem v pohode aspoň relativni. finance byly strasne take. nebyla jsem na to pripravena, odstehoval se, když jsem vyrazila s detma na boruvky, tesili jsme se jak pro všechny upečeme kolac, prijdem domu a tam nikdo, pocitac pryc, věci zadne. ja tehdy ani nemela jiny pocitac ani televizi, ani mobil s internetem poradne, takze jsem nemohla starsi ani usadit na chvili k pohádce, abych si trosku odpočinula..bylo to fakt narocne..proto jsem byla rada, když zase zacal chodit a po probdele noci s malou (kojila se) mi nechal rano třeba apson hodinu vyspat nez sel do práce..ted uz by to bylo jiné..mensi uz je samostatnejsi..

mattez
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 27.12.17 11:45

Take mam takove pribuzne, nezmeni se asi nikdy

Příspěvek upraven 27.12.17 v 11:49

Heivka
Závislačka 3272 příspěvků 27.12.17 11:45

Bude to jen horši, můj otec je cholerik a s věkem se to zhoršuje, když jsme byly malé, vylítl sem-tam, když jsme byly se sestrou v pubertě, tak vylítl kvůli každé blbosti. Je pravda, že táta se vzteká neosobně, prostě jen nadává, křičí a láme propisky, ale nikdy ten hněv neobrátí na jiné osoby. Ale je to velmi nepříjemné být nablízku.

Já bohužel velkou část této povahy podědila, snažím se nevybuchovat, ale je to velmi těžké, prostě se člověku zatmí před očima, vidí červeně a najednou se vzteká, nadává je to jako pozorovat se z dálky a není schopen hned sám sebe zastavit. Mě pomáhá předcházet situacím které mě rozčilují. A dostatečně odpočívat, při velké fyzické a psychické zátěži se moje stavy zhoršují. Chce to velké sebeovládání.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >