Tazatel po telefonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cecilek
Nováček 7 příspěvků 29.03.18 09:00
Tazatel po telefonu

Ahoj, holky. Chci poprosit ty z Vás, které máte zkušenosti s výše uvedenou prací. Hledám brigádu na odpoledne po práci a toto mě oslovilo kvůli flexibilitě a možnosti pracovat z domu. Zajímalo by mě, jestli je těžké orientovat se v programu, jaký je objem práce, protože zájemců je spousty a míst o dost méně, popř. jak moc jsou dotazovaní vstřícní. Děkuji zasvěceným za odpovědi.

Reakce:

medunka23
Kelišová 7064 příspěvků 29.03.18 09:19

@cecilek nemám zkušenost s prací, ale veškeré podobné telefonáty nesnáším, a nejsem sama, tak spíš pocitej, že pokud nebudeš volat starším ročníkům, moc vstřícný a milý lidi nebudou.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 29.03.18 10:11
@cecilek píše:
Ahoj, holky. Chci poprosit ty z Vás, které máte zkušenosti s výše uvedenou prací. Hledám brigádu na odpoledne po práci a toto mě oslovilo kvůli flexibilitě a možnosti pracovat z domu. Zajímalo by mě, jestli je těžké orientovat se v programu, jaký je objem práce, protože zájemců je spousty a míst o dost méně, popř. jak moc jsou dotazovaní vstřícní. Děkuji zasvěceným za odpovědi.

Já sama jsem nepříčetná, když mě kdokoliv oslovuje z neznámého čísla a něco nabízí, jsem maximálně protivná a okmažitě chci vyřadit z evidence, na to mám právo.

Tunrida
Hvězda diskuse 47890 příspěvků 29.03.18 10:17

No počítej s tím, že minimálně jednou denně tě někdo pošle tam, kam slunce nesvítí ;)

cecilek
Nováček 7 příspěvků 29.03.18 10:23

Jasně to chápu, nicméně tady nikdo nic nenabízí, jen se vyplní dotazník, ale rozumím tomu, sama to nemám ráda, proto se ptám na názory. Asi bude lepší roznášet letáky, udělám něco pro zdraví a nikdo mě za to nevynadá, snad… Nejvíc by se mi líbila brigáda na pokladně, tam ale časově zas až tak vstřícní nejsou, proto mě oslovilo toto.

cecilek
Nováček 7 příspěvků 29.03.18 10:25

Hmmm, tam se mi nelíbí… :D

Kazimíra Olejovka
Kecalka 307 příspěvků 29.03.18 15:35

@cecilek Já pracovala při studiu na Sš jako operátor CATI studia - průzkumy veřejného mínění po telefonu. Práce s programem jednoduchá, časté přestávky (tuším že každé 2 hodiny povinná přestávka). Co se týče dotazníků, nejde těm lidem říct hned, jak dlouho to bude trvat, vždy se uvádí třeba např. 20 min, ale díky „rychlosti“ tázaného to může být klidně i dvojnásobek - a také záleží na odpovědích, páč ten dotazník se různě větví.

Docela mě to bavilo, pracovala jsem v jedné z nejznámnějších agentur v ČR a dělala jsem i předvolební průzkumy, poslechovost rádií…

Jinak není pravda, že tě každý den jeden člověk pošle někam, každý den jich je min. 10. Ale pokud se chováš slušně a ustojíš to, tak není problém. Jistě že to chce taky nějakou odolnost, když ti těsně před koncem dotazníků člověk zavěsí apod.

Placené to bylo od hodiny. Začínala jsem na 70Kč a čím déle jsme tam pracovala, tím více jsem měla. Často když chybělo jen pár respondentů, vyhlásilo se např., že za každý dotazník 200Kč navíc…ale to bylo jen v případě, kdy chybělo pár respondentů ze specifické cílové skupiny.

Předpokladem pro takovou práci je hbitý jazýček.

Teď když mi někdo volá a chce jen výzkum, tak nemám problém a baví mě poslouchat, jak ty texty jsou vesměs furt stejné a dost často i poznám, že mi volají z „mojí“ agentury :mrgreen: Co nesnáším, jsou prodejci…„máme pro vás dárek za poštovné jako poděkování“… :roll:

eumedon
Extra třída :D 13634 příspěvků 29.03.18 15:45

@Kazimíra Olejovka Oni ti prodejci jsou ale dost k nerozeznání. A volají tak často a tak často říkají, že jde o průzkum (ne, že chtějí volanému prodat nějaký nesmysl), že většina lidí je nachystaná spíš na toho prodejce.

Vemte to tak, že ten člověk může taky čekat důležitý telefonát, může vyspávat po noční, může zrovna řídit, atd. Zkrátka - dost často voláte nevhod.

cecilek
Nováček 7 příspěvků 05.04.18 09:07

@Kazimíra Olejovka Děkuju za věcné připomínky. Je mi jasné, že to není zrovna oblíbená činnost otravovat lidi po telefonu ať už jako prodejce či jako tazatel. Budiž mi útěchou, že výsledky těchto průzkumů si pak mnoho z nás se zájmem pročte a některé jsou i vcelku inspirující. Obrněná jsem myslím dost, neb nas…aný respondent nemůže být o moc horší než nas…aná zákaznice, která si koupí zdravou fritézu, přinese ji použitou zpátky a chce ji vrátit, protože jí hranolky, ze kterých neteče olej, nechutnají. Tak to zkusím, ohodnocené je to slušně a ta flexibilita je bezva. Ještě jednou děkuju všem, co přispěly.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 05.04.18 10:01

@cecilek budeš se muset obrnit. Dělala tam kamarádka a říkala, že jí lidé občas vyloženě nadávali. Já to prostě beze slova položím, ale ani to asi není nic příjemného :nevim:

medunka23
Kelišová 7064 příspěvků 05.04.18 19:38

@cecilek no, jenže ten příklad je jiný, já neměla nikdy problém když jsem dělala v obchodě rozšiřovat nabídku a zákazníkovi bych prodala takřka vlastní babičku, ale je tu ten rozdíl, že do toho obchodu ten zákazník přišel sám o své vůli se záměrem něco koupit, ale jako tazatel, budeš ty volat lidem kteří o to nestojí. Je to obojí něco úplně jiného, po telefonu ti člověk víc vynada, ono tváří v tvář to nejde tak lehce jako po telefonu.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7633 příspěvků 05.04.18 19:42

@cecilek

Já jsem pracovala jako operátorka call centra, ale tedy museli jsme chodit do práce a nešlo to dělat z domu - kontroloval nás supervizor, který hovory odposlouchval ;-) Moc zájemců tedy nebylo, ale práce zaplacená, v teple a v klidu. sem tam, mě někdo poslal do háje… :lol: dělala jsem to jednu sezonu pri vysoké.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >