Pracujete někdo na OSPODU?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oblecenikl
Nováček 4 příspěvky 1 inzerát 27.03.18 19:40
Pracujete někdo na OSPODU?

Dobrý večer, je tu prosím někdo, kdo pracuje, pracoval nebo někoho zná, kdo pracuje na OSPODU? zajímalo by mě, jaké musíte mít vzdělání, co je náplní práce, jak jste spokojené/nes­pokojené a samozřejmě i na to, zda jste spokojené s platem. Prostě mě zajímá vše :-) :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19766 příspěvků 27.03.18 19:58

Kamarádka. Má peďák a různý kurzy. Průběžně.
Na plat si nestěžuje, ale je extrémně vyhořelá. Nesnáší Romy, samoživitelky, rozvádějící se rodiče… Víceméně každého, kdo někdy od OSPOD něco potřebuje. :think:

g.sandova
Závislačka 2945 příspěvků 27.03.18 20:33

Vzdělání Vos nebo Vs sociální práce a příbuzné obory. Plat podle tabulek. Město má lepší než státní zaměstnanci. Záleží jakou uznají praxi atd. Je to práce velmi náročna

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19766 příspěvků 27.03.18 20:37
@g.sandova píše:
Vzdělání Vos nebo Vs sociální práce a příbuzné obory. Plat podle tabulek. Město má lepší než státní zaměstnanci. Záleží jakou uznají praxi atd. Je to práce velmi náročna

Moje kamarádka má VŠ peďák, ale obor nevím. Myslím, že speciální pedagogika, ale nejsem si jistá :think:

g.sandova
Závislačka 2945 příspěvků 27.03.18 21:31

@Bábrdl sociální pedagogika, např, to uznavaj

Anonymní  27.03.18 21:40
  • koukni na z. 108/2006 - požadavky na SP
  • plat dle tabulek
  • nejvíc se pracuje s rodinou v rozchodu/rozvodu - chodíš k soudu, řešíš hádající se rodiče
  • pak často řešíš, když nefunguje rozsudek - takže matka říká, že otec to a to a naopak…
  • a pak mraky administrativy

Vygůgluj si náplň práce, není to nic těžkého.
Anonym - nemusí se vědět, kde pracuji ;)

TamaraAlmara  27.03.18 23:36

Vzdelani min. VOS humanitniho smeru bere se soc. prace, soc. pedagogika, andragogika, penitenciarni pece atd. Nastupni plat 15,5 bez osobka bez praxe po skole. Prace psychicky velmi narocna. Nekdy slouzi i pohotovosti. Umisťují deti v noci do zarizeni atd. Hodne resi rozchody, nesoulad rodičů ve vychove, opatrovnictvi k nezletilemu, kriminalitu mládeže atd. Mraky administrativy. Mezi lidmi bez ucty a tradice. Kazdy rok min. 24 hodin povinneho vzdelavani.

jarmarkty
Kecalka 107 příspěvků 28.03.18 01:12

@TamaraAlmara To musí být opravdu náročné, už jen jak bych viděla ty děti, že bych je musela dát do ústavu. Jako chápu, že někdy je to potřeba, ale já bych na to neměla moc srdce. :(

M1shelli
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 28.03.18 04:20

@jarmarkty nepracuji pro ně ale bohužel s paní soc. už dlouhodbě jednáme. Nechápu to, ale ač to sou ženský velice schopný, pracující s nadhledem a objektivníma posudkama, u soudů mám pocit, že na ně nikdo nebere ohledy 8o trošku to schazuje jejich působnost. Myslím, že maj z mě nepochopitelných důvodů hrozně malý prává.. o to těžší to musí být práce :zed:

g.sandova
Závislačka 2945 příspěvků 28.03.18 07:19

@M1shelli s pravomocí je to dost ošemetný. Já myslím, že obzvláště v tomto případě, kdy se jedná o děti, rodinu, by měli rozhodovat více odborníků. Nemluvím o akutních případech, kdy jde o ohrožení dítěte.

Anonymní  28.03.18 09:07

@jarmarkty záleží v jakém městě pracuješ. U nás menší okres, odebraných dětí je cca 20 ročně (tak polovinu mají kurátoři), takových těch echt případů odebraných dětí je ročně málo, tak 1-2. Pohotovost máme, ale většinou je to v pohodě (spíš účast na výsleších, kde jen sedíš a posloucháš), za 3 roky, co jsem na ospod jsem zažila jen 2 vážné případy, která se řešily při pohotovosti. Ani si nemyslím, že ta práce je nějak moc psychicky náročná, máme supervize, jsme dobrý kolektiv.

TamaraAlmara  28.03.18 09:24

Odebrani deti je to nejmensi, odebira se jich hodne malo, spise naproste minimum. Horsi jsou ty domluvy s rodici, samozivitelkami a jinými skupinami. Pul zivota na sebe kaslali a ted si mysli, ze je spasi soc. pracovnice za jedno odpoledne. Rodice místo aby delali to nejlepsi pro sve spolecne dite se tam hadaji jak kone a nestiti se jeden na druheho donaset, aby zrovna ten rodic nebyl lepsi nez ten druhy. A beda kdyz jim pracovnice doporuci psychologické sezeni, hned ji napadaji jaka je kr.. co z nich dela psychouse. Mam soc. pracovnici v rodine, takze to mam z prvni ruky a me tohle opravdu psychicky narocne přijde za tyto peníze. To prodavacka ma stejne a za minimalni odpovědnost.

Anonymní  28.03.18 11:14

@TamaraAlmara jenže lidi si myslí, že práce ospoďáka je především o odebírání. Jak už jsem psala nej skupina, se kterou se pracuje, jsou rodiče, co se rozešli a mnoho z nich je fakt nechutných. Kolikrát čumím, co všechno vymyslí a dítě je to poslední, co je opravdu zajímá.

lilith1
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 28.03.18 13:23
@Oblecenikl píše:
Dobrý večer, je tu prosím někdo, kdo pracuje, pracoval nebo někoho zná, kdo pracuje na OSPODU? zajímalo by mě, jaké musíte mít vzdělání, co je náplní práce, jak jste spokojené/nes­pokojené a samozřejmě i na to, zda jste spokojené s platem. Prostě mě zajímá vše :-) :)

Musis mit VS treba obor socialni patologie a prevence. Napln prace, resis deti, mladistve do 18 let, kterym budto nekdo ublizije nebo ublizuji, chodi k soudu, u tech nejhorsich resi diagnostaky, vychovne opatreni ty se resi i u deti, v pripade tezkych rozvodu nebo podezdreni na tyrani resi ustavku apod. urcite to neni prochazka ruzovym sadem a se stoupajici agresivitou nasich deticek bude hur..

Anonymní  28.03.18 13:54

@lilith1 pleteš dohromady náplň práce ospoďáka a kurátora, ale tak na ospodu pracují vlastně oba dva ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondřej Koptík o léčbě: Doživotní abstinence nebude jednoduchá!

Staronový milenec Hanky Gregorové Ondřej Koptík, který přiznal drogovou... číst dále >

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama