Špatný vztah s tchýní - změní se to do budoucna?

Anonymní
16.9.20 14:58

Tchýně,změní se to do budoucna

Ahoj, s přítelem plánujeme si pořídit miminko. Zatím spolu nebydlíme. Bydlí ve vlastním baráku s rodiči (má vlastní patro pro sebe). Samozřejmě/chce abych se tam nastěhovala. Což je jasný, když bude mimčo.
Teď k problému. Viděla jsem se s jeho rodiči asi 5×. Samozřejmě mě představil a tak. Byli jsme na jejich chalupě. A pokaždé, když jsme se vrátili z chalupy po víkendu mi přítel říkal, jak si na mě jeho mamka stěžuje. Táta ne, ten je v pohodě, i se se mnou baví a je takový sdílnej, když se zajímám. Jeho máma je taková, že si drží odstup a pokud se na něco vyložene nezeptám, tak neodpoví, natož aby se třeba na něco zeptala ona mě. Což by nevadilo. Ale, že furt do přítele šroubuje, že jsem s ničím nepomohla a že se chovám jak dámička bla bla bla. Což není pravda (česala jsem s nima ovoce, pleli jsme zahradu, skládala jsem dříví). Snažím se pomoc, i když jsem zahradu nikdy neměla a nevím jak se o ní starat. Zeptám se, když nevím. Furt má na mě kecy. Vypadá to, že se jí asi nezavděčím. Ještě chci podotknout, že s bývalýma potencionálníma tchýněma jsem problém neměla. Měli mě rádi. A teď se obávám, co nastane, až budu bydlet s nima pod jednou střechou. Teď jsem defakto ještě cizí a už tohle, natož až nebudu cizí. Stěhovat se nebudem. Přítel vyplatil strejdu a zrekonstruoval celý barák, takže tam zrovna nemalý peníze nenechal. Všechno si udělal sám. Navíc je jedináček. Takže ani nikdo jiný tam nebude.
Myslíte, že se to srovná nebo nám tam bude jeho máma lézt a prudit nás/mě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1770
16.9.20 15:02

Tak tam bych nestrčila ani nos!!
Ještě tam ani nebydlíš a už jsou problémy? V žádném případě se k tomu nenech umluvit. Byla by jsi akorát nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
16.9.20 15:03

Nechápu, na základě čeho by se to mohlo zlepšit. Lidi, co se nemusí, většinou nezačnou být po sestěhování kamarádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4431
16.9.20 15:06

Vy spolu plánujete miminko a přitom spolu nebydlíte? Bydleli jsme spolu někdy? Aby to nebylo trpké rozčarování… zvlášť bydlet ve dvojgeneračním domě, osobně bych do toho nikdy nešla, zvlášť, když jsi jeho rodiče viděla párkrát a tchyně je můra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9523
16.9.20 15:15

No…já bych byla hooodně opatrná.
Za mě jediná možnost, která by možná pomohla, je otevřeně si s maminkou promluvit a vyříkat si to, ale hodně otevřeně, buď najdete společné slovo nebo ne.
Ale já bych do takového bydlení nešla ani za nic, nicméně jak jinak to vyřešit, tvůj chlap odtamtud nepůjde…a co teď? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5358
16.9.20 15:23

Nezlepší se to a nechápu proč plánujete dite když spolu ani nezijete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.9.20 15:30

Já bych nebydlela se svojí tchyní a to ta moje je úžasná ženská a máme super vztah :srdce: natož kdyby byla taková krůta jako ta tvoje. Nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 15:37

Už jsme spolu zkoušeli bydlet měsíc. A bylo to v pohodě. Teď dodělal jednu zásadní část v domě a přestěhuje se do ložnice (doteď jsme obývali jen v obýváku). Tak už bude funkční celý dům (patro). Tak, že bych se tam mohla částečně přestěhovat a být tam dýl „za normálního provozu“.
Neříkám přímo kamarádky. Jde mi spíš o to, aby nám tam furt nelezla a neříkala jak mám co dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
16144
16.9.20 15:40

Jo změní se to, bude to pořád horší a horší, vím, co říkám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
16.9.20 15:42
@Anonymní píše:
Ahoj, s přítelem plánujeme si pořídit miminko. Zatím spolu nebydlíme. Bydlí ve vlastním baráku s rodiči (má vlastní patro pro sebe). Samozřejmě/chce abych se tam nastěhovala.

Komu ten dům tedy patří?

Přítel vyplatil strejdu a zrekonstruoval celý barák, takže tam zrovna nemalý peníze nenechal. Všechno si udělal sám. Navíc je jedináček. Takže ani nikdo jiný tam nebude.
Myslíte, že se to srovná nebo nám tam bude jeho máma lézt a prudit nás/mě?

Co to znamená vyplatil strejdu - dal rodičům peníze na vyplacení strýce (asi z dědictví po prarodičích?) nebo se stal spoluvlastníkem?

Jestli je přítel spoluvlastník, dokáže bouchnout do stolu a stát za Tebou, tak se to snad může srovnat. Snad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
16.9.20 15:45

Tvůj přítel mlčí jak ryba, nechá ji si na tebe stěžovat, nezastane se tě a pak ti to ještě všechno vypráví? To nevypadá jako životní opora. To vypadá jako chlap plný mindráků. Co myslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
16.9.20 15:57

Je dobře, že nad tím takhle přemýšlíš, protože tohle je problém, a to zásadní! V tomto případě bydlení s jeho matkou pod jednou střechou nepřipadá v úvahu, protože by ti v lepším případě do všeho kecala, třeba i do výchovy dítěte, v horším případě by vám mohla rozvrátit celý vztah, protože by štvala syna proti tobě - nepíšeš ale, nakolik se tvůj přítel nechá matkou ovlivňovat, nebo zda stojí při tobě. Chápu složitost s bydlením, pokud tam všechno spravil a je to jeho dům, nebude se ho chtít zbavit jen proto, že si nebudeš rozumět s jeho matkou. Jenže pokud máte spolu žít a vychovávat dítě pod jednou střechou s osobou, která tě už teď nemá ráda, nebude to dělat dobrotu. Pobav se o tom otevřeně s přítelem, ať víš, co od něho můžeš čekat, a pak se teprve rozhodni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
16.9.20 15:57

Ty planujes dite s nekym, s kym jsi nebydlela? pises, ze jsi se s rodici videla 5× a pak ze jste doted obyvali jen obyvak. to kdyz k nim prijedes, tak si ani nereknete dobry den?… podivej se na vedlejsi diskuse, souziti dvou generaci nedela nikdy dobrotu (mozna par vyjimek), cely zivot budes v tom baraku ta cizi,… divim se, ze porad nekdo do takovehlo souziti leze… a jak to vis, ze do tebe klaviruje? to ti naprasil pritel? optala jsi se ho, co on na to mame rekl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
16.9.20 16:10
@Anonymní píše:
Už jsme spolu zkoušeli bydlet měsíc. A bylo to v pohodě. Teď dodělal jednu zásadní část v domě a přestěhuje se do ložnice (doteď jsme obývali jen v obýváku). Tak už bude funkční celý dům (patro). Tak, že bych se tam mohla částečně přestěhovat a být tam dýl „za normálního provozu“.
Neříkám přímo kamarádky. Jde mi spíš o to, aby nám tam furt nelezla a neříkala jak mám co dělat.

No je hodně divné, že tě viděla 5* a už tě kritizuje. To bych byla hodně opatrná. Jak se chová, když tam jsi? A kolik ti je? Můžeš přinejhorším zkusit u nich pár měsíců bydlet a uvidíš, pokud ti tedy netikaji hodiny a nemusíš hned řešit dítě. Jinak bych volila bydlení jinde, příteli to vysvětlila a buď to pochopí a nebo ne a pak asi rozchod. Vždy tam budeš ty u nich na návštěvě. Do toho bych nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.9.20 16:20

Ja mam uplne to same v blede modrem, ale nastesti s tchyni nebydlime. Nicmene neco podobneho se stalo i mne, u tchanovcu jsme bydleli asi tyden, kdyz jsme rekonstruovali barak. Asi tak za dva tydny jsem se dozvedela od ostatnich clenu rodiny, ze baba schvalne obvolala kazdeho aby mu rekla, ze jsem lina lemra a ze jsem ji s nicim nepomohla (coz samozrejme nebyla vubec pravda). Pri dalsi navsteve jsem se ji pred mym muzem na ferovku zeptala, ze co ma za problem a proc obvovalava rodinu aby jim rekla, ze jsem ji s nicim nepomohla, proste jsem si to s ni chtela vyrikat. Baba to najednou cele zaprela, ze prej ona nic takove nerekla. Ale cekala jsem to od ni, je to neskutecna lharka. Ale zpet k Tvemu problemu - k nekomu, kdo si stezuje za mymi zady a neni schopen si to primo vyrikat se mnou bych se nestehovala ani nahodou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama