Tchýniny věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 12:09
Tchýniny věci

Dobrý den,

V únoru 2015 jsem se stěhovala za přítelem do bytu jeho mámy 4+1 (táta zemřel) kde s námi žila i jeho mladší sestra. V listopadu téhož roku se jeho máma že své vůle odstěhovala do podnájmu 2kk se svým novým partnerem. Starý byt ale zůstal plný jejích starých věcí a její pokoj musel zůstat nedotknut, i když jsme platili služby sami. V novém bytě si nakoupili spoustu věcí nových.

Cca před půl rokem jsme tento byt od ní konečně koupili a já jsem se těšila, že si ho budu moci trochu přispůsobit, jenže zatím se nic nezměnilo. Říká, že to nemá momentálně kam dát, že si hledá jiné (vlastní) bydlení a tohle vyřeší až pak. Stále se to ale oddaluje a už mě to nebaví. Máme malou dcerku a tu se nedá pomalu ani hnout, neustále o něco zakopáváme. Plus má zaskládaný svými věcmi i celý sklep a garáž.

Jak by jste to řešili vy? Jak dlouho by jste ve svém bytě tolerovali věci vaší tchýně?

Chápu, že šla z většího bytu do menšího, ale momentálně tam žije sama, s partnerem se rozešla. A v tomhle bytě je potřeba udělat spousta věcí, protože se na něj od komunistů snad vůbec nešáhlo. Modrá kuchyň, žluté lino, křivé popraskané zdi, hořící zásuvky.. Bohužel je ale těžké cokoli udělat, když tu na to není prostor. Přítel si na bordel na jednu stranu neustále stěžuje, ale na tu druhou stojí na její straně, že mám vydržet a tím mě ještě více deptá.

Reakce:
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 100 inzerátů 03.08.19 12:16

1:možnost:dej příteli nějakou reálnou časovou lhůtu, do kdy ty věci budou pryč, 3-6 měsíců by mělo stačit

2.možnost:udělejte kompromis typu věci v garáži at si nechá jak dlouho potřebuje, ale že doma byste si to chtěli upravit a tak tam pořebujete místo, tak jestli by ty věci mohla probrat a odnést nebo vyhodit, že jí rádi pomůžete :-)

Záleží jaké máte vztahy, já mám u mamky ještě svůj pokojíček, ale ona tam má místa dost, kdyby se stěhovala, musela bych taky nastoupit s pytlem a věci probrat :-)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34909 příspěvků 03.08.19 12:20

Sdělila bych tchyni, že byt jdeme rekonstruovat a ať to okamžitě odveze. Zatím bych v klidu tolerovala ten sklep a garáž, úplné krámy nenápadně vyházela a o zbytek se snažila, aby si to odvezla, nebo to prostě postupně začala likvidovat. :nevim: Nevím, co tam má, jestli se to třeba dá prodat, atd.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 03.08.19 12:37

Pronajmi nějako koji a odvez jí tam věci a máš klid

pujda
Kecalka 274 příspěvků 03.08.19 12:40

Naplánovala bych si rekonstrukci, konkrétní data, kdy se začne a sdělila tychni, že do té doby ty věci musí pryč. Dala bych jí na to nějaký čas, třeba dva tři měsíce, a ať už se zařídí. Podle mě potřebuje prostě konkrétně říct, do tehdy a tehdy máš čas, jinak se nepohnete z místa, oddalovat se to bude donekonečna.

Káťa19
Extra třída :D 13681 příspěvků 03.08.19 12:48
@pujda píše:
Naplánovala bych si rekonstrukci, konkrétní data, kdy se začne a sdělila tychni, že do té doby ty věci musí pryč. Dala bych jí na to nějaký čas, třeba dva tři měsíce, a ať už se zařídí. Podle mě potřebuje prostě konkrétně říct, do tehdy a tehdy máš čas, jinak se nepohnete z místa, oddalovat se to bude donekonečna.

dobrý napad, takhle bych to videla jako kompromisni reseni

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 03.08.19 12:56
@pujda píše:

tak čas už měla a věděla a nic, a co pak když to neodveze?

Lainaire8
Závislačka 2932 příspěvků 5 inzerátů 03.08.19 12:59

Řešíme to samý v baráku. Tchyně bydlí s náma, sama, má 4+1 a nevejde se, takže má krámy i u nás v 2+1 (jsme tu dva plus 3 děti :roll:)… Nemá to kam dát a bla bla bla 8o chlap to řeší průběžně, vždy co překáží nejvíc, vezme, rozseka (většinou jde o starej hnusnej nábytek) a vyhodí :mrgreen: :nevim: momentálně řešíme dětský pokoj, má tam dvě svoje skříně s bordelem. Brzy poletěj taky, potřebujeme místo pro děti a jejich věci. Ale ona je fakt hrozná, schovává si i starý prosmajdany pantofle nebo vložky do bot :roll: vaničky na koupání dětí tu máme taky tři, samý hnusný komunistický fuj. Ze slova vyhodit má div né mrtvici, takže se toho zbavujeme i bez jejího vědomí, sama ani neví co tu vše má, X let se o to nezajímala. Ale nevím o jaké věci jde u vás, my si to prostě nenecháváme líbit a chlap ji v tom rozhodně nepodporuje.

pujda
Kecalka 274 příspěvků 03.08.19 13:09
@ka2ka píše:
tak čas už měla a věděla a nic, a co pak když to neodveze?

Tak protřídit, krámy vyhodit a dát na výběr - buď si ty věci odveze, nebo se to prodá. Čas měla, ale nejspíš nikdy nedostala lhůtu. A dokud ji budou prosit, ať si to odveze a pořád se bude čekat, že někdy to udělá, tak to neudělá. Prostě dát ji lhůtu dostatečně dlouhou na to, aby se zvládla zařídit, pak jdou věci prostě pryč. Nevím, co jiného by mohlo pomoct :nevim:

PaníBovaryová
Kelišová 5164 příspěvků 03.08.19 13:17

Rekla bych ji datum, ze prijede elektrikar/podlahar/oknari a do te doby, at to odveze. Ze si muze neco pronajmout, kdyz se ji nechce hned tridit. A kdyz to neodveze, tak to vyhodte. Je to i tvuj byt.

pujda
Kecalka 274 příspěvků 03.08.19 13:32
@PaníBovaryová píše:
Rekla bych ji datum, ze prijede elektrikar/podlahar/oknari a do te doby, at to odveze. Ze si muze neco pronajmout, kdyz se ji nechce hned tridit. A kdyz to neodveze, tak to vyhodte. Je to i tvuj byt.
:palec: :potlesk:
AjaF
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 04.08.19 17:07
@PaníBovaryová píše:
Rekla bych ji datum, ze prijede elektrikar/podlahar/oknari a do te doby, at to odveze. Ze si muze neco pronajmout, kdyz se ji nechce hned tridit. A kdyz to neodveze, tak to vyhodte. Je to i tvuj byt.

Je to opravdu i zakladatelky byt? Jestli je tchýně, je to těžké.

pujda
Kecalka 274 příspěvků 04.08.19 17:10

@AjaF Vždyť píše, že ten byt od ní koupili. Tchyně už není, je jejich.

AjaF
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 04.08.19 17:12
@pujda píše:
@AjaF Vždyť píše, že ten byt od ní koupili. Tchyně už není, je jejich.

Tak to se omlouvám, přehlédla jsem to.

Stevia
Závislačka 3774 příspěvků 04.08.19 17:13

Vždyť píše, že ten byt od tchýně koupili, je jejich, ona tam jen nechala své věci…

Váš příspěvek
Reklama