Těhotenská cukrovka 1

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

romisekk25
Povídálka 21 příspěvků 10.01.17 19:35
Tehotenska cukrovka 1

Dobrý večer minuly týden mi zjistili teho cukrovku nasadili mi dietu, kterou dodrzuju nebo určité s větší části vynechala jsem úplně cukr atd. Ale naměřené hodnoty mám stále o trochu vyšší nez maji byt můžete se to ještě změnit? Nebo se mám začít obávat?

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11673 příspěvků 10.01.17 19:43

@romisekk25 musíš tu dietu dodržovat přesně (ne z větší části a pouhé vynechání samotného cukru cukru nestačí), hlídat si příjem sacharidů a dodržovat rozestupy mezi jídly. POkud budou hodnoty vyšší, určitě to konzultuj na diabetologii. Buď doporučí úpravu jídelníčku nebo nasadí další léčbu. Určitě si i zapisuj, co jsi jedla, když jsi pak měla zvýšené hodnoty. Podle toho se dá upravovat jídelníček. Dej tomu čas, než vše odchytáš. Je tady docela super rozjetá diskuse k těhotenské cukrovce, tak si ji pročti. je tam spousta zkušeností. A také je dobrý web tehotenskacukrovka (tecka) cz.

Lucie486
Kecalka 317 příspěvků 10.01.17 19:46

Ahoj, tak bud hodnoty jeste vychytas jidlem nebo ti pak daji inzulin ci metformin. Nekdy trva nez zjistis co a kolik muzes snist a co ti svedci a co ne. Zatim se neobavej. Na zacatku je jasny, ze to nevychytas hnedka. A doporucuju tema Tehotenska cukrovka, ktere uz tady je, a dozvis se tam spoustu veci. Nebo web tehotenskacukrov­ka.cz

Žena Vlk
Kecalka 492 příspěvků 10.01.17 20:04

Jasně, nestresuj se dopředu. Ze začátku člověk teprve musí zjistit, co může a nemůže, a tu dietu si podle toho upravuje. Cukry (rychlé cukry - sladkosti) je většinou třeba vyhodit úplně, ale nutné je upravit i příjem „dlouhých cukrů“, to znamená přílohy, chleba, atd., jak už psal někdo přede mnou. Rozestup mezi dvěma jídly minimálně dvě hodiny, pokud máš vyšší cukr i zrána, je fajn nasadit i druhou večeři před spaním. Když se to nepovede srazit, většinou se nejdříve ta dieta ještě zpřísňuje, teprve pak by eventuálně přišla léčba. Já jsem na inzulínu byla, ale zvládnout se to dá, to se neboj :) A hlavně se k němu vůbec nemusíš propracovat. Jo a ještě upozorňovaly u lékaře, že stres dělá horší hodnoty, naopak pohyb po jídle pomůže udržet lepší hladiny. Super je chůze. Ničeho se neboj ;)

romisekk25
Povídálka 21 příspěvků 20.01.17 12:35

Tak jsem dostala prášky na snížení cukru..během dne jsou hodnoty normální akorát na lačno je mám vyšší většinou 5,5 -5,7 mám jít zase k doktorce? Nebo mám pockat? Prášky beru asi týden

Žena Vlk
Kecalka 492 příspěvků 20.01.17 16:20

@romisekk25 To mi nepřijde zase až tolik nad limit, mně se ty lačné docela držely, ale občas mi také poskočily, myslím, že někdy až nad 6, ale nakonec už jsme to nechaly, jak to bylo, protože se blížil termín porodu. Jestli mohu dát radu, tak na dobrou ranní glykémii pomáhá „druhá večeře“, něco ještě pojíst před spaním. Ale jestli se ti cokoliv nezdá, tak si na diabetologii zavolej a oni ti řeknou, to je nakonec vždycky nejspolehlivější :)

Lucie486
Kecalka 317 příspěvků 20.01.17 21:50

@romisekk25 Mam to tak furt. At si dam i nedam druhou veceri. A furt mi jen navysuji Metformin. Prijde mi, ze na me vubec nepusobi. Nejdriv 500, pak 850, pak 1000. Zalezi jestli mas v poradku utz a glykovany hemoglobin. U me je to zatim v poradku. Takze dr z toho nedela drama. A do zpravy pro gyn pise, ze lacne hodnoty jsou mirne zvysene. A to mam nekdy az 6,0. Uz se tim nestresuju. Nemuzu to ovlivnit. Dietu drzim, lek beru. Vic udelat nemuzu, tak na to prdim.

romisekk25
Povídálka 21 příspěvků 20.01.17 22:19
@Lucie486 píše:
@romisekk25 Mam to tak furt. At si dam i nedam druhou veceri. A furt mi jen navysuji Metformin. Prijde mi, ze na me vubec nepusobi. Nejdriv 500, pak 850, pak 1000. Zalezi jestli mas v poradku utz a glykovany hemoglobin. U me je to zatim v poradku. Takze dr z toho nedela drama. A do zpravy pro gyn pise, ze lacne hodnoty jsou mirne zvysene. A to mam nekdy az 6,0. Uz se tim nestresuju. Nemuzu to ovlivnit. Dietu drzim, lek beru. Vic udelat nemuzu, tak na to prdim.

Tak děkuju nebudu se tím radši stresovat at neublizuju miminku

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >