Výsledky 1. screeningu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 10.01.17 17:38
Výsledky 1. screeningu

Ahoj, dnes jsem absolvovala prvotrimestrální screening. Na výsledky z krve mi doktor řekl, že nevyšly úplně ideálně - beta - hCG 1,546 MoM a PAPP-A 0,498 MoM. Mluvil o nějakém riziku 1:120, ale to si nejsem úplně jistá. Ultrazvuk se tedy snažil udělat velmi pečlivě, bohužel mimčo moc nespolupracovalo. Dlouho nemohl zkontrolovat nosní kůstku, nakonec mi ji ukazoval, ale do zprávy napsal, že se nepodařilo zobrazit, protože prý nebyla průkazně vidět :nevim: Šíjové projasnění je 2,2 mm. Riziko na DS mi tedy zřejmě kvůli té krvi a „nepřítomné“ NB vyšlo 1:236 - střední riziko. Podle doktora je dítě s velkou pravděpodobností zdravé, ale stejně mi hned vzali krev a poslali na cell free DNA test do Gennetu, výsledky ale budou až za tři týdny. Jsem z toho hodně rozhozená, prosím je tu někdo s podobnými hodnotami, jak těhotenství dopadlo? Podstupovali jste nějaké další testy? Ty krevní testy z Gennetu jsou asi dost spolehlivé, myslím 97%? Uvítám i názory, zkušenosti… Moc děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

cathrine025
Kecalka 346 příspěvků 10.01.17 17:44

@Michelle_M My měli riziko u malého 1:240, ve výsledku byl screening hodnocen jako negativní, ale u první dcery jsme měli výsledky nádherné, tak mě to nedalo a sama se objednala do Gennetu na Prenascan, výsledky vyšly dobře :) Narodil se nám chlapeček, je mu 6 měsíců a vše v pořádku.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 10.01.17 18:33

Myslím, že výsledky máš pěkné. Nejsi třeba vyšší ročník nebo nemáš nadváhu? To výsledky taky ovlivňuje.

Evelynee
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 1 inzerát 10.01.17 18:54

Mně taky děsili DOwnem nebo srdeční vadou, už si přesně nepamatuju to projasnění, moje gynekoložka mi pak dělala ten triple tes u ní v ordinaci znova a vše ok, ale než sem to měla potvrzený, čekala sem ssnad měsíc a jedinej důvod proč mi to všlo hraničně, byl věk - v tý době mi bylo 29…

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 10.01.17 18:56

@Nowuka2 Nadváha určitě ne, spíš opak, mám 55 kilo :) Je mi 32. Já hlavně moc nechápu to s tou nosní kůstkou, když se mimčo na chvilku natočilo líp, tak mi ji ukazoval, několikrát, nevím, proč do té zprávy nakonec napsal, že nešla zobrazit, ale asi prostě mají svá pravidla…

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 10.01.17 19:29
@Michelle_M píše:
@Nowuka2 Nadváha určitě ne, spíš opak, mám 55 kilo :) Je mi 32. Já hlavně moc nechápu to s tou nosní kůstkou, když se mimčo na chvilku natočilo líp, tak mi ji ukazoval, několikrát, nevím, proč do té zprávy nakonec napsal, že nešla zobrazit, ale asi prostě mají svá pravidla…

Tak ono možná i ten věk něco zkreslí… Neříkám že jsi stará, ale víš jak to je… Jinak podle mě to nenapsal protože se chrání… Tak jak když píšou horší viditelnost atd. Nestresuj, vysledek je pěknej :kytka:

Evelynee
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 1 inzerát 10.01.17 21:16

@Michalle_M: oni ti doktoři kolikrát tak vystresujou… mně málem poslali na odběry plodový vody… ale naštěstí to nebylo třeba…

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 11.01.17 09:14

Holky moc vám všem děkuju, už se cítím trochu líp :) Je pravda, že už samotný věk mě posílá někam na pravděpodobnost 1:300, plus ta nevhodná poloha mimča… Pokusím se příští tři týdny zůstat v klidu :) Výsledky sem potom určitě dám vědět :mavam:

Evelynee
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 11:16

@Michelle_M: vím, jak ti je, mně bylo hrozně. dost sem se kvůli tomu nabrečela a jak se mi pak ulevilo, že mi řekla, že je to v pořádku… určo to bude dobrý. a pokud tam tu nosní kůstku nakonec zahlídnul, tak to snad bude dobrý…

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 12.01.17 12:01

Tak já už asi ničemu nerozumím… Teď jsem se vrátila z poradny od mojí gynekoložky, dala jsem jí ty papíry ze screeningu a ona mi rovnou řekla, že to riziko je velké a že máme začít přemýšlet, jestli si necháme postižené dítě :( Takhle vyřízená jsem nebyla ani po tom ultrazvuku, brala to skoro jako jistotu, že to dopadne špatně.

cathrine025
Kecalka 346 příspěvků 12.01.17 12:18

@Michelle_M Jak jsem psala, my měli riziko 1:240 a screening byl komentován jako negativní a nikdo nic neřešil, sama jsem si zaplatila další testy.

Izie
Kelišová 6397 příspěvků 12.01.17 12:26

@Michelle_M asi to hodně ovlivní věk. Mě screening vyšel luxusně, šíjové projasnění 1,6 a zcela zřetelná nosní kůstka. A pak když jsem viděla výsledky, byly tam 2 kolonky, první nějaká pravděpodbnost (věk, váha) to mi ukázalo asi 1:500 a pak výsledky podle krve a tam bylo asi 1:5000. Tak nevím.
Ale myslím, že se nemusíš bát, oni to dělají opravdu jen pro jistotu :pankac:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 25.01.17 12:35

Ahoj všichni, tak dnes mi volal doktor, bohužel výsledky testů jsou pozitivní na DS a zítra jdu na odběr plodovky pro potvrzení, beru to víceméně jako formalitu. Někdy se holt ta šedá řeč čísel překlopí do tvrdé reality :(

Evelynee
Ukecaná baba ;) 2033 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 18:52

@Michelle_M: tak to mě mrzí. chtěla bych tě nějak utěšit, ale nenapadá mě nic vhodnýho. drž se, holka

zuzka.1988
Kecalka 148 příspěvků 12 inzerátů 26.01.17 17:03

@Michelle_M Je mi to moc líto! Nevím co napsat, snad jen drž se.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >