Reklama

Revize nebo počkat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Skuničko
Povídálka 21 příspěvků 09.01.17 18:37
Revize nebo počkat ?

Ahoj, takže jak bych začla, oslední menstruaci jsem měla v listopadu, s tím, že jsem si test dělala asi 3 dny -4 dny po vynechaní menstruace v prosinci a byl pozitivní, slabá čárka, druhý den jsem opakovala tes ( clearblue ), který ukazoval 2-3 týdny. Objednaná jsem byla na začátek ledna, kde MUDr. viděla váček, ale prázdný. Vzali mi krev a hodnota HCG byla jen 2…přitom podle poslední menstruace bych měla být tak v 8tt…vím, že to není úplně směrodatné, ale absolutně netuším, co to má být…vypadá to spíše na to, že se mimi neudrželo? Znova jsem si udělala test ( clearblue ) a ten mi ukazoval 3+, čili víc než ten první. Měla jsme jít na kotrolu na konci týdne, ale začla jsem špinit, tak jsem musela dneska a resume je takové, že sestřička se spletla a míst hodnoty 2 HCG to bylo něvo přes 16500, ovšem na UTZ byl vidět jen váček a nic v něm :-( tak mi byla navržená revize a na tu bych měla jít ve středu…jse z toho taková rozpolcená a nevím, zda mám ještě něco podnikat, neb by bylo řečeno, že miminko už se neobjeví :-(…nějaks e mi tomu nechce uvěřit a tak se ptám, zda s tím máte někdo nějaké zkušenosti…

Příspěvek upraven 09.01.17 v 18:51

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 09.01.17 18:44

Určitě bych ještě počkala. Podle me vůbec nezkusila počkat na nějaký posun a hned to chce resit revizi :zed: bud mela zkusit vzit po par dnech ještě krev nebo jeste ultrazvuk. Ovulaci presne asi nevíš, takze bych neresila a počkala bych ;) držím palce :hug:

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 09.01.17 18:46

S prázdným vackem bych počkala, zda se tělo postará samo. Kdyby to bylo zamlkle už s větším plodem, dejme tomu těch 10tt a více, tak bych asi šla, ale takto bych ještě čekala na přirozený potrat, s ohledem na další snažení.

Skuničko
Povídálka 21 příspěvků 09.01.17 18:48

@Smarcie nevím pomalu už ani kdy jsem otěhotněla :-(…jsem z toho strašně zmatená a když mi řekli dvě doktorky ( jedna moje po tel., že už není možné, aby se tam mimi objevilo ), tak jsem už asi úplně ztratila naději. Ještě mě napadlo, v tu středu než půjdu na revizi, tak poprosit doktora, aby mi udělal ještě jeden UTZ, případně vzal ještě krev na HCG…

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 09.01.17 18:49

@Skuničko A kolikátého jsi byla na té první kontrole?? Pokud bylo tehdy HCG 16500, tak plod už by vidět byl, minimálně dneska. Spíš už tehdy.

Skuničko
Povídálka 21 příspěvků 09.01.17 18:49

Jen nevím, jak to je, když by bylo třeba i HCG vyšší než těch 16500, tak jestli to má nějaký význam, když na UZT nic není vidět :-(…měla bych začínat 9TT…

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 09.01.17 18:50
@Skuničko píše:
@Smarcie nevím pomalu už ani kdy jsem otěhotněla :-(…jsem z toho strašně zmatená a když mi řekli dvě doktorky ( jedna moje po tel., že už není možné, aby se tam mimi objevilo ), tak jsem už asi úplně ztratila naději. Ještě mě napadlo, v tu středu než půjdu na revizi, tak poprosit doktora, aby mi udělal ještě jeden UTZ, případně vzal ještě krev na HCG…

Brát znovu krev nemá cenu, HCG vylučuje ten váček. A UTZ by Ti správně udělat před revizí měl.

Skuničko
Povídálka 21 příspěvků 09.01.17 18:50
@Kikuška90 píše:
@Skuničko A kolikátého jsi byla na té první kontrole?? Pokud bylo tehdy HCG 16500, tak plod už by vidět byl, minimálně dneska. Spíš už tehdy.

Na kontrolej jsem byla minulou středu, myslím první kontrolu od zjištění, že jsem těhu

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 09.01.17 18:52

@Skuničko ultrazvuk myslím dělají ale těžko říct jestli je to dostatečný cas aby se stacilo neco změnit :nevim: ale když fakt nevis kdy jsi otěhotněla, takse klidne mohla ovu zpozdit. I kdyby o dva tydny a uz je to znát…

Uprimne bych se zkusila domluvit na pozdějším terminu. Uz i treba proto jak píše @Helileli

Janez
Závislačka 4428 příspěvků 2 inzeráty 09.01.17 18:56

@Skuničko bohužel si myslím že embryjko už se neukáže takhle pozdě a kor když máš tolik hcg :,( je mi to moc líto..Já bych počkala max týden že se to spustí samo.. :hug: teď bude pohnojeno, tak příště to klapne :hug:

Tercy
Stálice 64 příspěvků 09.01.17 19:02

Souhlas s @Helileli . Na Tvém místě bych ještě čekala, jestli si tělo neporadí samo. Zamlklé těhotenství mě potkalo dvakrát, vždy kolem 7.týdne a na revizi jsem nešla ani jednou - počkala jsem a šlo to samo, bez zbytečného zásahu a ještě většího stresu. Můj dr. mě v tomhle rozhodnutí podpořil a v obou případech samozřejmě následně na utz zkontroloval, že je vše v pořádku. Když se podobný scénář opakoval i potřetí a na genetice mi na základě utz sdělili, že když v 6+2 není embryo, pouze gestační váček, je to určitě neprosperující těhotenství, ale že jestli chci, můžu ještě pár dní počkat (ale revizi se prý asi nevyhnu…), zas jsem hned běžela za svým dr. Ten mě uklidnil, že je to hraniční nález a že to ještě nemusí znamenat nic špatného, nabral mi hcg, které stoupalo, a tentokrát už se za tři dny konečně objevilo embryo, za další tři :srdce: a za tři dny budou malému 3 měsíce :dance: Takže vydrž! Držím palce :kytka:

Tercy
Stálice 64 příspěvků 09.01.17 19:09

Jo a ten den, kdy byl na utz pořád jen váček, jsem měla hcg 28 000 - a embryo přesto nikde, až za těch pár dní. Takže to taky nemusí být vždycky směrodatné.

Skuničko
Povídálka 21 příspěvků 09.01.17 19:17

@Tercy tak to moc a moc gratuluji, krásný konec :-) hodně sil a štěstí :-) :D :D

Skuničko
Povídálka 21 příspěvků 09.01.17 19:19

@Tercy já bych i počkalal, ale dneska mě ta doktorka tak hnala na revizi, že jse se skoro lekla, že už včera bylo pozdě :-(…když jsem jí řekla, že bych šla až za týden ve středu na revizi, tak mi říkala, že to by nedoporučovala, že je to hdoně pozdě :-(

Skuničko
Povídálka 21 příspěvků 09.01.17 19:20

Já mám prostě jen strach, že když půjdu na revizi, tak to je konečná…zas nevím, když říkají, že už se neobjeví, tak ví o čem mluví… a prostě to tak má být

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama