Těhotenská cukrovka - rapidní zhoršení po prvním inzulínu

Frantizsekk
13.2.10 00:02

Tehotenska cukrovka

Zdravim, chtel bych se zeptat,jestli s tim ma nekdo zkusenost. Moji pritelkyni zjistili teh. cukrovku asi 2 tydny pred 1. terminem,nemela nejak moc zavratnou hladinu, akorat rano byla vzdy vysoka, okolo 8-9, pres den okolo 6, hodinu po jidle asi 7-9.Nijak se pritom nemusela v jidle omezovat.Vcera vecer si pichla prvni inzulin(nocni) a rano uz mela asi 16, skoro pres den nejedla a vystoupalo to az na 32! pote snedla tmavy chleba a banan,coz pry pomaha(vlaknina), a padlo to tak na 8 a kolisa to kazdou pulhodinu treba az na 13,pak na 9… Jestli mate nekdo podobnou zkusenost,dejte prosim vedet. Dokud si to nepichla,bylo to ok, stejne tech par dni do porodu asi moc nezmeni, ale ted nevime,hladina se mela snizit a ne takhle vyrazit nahoru, spis, jako kdyby si pichla cukr, nez inzulin.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1280
13.2.10 00:22

ahojky, no já těhotenskou cukrovku mám , taky po nasazení inzulínu glykémie lítali jak chtěli, časem by se to mělo upravit, ale banán rozhodně nedoporučuju , je to samý cukr, ovoce by měla minimálně , spíš zeleninu, ale taky né všechnu, třeba mrkev, kukuřice a hrášek jen v malém množství, nevím jak dlouho jí má, ale jestli jí lítá glykémie tak hodně nahoru, poradte se s diabetologem, určitě jí poradí, taky je dobré být v klidu, stres zvyšuje cukr sám o sobě…přeji Vám at se to co nejdřív srovná, pohodový večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
13.2.10 08:26

Ahojky, taky se přidám s názorem. Mohla by klidně zaspat hypoglykemii a tím,že si píchne insulin, tak se hypo ještě prohloubí a pak si tělo vybourá cukr samo. Moje doktorka mi vždy poradila, při vyšších ranních hodnotách, změřit si glykemii ve 2hod ráno a kdyby tam byla hodnota třeba kolem 3-4, tak už může zaspávat hypo. Kromě toho, co napsala Nikollen ( zdravím Tě v nové diskuzi ) je také moc důležité se kolem 10hod večer najíst. Druhá večeře. Třeba jablko, půl rohlíku s lučinou (zase dle rady mé doktorky). Potom by se ta noční hypa neměla stát a ráno by mohla mít dobrou hodnotu. Moc držím palečky. Už Vám zbývá jen krůček:-) Lenka :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
1.4.12 13:28

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s těhotenskou cukrovkou a následným přibíráním/nepřibíráním? Než jsem otěhotněla,tak jsem měla 90 kg. Pak jsem během prvních 3 měsíců spadla na 88 kg (a to jsem ani nezvracela) a do cca 28. týdne se dostala na 93 kg. Od té doby, co mi zjistili těhotenskou cukrovku, což jsou 3 týdny, jsem na té sacharidové dietě a za tu dobu jsem shodila a mám teď 90,6 kg v téměř 31. týdnu. Mám trochu obavy, jestli je to dobře, že mám prakticky 3 kg nahoře (pokud vezmu v potaz počáteční schození, jinak nad normál váhu ani ne 1 kg) a že spíš schazuji než přibírám. Před 14 dny jsem byla v poradně a mimi je zcela v pořádku. Na další kontrolu mám jít ale až za dalších 14 dní, tak přemýšlím, že bych se objednala dřív, jsem z toho hubnutí nervózní. Je fakt, že jsem četla, že ženy z BMI nad 30 (což já mám) by v těhu měly přibrat max 6-7 kg a mě ještě čekaní 2 měsíce, takže se tam snad dostanu. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70668
1.4.12 13:32

@LuckaaK Buď v klidu, nemusíš přibrat vůbec nic či ještě zhubnout a stejně si mimčo vezme co potřebuje… a kor pokud máš určitou nadváhu, tak tím spíš se tím nestresuj a buď ráda, že to pak nebudeš muset shazovat ;-) a hlavně ona ta dieta fakt působí na váhu, protože je to vlastně sakra zdravá strava dávkovaná v ideálních intervalech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
514
1.4.12 13:52

@LuckaaK Kldyž správně držíš tu dietu na těhotenskou cukrovku,hubnout můžeš.Alespoň ze začátku je to i dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8078
1.4.12 15:49

Já se po zjištění cukrovky 2,5 měsíce držela na stejné váze, nic jsem nezhubla ani nepřibrala až teď před porodem to jde lehce nahoru. Ale vím, že silnější holky většinou při cukrovce hubnou. Pokud nejíš nějak málo a vše správně dodržuješ, tak není problém, když hubneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
1.4.12 19:15

Co se týká té diety, tak mám naprosto čisté svědomí - jím to co mám, určitě nejím málo a jím opravdu každé 3 hodiny. Víceméně mě nezaráží, že hubnu, protože jím zdravě a pravidelně - přesně jak se mj. vlastně má v rámci principu zdravé výživy. A jsem vlastně hodně ráda, že hubnu, jen jsem měla obavy, aby nehublo i mimčo. Tohle je jediné plus, co na té cukrovce shledávám - že aspoň nepřibírám :-). Tak moc děkuji, uklidnily jste mě :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.12 23:58

Já mám také těhucukrovku - držím dietu (a už jsem i na inzulínu) asi 11týdnů … za tu dobu jsem zhubla 10kg, ale já mám o dost vyšší váhu než ty … pokud je mimčo dle UTZ v pořádku, tak se tím vůbec nestresuj … mimčo si prý vezme co potřebuje a ty by ses měla hlídat, jestli ti něco nechybí … mám zdravé vlasy, nehty, pokožku - takže vše je v pořádku
Pokud by sis chtěla pokecat s „těhucukrovkářkama“, tak máme už rozjetou diskuzi Těhotenská cukrovka :palec: vítáme každého nového :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
člvík
23.4.12 16:21

Také mám těhu cukrovku, už podruhé a tentokrát už od cca 6.týdne.Dodržuji dietu(s občasnými hříšky-nemyslím sladké, ale spíš lehce větší porce jídla než je předepsaná dieta).Jsem teď v 27.týdnu mám mínus 4 kg než před otěhotněním.Normálně mám nadváhu, při 162cm 78kg)Můj gynekolog na to nic neříká, mimčo je prý v pořádku,ale na diabetologii se to Dr. nelíbí…objevuje se mi často v moči aceton a to je špatně :,( Jsem z toho akorát ve stresu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
2.9.12 15:16

Těhotenská cukrovka...

Zdravím všechny těhulky-cukrovkářky
Píšu svůj první příspěvek na eMimino.
Asi před 3týdny mi zjistili těhotenskou cukrovku.Byla jsem z toho dost vykulená a zpočátku nevěděla co mě čeká. Pak jsem si zde přečetla, že dietka by to mohla udržet v dobrých hodnotách. Což jsem se asi trochu spletla.Po 2týdnech diety, které jsem dodržovala, mě dr. v ordinaci naměřila na glukometru 10 a ihned nasadila inzulín. Zatím beru 3jednotky ráno, ale i tak mám zvláštní hodnoty.Po snídani stále kolem 10,po obědu a večeři je to v normálu přez 5.Nevítě někdo čím by se to mělo srovnat, v čem je problém, snídám 100g chleba s mazacím sýrem, což by mělo být v pořádku.
Jsem z toho věčného měření glukometrem, močových pásků, vážení jídla ve stálem starchu, co si zase za chviku naměřím.
Budu ráda za jakékoliv rady.Moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70668
2.9.12 16:55

@lenule1978 Cukrovku jsem sice neměla, ale kamarádka ano a co si tak pamatuju, tak neporučovali jíst ráno mléko a mléčné výrobky, že i když se s nimi vejdeš do povolených hodnot, tak i tak zvyšují glykémii, že se mají přesunout na jinou denní dobu.
Jinak hodně povídání je tady: http://www.tehotenskacukrovka.cz/…_lecba_dieta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.12 15:30

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu mám těhotenskou cukrovku. Po návštěvě lékaře mi byl dán jídelníček ale nějak tomu moc nerozumím. Například na snídani má být max. množství sacharidů 45g(příklad jídla: 70g chleba, 15 g rostlinnéh másla a 50g sýru).Při měření glykemického profilu jsem měla na lačno 5,6 a 1 hodinu po snídani byla hodnota 8,3 Na snídani jsem měla 2 krajíce chleba namazaný sýrem. Nevím co dělám špatně a jakdě mám vypočítat kolik čeho vlastně mohu sníst. Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70668
15.9.12 17:03

@monajs77 Zkus vynechat ráno ten sýr, mléčné výrobky se při těhucukrovce ráno nedoporučují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
14.10.12 07:36

Ahojdfa, asi před dvouma týdny jsem byla na testu na cukrovku. Těď ve čtvrtek sem byla v poradně a tam mi dr oznámil, že hodnoty mám zvíšené a objednal mě na středu k doktorce a řekl, že budu držet dietu. Začala jsem už teď vynechávat sladký a jíst pravidelnějc, protože mi příjde ta doba od testu než budu na vyšetření dlouhá. A nerada bych ublížila mimi. Mohli byste mi poradit co jíst a k čemu. Z toho co čtu na internetu už mám zmatky. Myslíte, že dostanu taky inzulin, nebo jen dietu? Měla jsem na tom testu napsáno ráno 5 moll a po dvou hodinách 8,7 moll. Tak tomu nerozumím. Díky moc za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama