Těhotenská cukrovka????

357
15.5.10 09:45

Těhotenská cukrovka????

Ahoj holky, včera jsem byla na testech kvůli těhu cukrovce. Výsledky mi dali do ruky s tím, že mi nic neřekli - jsou:

1. ráno na lačno 4,24
  2. po hodině a tom cukrném roztoku 8,65
  3. po další hodině 7,56

Nevíte prosím vás některá co to znamená? Dr mi akorát řekla, že mám volat hned , když bude něco přes 8 - tak jsem zas nervózní co a jak - hlavně právě, že v pá moje Dr nemá ordinaci - kdo tomu trochu rozumíte prosím poraďte. :roll: :roll: :nevim: :-D :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38
15.5.10 09:53

ahoj já měla těhot. cukrovku při prvním těhot. a byla jsem na dietě,pak poslední 2 měs. jsem si už musela píchat inzulín,ale po porodu se díkybohu ztratila a malý jí taky nemá.Hodnoty na lačno máš dobré,ale pak po vypití by měly být do 6,6 a ty to máš mírně zvýšené,takže se vůbec nestresuj,nasadí ti dietku a bude to ok :palec: .Ted jsem těhotná podruhé a cukrovka se vůbec neobjevila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15406
15.5.10 10:22

lemyku, máš zvýšené hodnoty, takže přesně jak bylo popsáno výše - dostaneš dietu a budeš si měřit hodnoty glykémie. Měla jsem těhu cukrovku taky - hodnoty 4,2-9,2-6,2…všechno bylo v pohodě :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14500
15.5.10 11:21

Ahoj, mně dělali testy až po 2 hodinách, takže tu prostřední hodnotu vůbec nevím. Měla jsem mírně zvýšené. Mám dojem, že hodinu po jídle by mělo být mezi 5,5 - 7,5, takže to máš mírně zvýšené (asi). Měla jsem dietu celou dobu, celou dobu to bylo na hranici, takže pohoda. Ani jsem nevěděla, že to může mít vliv na mozek dítěte prý, takže to chce dietu dodržovat.. Držím palce, aby to bylo OK. Opruz je to neustále docházení někam na diabetologii (nebo jak se to jmenuje), neustálé odběry krve, už mi to lezlo na nervy. A po porodu v porodnici 1 den co 2 hodiny myslím, fakt na palici. Ale co bychom pro ty naše prcky nevydržely, že? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
15.5.10 12:04

lemyk asi máš maximálně poruchu glukozové tolerance. Koukni se na stránky http://www.tehotenskacukrovka.cz/…vysledky_GDM .Tam je těhot. cukrovka dobře popsaná. Mě dělali odběr až po dvou hodinách a měla jem 9, na lačno jsem byla v normě a doktor u mě s touhle hodnotou rovnou určil těhot. cukrovku. Držela jsem dietu a vše bylo OK, i mimčo bylo úplně v pohodě, jen mi porod vyvolávali, protože s cukrovkou se nemá přenášet.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
4834
15.5.10 12:18

měla jsem to podobné a zrovna včera po 6nedělí vše ok, tak se neboj.Dodržuj dietu,jak holky píšou a bude vše ok.Někdo má tester a někdo dochází,domluv se s mudrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
15.5.10 12:25

Ok holky, nicmoc, ale alespoń trochu jste mě uklidnily, že to zas nebude tak nejhorší. Já to fakt nechápu - téměř na každém testu, který absolvuju,se něco najde - zatím nebyl v pořádku ani jeden (a to jsem si říkala, že se mě ve 24 letech nemohou takové problémy ani dotknout). UŽ se vážně moc těším až se malej narodí - a strašně doufám,že bude v pořádku.
Děkuju všem co odpovídají :-D :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9271
15.5.10 13:49

Já teda měla hodnoty „jen“ hraniční, a hned jsem si musela píchat inzulín, ale měla jsem velké množství plodové vody a cukrovka prý byla přičina, takže se to muselo řešit.
Sestřenice měla hodnoty horší než já, ale bez jiných problémů, a stačila jen dieta :wink: Určitě to bude tak i u tebe!
Kontroly byly jednou za 14 dnů, 3 týdny, doma jsem si den předem odebírala kapičky krve z prstu do zkumavek a psala množství moči za 24hod, ráno odnesla do laborky a odpoldne šla k mudr, otrava, ale dalo se to přežít.
Dieta je náročnější, hlídat sacharidy, tj. nejen cukr (sladké), ale i množství pečiva, brambor, těstovin, ovoce, na Rodina.cz jsem našla tabulky a rady, stačí použít vyhledávání. Doktorka mi k tomu vcelku řekla prd, takže jsem musela hledat sama, co vlastně můžu a nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14440
15.5.10 17:26

tak já mám těhu cukrovku u obou těhotenství. U Klárky jsem byla staršně překvapená a po surfování na netu i vyděšená - neléčená cukrovka má vliv na velikost plodu, může způsobit poruchy srdce, mozku, mentální poruchy… toto jsou extrémy při neléčení a nedržení diety a u těžké cukrovky (což jsem se dočetla později :-) ). V praze ordinují dvě specializované doktorky na těhu cukrovku - u Apolináře MUDr. Moravcová a v Podolí MUDr. Andělová. Já chodím do Podolí, dostala jsem glukometr a kontroly teď mám jenom telefonicky, kdy hlásím výsledky UTZ a výsledky měření glykémie. ke konci se chodí častěji na UTZ kvůli sledování velikosti miminka a množství plodové vody (oboje indikuje problémy způsobené cukrovkou).
Ale ty máš podle měření hodnoty opravdu slabě nad limitem. dostaneš dietu a budeš si sledovat cukr. kdybys měla zájem, napiš mi SZ, pošlu ti klidně i svůj seznam potravin s hodnotami sacharidů.
JInak obecně řečeno, při těhu cukrovce můžeš cokoliv, ale v omezeném množství. Ale nekupuj si dia potraviny - obsahují umělé sladidlo aspartam a některé studie už prokázaly negatvní vliv na plod. zatím to ale nemají moc prozkoumané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6243
15.5.10 18:04

Ahoj, já měla také hodnoty zvýšené, takže jsem měla dietu, každých 14 dní chodila na kontrolní krev a pak do dia poradny a víc se u mě sledovala velikost mimča. Ta dieta je spíše taková úprava jídelníčku - hodně pravidelné (časté) stravování s nižším obsahem sacharidů. Nic strašného, dá se to naprosto v klidu dodržovat :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26890
15.5.10 21:25

Holky, kdy se na tenhle test chodi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14440
15.5.10 21:36

většinou kolem 2Ott a později, pokud se vám v rodině nevyskytuje cukrovka nebo nemáš jiné problémy. s Klárkou jsem měla cukr v moči, tak jsem byla na testech už v 16tt a teď jsem byla asi v 9tt, právě kvůli předchozímu těhu. a rovnou mi ji potvrdili také. cukrovka se s postupujícím těhu zhoršuje, takže teď doufám, že to ustojíme zase jenom na dietě a nebude inzulin. ale s dietou se to dá zvládnout úplně v pohodě, teď jsem to nesla lépe než v prvním těhu, kdy jsem se na začátku pěkně rozjedla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26890
15.5.10 21:41

Aha, ja jsem ted 14tt, tak to mam jeste chvili cas :-) Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14440
15.5.10 21:45

jojo, to máš. já jsem fakt byla extrémně brzo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
16.5.10 07:55

Ahoj já jsem taky měla těhotenskkou cukrovku,měla jsem také mírně zvýšené hodnoty,v těhotenství jsem byla na dietě, měřila jsem si glukoměrem,pokud jsem si naměřila zvýšené hodnoy tak jsem se šla projít, cvičit jsem nemohla, a ty hodnoty mi vždy pak klesly,tak držím palce ať ti vše dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat