Reklama

Těhotenská tragédie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sju.Zzz
Kecalka 116 příspěvků 03.01.18 21:37
Těhotenská tragédie

Zdravím všechny,

stala se mi ta nejhorší i nejlepší věc v mém životě. Chtěla bych znát Vaše názory, zda se to někomu stalo taky a jak moc to postihlo jeho dítě. Otěhotněla jsem neplánovaně - selhala nám antina a prcek je na cestě. To je život, máme všichni radost, že nás bude víc. Někdo neotěhotní ani po mnoha pokusech a k někomu to přijde zcela nečekaně. Mělo to tak být a já vždycky toužila po dětech, takže jsem štastná za to. Radost má i širší rodina, mohlo by to být nejlepší období v mém životě, ale není. Než jsem otěhotněla, žila jsem hodně špatným životem a vlastně i než jsem zjistila, že jsem těhotná, žila jsem dost bídným a zhýralým životem. Udělala jsem všechno špatně, všechny prohřešky proti zdravému životnímu stylu a udělala téměř všechno, co mohlo plod poškodit.
Zaprvé jsem byla kuřačka - kouřila jsem víc než fabrika, nespočítala bych ta kvanta cigaret. Na začátku třetího jsem s tím sekla ze dne na den ze strachu o miminku a izolovala se od všech kuřáků, ale ta kvanta cigaret. Určitě proběhly i večírkové akce - alkohol.

Dále jsem se prolévala hektolitry kávy, brala léky na spaní, určitě padl i nějaký Ibalgin, kynedril. No a strava? Jak největší prase na světě - jedla jsem největší sračky, samý saláty, párky, beztak i plísnové sýry. V životě jsem nejedla ovoce ani zeleninu… Prohřešků by se našlo mnoho, doted se mi třesou ruce a celé noci si opakuji, co všechno se v těhotenství nesmí a já to udělala. Ihned po zjištění těhotenství jsem se vším špatným - hektolitry kávy, cigarety, alkohol, léky sekla, ale… Stalo se to kolem 10 týdne… Dle knih jsou v té době už základy orgánů hotové a když si vzpomenu jak moc hluboce to mohlo poškodit můj plod. Na první screening jsem šla s tím, že najdou určitě vývojovou vadu, brečela jsem i v ordinaci, ale prý je plod OK. Jenže já vím, že ne všechny vady jsou zjistit a vzhledem k těmto negativním vlivům s nějakým postižením počítám. Navíc ta strava… Začala jsem se zajímat o zdravou výživu, ale pořád o ní nevím dost a nevím, zda jím vše co malé potřebuje… Každý den mám 1 - 2 ovoce, trochu zeleniny, mléko nebo 1 mléčný výrobek, vařím hodně luštěniny, občas ryba, ale ted já kráva pozdě dohoním co jsem zpackala. Orgány a všechno se tvoří v prvních týdnech a to jsem žila tak, že moje dítě se mělo jak kdyby ho vyživovala ženská z Osvětimi křížená s barovou povalečkou. Ano, ujížděla jsem si na cigaretách a oči mi otevřelo až moje těhotenství, které mě naučilo přemýšlet o věcech.

Jenže! Dítě už musel můj život poznamenat a já přemýšlím a čtu jak? Jak mohl postihnout jeho mozek či orgány výše zmíněný styl života? Je zde nějaká maminka, která udělala prohřešky nebo něco, co je v těhotenství krajně zakázané a jaké důsledky z toho má ted její dítě?

Prosím nesudte mě, závidím všem ženám, které měly možnost si dítě plánovat a které cíleně jedly zdravě už před otěhotněním a tak. Já se ted jen bojím. Přála bych si zdravé dítě a chtěla bych mu dát celý svět, ale kostky jsou vrženy a čas nevrátím.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19055 příspěvků 03.01.18 21:43

Prosím tě, co blbneš? :roll: Ani kdyby jsi žila ve vakuu a jedla amarouny tu nemusí zajistit 100% zdravé dítě.

Já čekala nějakou opravdovou tragedii..

Uživatel je onlineanupati
Kelišová 5745 příspěvků 5 inzerátů 03.01.18 21:44

@Sju.Zzz Prosim te v klidu. Stres je pro dite metla, diky nemu vylucujes skodliviny. Navic prvni tydny dite zije z plodoveho vacku a az kolem 10. tydne prechazi na vyzivu z placenty, do te doby se nezivi tim, co ti koluje v krvi. Takze jsi to stihla akorat ;) Zkus zagooglit, poptej se doktorky a hlavne nepanikar. Jinak ja kavu pila cele tehu, sice ne kvanta, ale presso dve denne. Nikde jsem nenasla pri tomhle mnozstvi prokazanou skodlivost. A prvni tehotenstvi jsem mela neutuchajici chut na smazeny hermelin…a vis co, dala jsem si. Zapoj zeleninu, ovoce, vynech alkohol a cigara, ale zase se nestresuj. Drzim pesti.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 21:45

Já bych to tak nehrotila, hlavně bud v klidu:) Já v těhotenství taky nejím všechno předpisově a určitě dělám spoustu,,proh­řešků,, ;). Pokud jsi x let nefetovala, nebála bych se. Užívej si těhotenství :mavam:

Helileli
Závislačka 2849 příspěvků 03.01.18 21:46

Klasická hysterická prvotěhule… Myslím, že by ses měla hlavně uklidnit, dlouhodobý stres škodí taky.
Vygoogli si fotky syna Pergnerové, případně si přečti, za jakých okolností přišel na svět. ;)

stinga
Závislačka 3735 příspěvků 7 inzerátů 03.01.18 21:47

@Sju.Zzz prosím tě neblázni a hoď se do pohody, kdyby byl plod tak poškozen, odešel by samovolně, a ano i za války se rodily děti a byly zdravé, nejhorší pro plod je hysterická a vystresovaná matka, všechno bude určitě dobré, teď už jíš zdravě a vše dodržuješ, netýrej se psychicky, to by tvé miminko opravdu poškodilo - co bylo bylo, už to nevrátíš a určitě nejsi ani první ani poslední, opravdu se snaž dostat do pohody. Hodně štěstí :kytka:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 03.01.18 21:48

Pro dítě je horší stres, než to, co píšeš. Takže se zkus hodit do klidu - co bylo, bylo. Těhotenství je jiný stav, ale to že nejíš kořínky, neznamená, že nebudeš mít zdravé dítě. Z toho, co píšeš, mi nejhorší přijde to kouření a s tím už jsi sekla. A víš co dětí vzniklo po nějakém alkoholovém mejdanu? Opravdu se tím přestaň trápit.

Lucinka1986
Kecalka 346 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 21:48

Kdyby byl plod poškozen, tak se neudrží a potratíš. Princip vše nebo nic. Mysli na budoucnost a nestresuj se něčím co nezměníš.

stinga
Závislačka 3735 příspěvků 7 inzerátů 03.01.18 21:49

@Sju.Zzz jo a já nejím ovoce ani zeleninu celý život ani v těhotenství ne, jen těh. vitamíny a já i dítě - neplánované - jsme zatím zdravé :)

Shari81
Kelišová 6001 příspěvků 03.01.18 21:50

Napíšu ti to asi takhle..první těhu plánované-čekali jsme 4 roky, žila jsem skoro ukázkově, občas tedy káva nebo nezdravé jídlo, dcera se narodila s VVV. Druhé těhotenství neplánované-prostě jsem do toho vlítla rovnýma nohama ani „nevím“ jak. Kouřila jsem, pila kávu, zdravé jídlo jak čas a chuť dovolila. Syn se narodil naprosto zdravý. Takže přestaň blbnout a začni si těhotenství užívat, nejhorší pro dítě je vystresovaná matka. Minulost beztak nezměníš, tak se zaměˇř na přítomnost a budoucnost..

eva valoi
Extra třída :D 11184 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 21:51

Klid hlavně. Dobře to dopadne.

Inuš11
Kecalka 101 příspěvků 03.01.18 21:52

Říka se, že první týdny je to buď a nebo, že plod, který se poškodí, se většinou pustí. Silný prý má velkou schopnost regenerace. No samozřejmě, že s tvým životním stylem bych se taky bála, ale strachem si nepomůžeš. Hodně se taky ukáže na utz ve 20. týdnu, pokud by tam něco bylo. Zase si vem, že kolikrát matky, které se celé těhu nechovaly a nestravovaly zrovna příkladně mívají úplně zdravé děti a ty co snaží, tak nemocné. Někdy to neovlivníš, někdy jo. Teď už s tím nic nenaděláš. Hlavu vzhůru, alespoň teš se snaž prckovi dát to nejlepší i tím, že budeš myslet pozitivně, i když je mi jasný, že to v tobě hlodá.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 03.01.18 21:53

Prosím tě, hod se do klidu… Ty cigarety nejsou úplně ok, ale hlavně když jsi přestala, alkohol pije každá druhá než na to přijde a s tou výživou neblázni zas, mně bylo od 6.do 11.tt permanentně špatně a jediný co jsem mohla jíst bylo eiscafe a koblihy :lol:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18269 příspěvků 03.01.18 21:53

@Sju.Zzz Tady spravedlnost moc není, což tě může dost uklidnit. Já byla spíše opak tebe, dítě se narodilo s VVV, která vzniká takhle brzy kvůli vnějším vlivům a co. Je tady, je v pořádku, co si budeme vyčítat, tyhle věci se moc ovlivnit nedají. Jestli chceš svému dítěti ještě víc nakládat, tak se zbytečně stresuj - stejně to zpátky nevezmeš. Miminko je v pořádku a buď ráda, že přišlo právě včas, aby tě vytáhlo z neřestí. A ne že to budeš přehánět do opačného extrému! Hodně štěstí.

beruska9
Extra třída :D 10627 příspěvků 03.01.18 21:56

Tak nektera rizika se hned neprojevi, ale to nevis, stejne tak jak to nevi „vzorna“ matka. Jinak treba pokud vim tak kafe ve velkem mnozstvi akorat zvysuje riziko raneho potratu, takze to by uz melo byt ok. Koureni je potencialne vetsi pruser, ale kdyz jsi zkoncila, tak fajn, hlavne pak zase nezacni. Cos jedla pred tehotenstvim a v uplnem zacatku zas az tak dulezite neni, treba ty plisnove syry jsou rizikove kvuli listerii, tu zjevne nemas, takze taky klid. Je tam trochu riziko, ze mas dlouhodoby deficit nejakych latek, ale to ublizi spis tobe, dite si vycucne jak parazit, co pujde…osobne bych jeste doporucila pridat vitamin D. (Ale ber to jako laickou radu, nejsem doktor, jen hodne ctu :mrgreen: ). A doufat v nejlepsi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >