Těhotenské strava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lesanka22
Povídálka 33 příspěvků 20.10.18 08:31
Těhotenské strava

Ahoj holky, mám dotaz…jsem tak v 5tt což jsem se dozvěděla před par dny. Do te doby jsem žila neomezeně..pila akohol, kávu, kourila, brala léky cvičila atd…co toho jsem cele léto užívala ATB…nemůže to ublížit plodu? Bojím se aby nebylo do budoucna nemocné :? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6357 příspěvků 20.10.18 08:36

@Lesanka22 těžko říct, spíš asi ne. Přestaň s tím alkoholem a kouřením. U cvičení nevím kde si vzala, že by mohlo ublížit a atb si brala v létě, teď ne. Navíc si v 5tt podle ms? Takže reálně si těhotná tak 3tydny?

Lesanka22
Povídálka 33 příspěvků 20.10.18 08:41

@lachtanice86 tak to mě trochu uklidnilo ..ano tak ty 3t v reálu. O obojím sem přestala hned jak sem to zjistila …ale co káva tu fakt miluju?!

skorotehotna
Kecalka 245 příspěvků 2 inzeráty 20.10.18 08:46

Ublížit to muže a nemusí. Drzim palce.

Anna85
Kecalka 340 příspěvků 20.10.18 08:56

Kavu jsem pila u prvniho a piju i ted.
Dala jsem na radu doktora,vse s mirou a selskym rozumem.

hospodki
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 20.10.18 09:34

Plod začíná být vyživován pupečníkem až někdy okolo 10-12 týdne a do té doby má alkohol a léky minimální dopad. Já cvičila, pila ( dohromady láhev vína za celé těhotenství pro rejpaly), kávu max jednu za den a zbytek caro. Nestresuj, ale chápu tě. Já po zjištění že jsem těhotná dosedala i na záchodě opatrně aby to že mě nevypadlo :lol: trvalo mi tak 3 týdny než jsem se hodila zas do normálu.

Micaella22
Kecalka 390 příspěvků 20.10.18 10:07

Piju kafe, vino, pivo. V malem mnozstvi k veceri/obedu u obou tehotenstvi. Byla jsem kurak, s 1. ditetem jsem kourila 1 za tyden do 5m, doktori mi rikali ze 2-3 slimky denne neublizi, jen se dite muze narodit s nizsi vahou. Pit muzu ale nesmim se opit tak abych treba na bricho spadla. Kafe podle studii nezpusobuje zadnou anomalii v chovani ditete, jak se tradovalo driv. Pokud ma byt dite nemocne je to uz dany vsechno predem co se vajicko potka se spermii. V tu chvili uz je vsechno naplanovane. Spoustu holek tehu zjisti az pozdeji a do te doby holduji cigeratam a alkoholu urcite vic nez ty. Neres blbiny. Stahni si apku Nutrimimi, mas tam jidelnicky pro tehu i zajimavosti co je dobre a co ne a v jake mire. Jak se vyviji plod atd

ugluk
Hvězda diskuse 43022 příspěvků 20.10.18 10:10

První trimestr je nejkritičtější (a alkohol a léky mají dopad největší), vyvíjejí se všechny orgány. Ale - většina těhotných zjistí těhoenství v 5.tt a rozhodně ne všechny žijí spořádaným životem. Do toho 5.tt není embryo pořádně napojený, takže ten vliv není tak zásadní, ale vůbec je to v začátku všechno nebo nic, pokud se embryo nějak poškodí, tak většinou taky samo odejde. Tudíž bych prostě hned přestala s cigaretama, alkoholem, kafe omezila (6 šálků denně OK není, 1-2 v klidu), léky bych po konzultaci s lékaři brala jen takové, co se v těotenství můžou. Pokud zrovna neběháš maratony, cvičila bych, jak jsem zvyklá. Otázka samozřejmě je, v jaké kondici a jak „zhuntované“ tělo do těhotenství vstupovalo, třeba z cigaret spousta škodlivin nevyprchá do druhýho dne. Ale nic víc nenaděláš, víš to teď, tak se tak teď podle toho zařiď, nestresuj a věř tomu. První trimestr je prostě ruleta úplně pro všechny.

rozand
Závislačka 3092 příspěvků 20.10.18 10:18

Kafe nevadi v tehotenstvi vubec, neni-li ho moc. Alkohol a koureni vynech, z leku na bolest muzes paralen, atb ted neberes, tak je neres.

Capretta
Kecalka 393 příspěvků 20.10.18 10:20

Ja zjistila tehotenstvi pred silvestrem, ale po snure predvanocnich party, kde jsem neabstinovala a ted ma vysledek 14mesicu a poznamenane nevypada :) kdyby neco, tak to tehotenstvi odeslo, nez jsi ho zjistila. Jedno, dve kafe denne nic neudela, pokud te trapi nizky tlak, lekar ti to schvali.

misuled
Kecalka 417 příspěvků 20.10.18 11:16

@Micaella22 Doktora, ktery ti rekl, ze muzes pit, jen ne v takovem mnozstvi, abys treba spadla na bricho posli vratit diplom a zadny jeho dalsi myslenky uz tady prosim neprezentuj.

lachtanice86
Kelišová 6357 příspěvků 20.10.18 11:32

@Lesanka22 kávu přiměřeně. Tak 2 max za den

modravlocka
Kecalka 219 příspěvků 20.10.18 12:06

Káva bez mleka s jednou lžičkou cukru bylo to jedine, co jsem mohla první 3 měsíce pozrit, aniž bych to vyzvracela. Pokud nevypijes za den 5 smrtaku, tak to neres. ;)

Janita3
Kecalka 440 příspěvků 20.10.18 13:45
@Micaella22 píše:
Piju kafe, vino, pivo. V malem mnozstvi k veceri/obedu u obou tehotenstvi. Byla jsem kurak, s 1. ditetem jsem kourila 1 za tyden do 5m, doktori mi rikali ze 2-3 slimky denne neublizi, jen se dite muze narodit s nizsi vahou. Pit muzu ale nesmim se opit tak abych treba na bricho spadla. Kafe podle studii nezpusobuje zadnou anomalii v chovani ditete, jak se tradovalo driv. Pokud ma byt dite nemocne je to uz dany vsechno predem co se vajicko potka se spermii. V tu chvili uz je vsechno naplanovane. Spoustu holek tehu zjisti az pozdeji a do te doby holduji cigeratam a alkoholu urcite vic nez ty. Neres blbiny. Stahni si apku Nutrimimi, mas tam jidelnicky pro tehu i zajimavosti co je dobre a co ne a v jake mire. Jak se vyviji plod atd

Nedalo mi to abych nereagovala, to jako myslíš vážně, že nějaký „dr“ tvrdí, že kouření v těhotenství dítěti neublíží? :zed: :zed: :zed:

Janita3
Kecalka 440 příspěvků 20.10.18 13:51

Já byla taky starostlivá a ptala se své dr například na pití kávy. Ta se jen pousmála nad svým připraveným šálkem ranní kávy. Rozhodně v rozumné míře šalek denně neuškodí. Do 8tt není mini na pupeční šňůru napojeno, takže požitého alkoholu za dobu nevědomosti o těhu se jistě neboj. Cvičení neuškodí, když se jukneš na vhodná/nevhodná v těhotenství. Léky samozřejmě pouze s poradou dr. a cigarety soudím, dle tvého dotazu jsi jistě zahodila…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >