Těhotenství a Antikoncepece

927
8.3.05 09:51

Těhotenství a Antikoncepece

Ahoj Holčiny :) mám takový dotázek jak je to s tím otěhotněním a antikoncepcí.Každý říká uplně něco jiného a já jsem z toho uplně mimo :(
Můžu se začít snažit hned po vysazení HA a po následovné MS je možné otěhotnět hned když si najdu OVU dny?Že to miminku nemůže uškodit? Někdo říká že ano,ale podle mě je to blbost někdy ženský berou hormony aby otěhotněly co myslíte?Jsem z toho celá mimo.Nedokážu si totiž představit že budu tři měsíce čekat po vysazení HA mám hrozně bolestivou MS když neberu HA…Ale když to budu muset podstoupit vydržím to.Co bych proto malý štěstíčko neudělala :) Díky za veškeré rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2481
8.3.05 10:16

Ahoj Marketkoo,
určitě nevadí otěhotnět ihned po vysazení HA, stalo se to i mně a doktor proti tomu nic nenamítal. Dobrala jsem HA loni 16. 5. a již během té 7denní pauzy jsem 21. 5. otěhotněla (což mi spočítali z ultrazvuku v 11tt). No a 11. 2. se nám narodila krásná zdravá holčička, 3.210g/50 cm! Na začátku těhotenství jsem z toho byla taky trošku nervózní, ale doktor mě ubezpečil, že to v žádném případě nevadí a četla jsem to i v ordinaci na nějakém letáku. Takže neboj!!!
Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
8.3.05 10:54

:o)

Ahoj Gábinko ani nevíš jak jsi mě potěšila :) moc moc děkuju a pozdravuj tvojí holčičku :) Už se těším až budeme mít taky mimíska.
Ještě jednou děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.3.05 11:30

pokojne do toho

Ahoj Marketkaa,

ja som vy:,–(ila HA v novembri, lebo mi už nerobila dobre a myslela som, že kým otehotniem bude to chvíľu trvať.

Netrvalo - podarilo sa na prvýkrát a to sme sa ani nemilovali v predpokladanom čase ovulácie.

Teraz som v 17 TT a zatiaľ je všetko OK. Doktor povedal, že to vôbec nevadí tak skoro po vy:,–(ení, ba naopak vtedy je plodnosť najväčšia.
Veľa šťastia
Zuzga

• Nahlásit
  • Citovat
95
8.3.05 11:56

Marketko, taky já jsem otěhotněla inhed po vysazení HA, doktor na tom taky neviděl nic špatného, spíš mi předtím říkal, že to nebude tak hned, a ono bylo :) Jak říkal můj muž, že aspoň vidím, že jsem tu HA nebrala celé roky zbytečně :D Máme zdravou 5 měsíční holčičku´. Jen jedna věc: četla jsem, že může být vyyší možnost dvojčátek. :D Hodně štěstí ve snažení a brzy mimi v bříšku. :lol: Kimmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
8.3.05 12:15

:o)

Děkuju moc za vaše názory holčiny moc mi pomohli díky už se těším na mimi.No mě mamka počala v období kdy brala antikoncepci a tenkrát to byla prý hrozná ostuda a doktor jí nadával a stejnak jsem na světe a jsem uplně normální hihi občas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
8.3.05 12:17

:)

Uf ta čeština pomhli ehm pomohly pardon hi :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
8.3.05 12:27

Taky jsem otěhotněla HNED po vysazení HA, taky jsem v to nevěřila, ale stalo se. Pak jsem se taky obávala, jestli bude mimi zdravé a jestli to nemůžou být dvojčátka, ale prý je tam mimi jedno. :D
Tak hurá do toho!
Elli+klokánek 18+0tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
8.3.05 12:34

Ahoj Markétko,
nebudu Ti psát jestli máš počkat nebo ne, napíšu Ti co jsem dělala já a jak bych se zachovala teď. HA jsem přestala brát v březnu 04 a od srpna se snažíme o mimi a ono k nám ne a ne příjít. Teď kdybych se měla rozhodnout, tak na nic nečekám. Mám okolo sebe pár kamarádek, které vy:,–(ily HA a hned byly v jiném stavu a mají nebo čekají zdravá miminka. Podívej se do diskuze miminek listopad 05 a už i prosinec 05 a uvidíš sama co tam je budoucích maminek, které otěhotněly hned po vysazení. Moc a moc jim to přeji, ale vždy si řeknu, že jsem neměla na nic čekat a zkoušet to hned. Je mi jasné, že jsem také nemusela otěhotnět, ale to už se nedovím. Teď je to však akorát zklamání za zklamáním.
Ať už se rozhodneš tak nebo tak, přeji Ti //.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
8.3.05 12:51

Ahoj, já jsem vy:,–(ila HA asi v červnu a do konce srpna jsme si dávali pozor. Ale dělala jsem to kvůli sobě, protože před tím, než jsem HA začala brát, jsem měla hrozné bolesti a tak jsem chtěla nechat to tělo si zase zvyknout na bezhormonální běh. Kupodivu to dopadlo dobře, akorát jsem měla pár „uhříků“, ale pravidelně jsem to dostávala a v září, kdy jsme se brali, jsem to už nechávala na přírodě. Poslední MS jsem měla 4.10. a pak…holka jako řemen, takže se pomalu blížíme ke zdárnému konci a už se na ní moc těšíme. Ani mě doktor neřekl, že bych měla počkat, klidně jsme to mohli zkoušet hned 8) Podle mě to záleží na situaci a psychické pohodě, ale budu držet palečky :wink: Petra a mimísková 22tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
8.3.05 13:35

:)

Holky děkuju moc za všechny upřímný odpovědi moc to promně znamená jste mooooc hodný.Vy:,–(ím a začnem to zkoušet hned a uvidíme třeba se nám to poštěstí a půjde to hned.Už se těším moc. Dám určitě vedět až se to povede :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
8.3.05 14:07

Ahojte holky,
původně jsem nechtěla stresovat a nechat všemu volnej průběh, ale nějak mi to nedá. :? Minulou neděli jsem dobrala poslední platíčko HA, na tom by nebylo nic zvláštního, ale já jsem si před 14 dny (v sobotu a v neděli) zapoměla vzít 2 tabletky za sebou :( . V pondělí jsem začla krvácet, jak při normální MS a po dobrání zbylých 7 tabletek jsem volně pokračovala v krácení (takže celkem 14 dní). Teď už teda jenom trošilinku špiním, ale cítím se pod psa :evil: - jako bych to měla každou chvíli dostat, mám závratě, občas je mi na zvracení. Trošku mě taky znervóznila BT, která se mi vytrvale drží kolem 37 stupňů 8O . Měla jsem strach, abych neoěhotněla a třeba mimískovi těma hormonama neublížila, tak jsem si dnes ráno dělala test a byl negativní (kdybych byla těhu tak by se to snad za těch 14 dní už objevilo). To mě trochu uklidnilo, ale stejně nevím, co mi to tělo dělá. Od neděle jsem si na:,–(ila SARAPIS a Calibrum Babyplan, tak snad se to srovná a my se budeme moct začít snažit..... :oops: Nemáte někdo podobnou zkušenost, že by jste měli tak vysokou tepltu? :?:
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
8.3.05 14:17

Ellince :)

Elli teď koukám že jsi z okresu Kladna můžu se zeptat odkud? Já totiž taky bydlím kousek od Unhoště na Svárově znáš?A ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
8.3.05 17:22

Ahoj Markétko,
chci ti jen napsat svoji zkušenost. HA jsem brala necelé 4 roky a o mimi jsme se pokusili na radu lékařky hned po jejím vysazení. Zadařilo se, ale bohužel to nedopadlo - šlo o anembryomolu - stav, kdy se nevyvíjí plod, ale pouze zárodečné obaly, a končí to potratem a kyretáží. Pak jsme si měli dát půl roku pauzu, opět jsem začala brát HA. Když mi doktorka povolila její vysazení, zase chtěla, abychom to zkusili hned, ale to už jsem nechtěla já. Ostatně jsem i v několika moudrých knihách četla, že je lepší počkat na obnovu přirozeného cyklu. To jsme taky udělali - a hned ten následující měsíc jsem otěhotněla. Teď jsem ve 32. tt a mám perfektní těhotenství. Takže: nepopírám, že řadě lidí to může vyjít hned po vysazení a všechno je v pořádku, ale já bych to po osobní zkušenosti neudělala. Nikdo mě nepřesvědčí, že ta anembryomola nebyla kvůli naší netrpělivosti.
Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
8.3.05 17:23

Ahoj Markétko,
chci ti jen napsat svoji zkušenost. HA jsem brala necelé 4 roky a o mimi jsme se pokusili na radu lékařky hned po jejím vysazení. Zadařilo se, ale bohužel to nedopadlo - šlo o anembryomolu - stav, kdy se nevyvíjí plod, ale pouze zárodečné obaly, a končí to potratem a kyretáží. Pak jsme si měli dát půl roku pauzu, opět jsem začala brát HA. Když mi doktorka povolila její vysazení, zase chtěla, abychom to zkusili hned, ale to už jsem nechtěla já. Ostatně jsem i v několika moudrých knihách četla, že je lepší počkat na obnovu přirozeného cyklu. To jsme taky udělali - a hned ten následující měsíc jsem otěhotněla. Teď jsem ve 32. tt a mám perfektní těhotenství. Takže: nepopírám, že řadě lidí to může vyjít hned po vysazení a všechno je v pořádku, ale já bych to po osobní zkušenosti neudělala. Nikdo mě nepřesvědčí, že ta anembryomola nebyla kvůli naší netrpělivosti.
Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama