Těhotenství a bolesti

20.3.21 19:19

Těhotenství a bolesti

Moc moc zdravím. Obracím se sem s prosbou. V únoru mi volala gynekoložka, že jsem HPV pozitivní. Před 14dny mi vyšel pozitivní těhotenský test a v pondělí mne konečně čeká kontrola u lékaře. Jedná se o moje druhé těhotenství. První těhotenství jsem měla dost náročné, jelikož mi bylo celou dobu špatně, šla jsem s váhou o 10kg dolů a ve 24tt jsem byla hospitalizovaná kvůli kontrakcím a hrozícímu potratu. Pak už jsem byla na NP. Momentálně je mi stále zle, což jsem doufala, že u druhého těhotenství nebude, ale co se dá dělat. Z čeho jsem však nervozní, tak jsou bolesti v podbřišku. Neustále mne bolí v podbřišku, chytají mne křeče, trpím bolestmi hlavy a jsem opravdu hodně unavená. Myslíte, že to může souviset s nálezem? Bojím se, už i proto, jak probíhalo první těhotenství. Myslíte si, že mne paní doktorka nechá na PN? Ráda bych chodila do práce, co to jen půjde. Moc děkuji za názor a případně rady…jak si ulevit od bolestí a nevolností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16159
20.3.21 19:44

@Lucik pucik tohle mám taky, od začátku těhotenství, ted jsem 24tt. První těhotenství bylo stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
20.3.21 20:06

Taky to tak mám, někdy byly ty bolesti takový, že jsem si byla jistá že se rozjíždí potrat. 16tt, bolesti jsou menší a míň častý, blbě je mi furt. S nálezem to podle mě vůbec nesouvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 10:23

Taky si myslím, já měla skoro denně taky dost velký bolení a zjistila jsem, že jsou to zaražený větry, chce to hodně ovo zel, psyllium, hodně pít a vyhýbat se nadýmavým potravinám a ideálně každý den ráno krátké protažení a prodýchání podbřišku, hodně chodit. To mi pomohlo, když to ráno udělám, dojdu si na velkou ještě během dopo a bolest je pryč 🙂
Ale v tom 1. trimestru je to asi normální i jak se ta děloha zvětšuje a tak. Taky mě tam píchalo a bolelo.
Jinak před otěhotněním jsem měla taky nějaký HPV potvory pozitivní a podle mě to též nesouvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 11:42

Tak to děkuji za tento příspěvěk, já jsem si myslela, že je také něco špatně. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 20:16

@Aneta Novák pokud nemáte nějaké šílené křeče + krvácení, což už je určitě na doktora nebo ambulanci, tak se nestresujte. Ona tak nějak ta bolest k tomu těhotenství patří.

Já byla pak na začátku toho 2. trimestru naopak nervózní z toho, že mě nic nebolí 😂 Teď čekám, kdy se objeví pohyby, abych o něm zase věděla. Ono každej řekne: “Tak se tak nepozoruj” ale ono to moc nejde, zvlášť když je to prví těhotenství a člověk neví co je co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
24.3.21 21:02

Ahoj, myslím že je to normální. Pokud ti vyšel v únoru pozitivní HPV test, tak to ve většině případů znamená, že tobě ještě nic není, ale s největší pravděpodobností v dohledné době bohužel bude. :( Držím moc palce ať je těhotenství ok a v klidu to donosis. Hodně štěstí. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
24.3.21 22:57

@Lili93 nemusí, mně kdysi vyšel na HPV taky pozitivní, doktorka blekotala že mám rakovinu nebo ji určitě brzy mít budu, tak jsem přešla k jinému doktorovi, kterej tehdy ani nikdy během následujících deseti let HPV ani rakovinu neobjevil :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
25.3.21 06:28

@Lily Evans To je super. :palec: jsem vždy ráda když čtu že se i medicina může mýlit :palec::dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat