Skončila jsem s kouřením v 33. týdnu

Anonymní
20.3.21 16:36

Skončila jsem s kouřením v 33tt

Ahoj holky mám dotaz píšu anonymně protože se za to staráme stydím. Byla jsem silná kuřácka když jsem otěhotněla měla jsem těžké a dost stresové období které trvalo vlastně až do tohoto měsíce tedy března celou dobu jsem kouřila tak jak kdyby jsem nebyla těhotná. Malý se vyvíjí jak má žádné problémy nemám ale sekla jsem s tím definitivně ve 33tt a už týden nekouřím myslíte že tím můžu něco zachránit ještě? Nebude mít abstinenční příznaky po porodu? Děkuji za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
20.3.21 16:40

A placenta je taky v pořádku? No musíš doufat, že bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
20.3.21 16:40

Abstinenční příznaky?? Ne ty mít nebude, za to muže mít astma v nejlepším případě, nebo těžké poškození plic, které se pozná až po porodu. Moje spolužačka takto kourila cele těhotenství a chlapeček ji od narození musí spát s kyslikovou maskou a má i přístroj, když má záchvaty.
Modli se, ať se ti dítě narodí zdravé.
Jasně… většinou se narodí zdravé, ale co když ne???
Tyhle matky jsou fakt super, hlavně ty, které si pak ještě zapálí když jedou s kočárem. Tohle vážně odsuzuji, protože tohle je věc, kterou si člověk odpustí, když mu záleží na dítěti. Sama jsem byla kuračka, takže vím, že to jde!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
20.3.21 16:41

Uvědomuješ si vůbec, že dítě po celou dobu vlastně inhalovalo svinstvo z cigaret. Nikdo neví jestli bude mít následky, ale když si to hodíš do vyhledače tak se hned dozvíš co se může stát. A navíc jsi přestala dost pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 16:43

@JancaS84 ano na každém ultrazvuku co jsem byla naposledy před dvěma týdny je placenta úplně v klidu

• Citovat
  • Nahlásit
8941
20.3.21 16:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky mám dotaz píšu anonymně protože se za to staráme stydím. Byla jsem silná kuřácka když jsem otěhotněla měla jsem těžké a dost stresové období které trvalo vlastně až do tohoto měsíce tedy března celou dobu jsem kouřila tak jak kdyby jsem nebyla těhotná. Malý se vyvíjí jak má žádné problémy nemám ale sekla jsem s tím definitivně ve 33tt a už týden nekouřím myslíte že tím můžu něco zachránit ještě? Nebude mít abstinenční příznaky po porodu? Děkuji za reakce
:,( :,(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
20.3.21 16:44
@Anonymní píše:
Ahoj holky mám dotaz píšu anonymně protože se za to staráme stydím. Byla jsem silná kuřácka když jsem otěhotněla měla jsem těžké a dost stresové období které trvalo vlastně až do tohoto měsíce tedy března celou dobu jsem kouřila tak jak kdyby jsem nebyla těhotná. Malý se vyvíjí jak má žádné problémy nemám ale sekla jsem s tím definitivně ve 33tt a už týden nekouřím myslíte že tím můžu něco zachránit ještě? Nebude mít abstinenční příznaky po porodu? Děkuji za reakce

V 33tt prestat je uz celkem k nicemu.
A vzhledem k tomu, ze je miminko uz zivotaschopne, tak vsechny dulezite organy ma “hotovy”.
Tudiz si klidne hul dal, protoze karty uz jsou rozdany a ted uz nic nezachranis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
20.3.21 16:45

Nevím co chceš slyšet.. teď můžeš akorát tak doufat aby bylo v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5060
20.3.21 16:49

Přestala jsi dost pozdě, nezbývá než doufat, že se dítě narodí zdravé. Držím palce, protože dítě si nezaslouží být nemocné kvůli sobeckosti matky… nezlob se, ale tohle prostě nikdy nepochopím. A to jsem kuřák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
20.3.21 16:51

To je fakt super, když jsou cigara přednější jak zdraví mimča :potlesk:. Tak hlavně že sis to zdůvodnila stresovym obdobím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5223
20.3.21 16:53

Tak samozřejmě je lepší přestat ve 33tt než vůbec. A taky je důležitý nezačít kouřit po porodu. Že bude dítě úplně ok ti nikdo nezaručí, ale s tím, co bylo, už nic neuděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
20.3.21 17:01

Hlavne kourit až budes kojit i to jde do mlika a nebo rovnou u kojeni kočárku v byte… Neverim, že jako silna skoncis ze dne na den bez priznaku. Plod uz to nezachrání vše co se vyvijelo jsi prokourila. To že má všechny organy koncetiny neznamena problemy s plicemi astma s pochurami pozornosti rustu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
20.3.21 17:03

Lepsi pozde nez pozdeji. Chudak detatko, do zivota jsi mu darovala razantne vyssi pravdepodobnost astmatu, karcinomu apod. Kez je v poradku nejen po porodu, ale i za x let. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
20.3.21 17:09

No, nandavat ti vic nebudu. To ze je na utz v poradku bohužel nic neznamena, konstantne jsi ho 24 hodin denne travila, doslova. Jestli si vazne myslis, ze to nezanecha na tele, ktere bunku po bunce vznika, nasledky, tak si jen snazis neco nalhavat. Kazda alergie, astma, predispozice k rakovinnemu bujeni jde na tvoje triko.
Ale pokud jsi vazne přestala, uz aspon nikdy nezacinej, kdybys kourila dal bude se mu dal dostavat nikotin do tela tvoji kuzi pri kazdem kontaktu. A hlavne si to male zaslouzi mamu, ktera uznala sve chyby, nasypala si popel na hlavu a do konce zivota mu byla vzorem bez hloupych vymluv na stresove období. At ti to tedy vydrzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 17:13

Děkuji za reakce vše co píšete si uvědomuji. Když jsem před týdnem přestala šlo to úplně lehce neměla jsem žádný abstak nic tím víc mě celou dobu teď mrzí že jsem s tím nesekla hned stresové období nestresove období.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat