Těhotenství a ekzém

Anonymní
6.2.21 12:18

Těhotenství a ekzém

Ahoj holky. Teď v těhotenství se mi trochu zhoršil ekzém, netrpim na něj nějak moc, pouze lokty a rameno.. když se mi to vyrazilo před tehu tak jsem namazala mastičku s kortikoidy a byl klid klidně na měsíc dva..ale teď kortikoidy nechci. Poradíte něco přírodního, volně prodejného co zabralo vám? Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
411
6.2.21 12:20

Zjistit, na co jso alergická a alergen uplne vyřadit, jinak se bude ekzem vracet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 12:32

@baal7513 na nic alergická nejsem, postoupila jsem všechny testy na alergologii a nic mi nezjistili.. kožní mi dal právě jen tu mast s kortikoidy a stačilo namazat a dlouho byl klid, teď mám splašený hormony tak se to vrací, naštěstí ne ve velké míře, ale i tak 😂

• Citovat
  • Nahlásit
2240
6.2.21 12:42

Klidne bych se poradila s doktorem, jestli treba muzes aspin hydrokortizon, jestli to svedi, tam je kortikoidu minimum, kratkodobe by se urcite dal pouzit… paknvynechat sladke, smazene, citrusy..nenusis mit alergii, ale z alergologie urcite vis, jake jidlo exem zhorsuji. Jestli je to zatim jen suche a nesvedi, tak me se osvedcil skinfood od weledy, mrkni na net, maji celou radu kosmetiky..jestli to uz mokva a svedi, tak to je horsi, to muzes zkusit normalni detsky pudr a odvar z repiku (repikoveho caje), dokud se to nevysusi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
6.2.21 13:30
@Anonymní píše:
@baal7513 na nic alergická nejsem, postoupila jsem všechny testy na alergologii a nic mi nezjistili.. kožní mi dal právě jen tu mast s kortikoidy a stačilo namazat a dlouho byl klid, teď mám splašený hormony tak se to vrací, naštěstí ne ve velké míře, ale i tak 😂

Ten ekzem nevznikne jen tak..pokud je to tedy atopicky. Na co vse te testovali? Muzes byt alergická na neco, co te proste netestovali.. co zvirata, pyly, roztoci, mleko, orechy, ovoce, maso, ryby, vejce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
6.2.21 13:37

Měla jsem to stejně jako ty.. Nejsem alergik.
Přes zimu vždy sem tam flíček, v těhotenství strašné zhoršení, ekzém po celém těle :-(
Mazala jsem Sudocreamem a modrou Indulonou. Po porodu vše zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 14:09

Mně se v těhotenství a při kojení exém vlivem hormonů vždy hrozně zhorší a mám ho na úplně nových místech.
Ty rady výše jako najít a vynechat alergeny jsou úplně liché, evidentně od někoho bez zkušenosti s exémem. Mívám v těhotenství navíc hrozné nevolnosti, takže několik týdnů nejím prakticky nic, natož nějaký alergen typu ovoce, pečivo nebo čokoláda a exém je příšerný. Hodně mi pomohla kosmetika od Biodermy Atoderm a trochu se to zlepšilo v druhém trimestru, ale pořád ho mám dost.
Vyzkoušela jsem Sudocream, Bepanthen Sendiserm, pak Protopan (ten taky trochu pomáhal), ale nejvíc zabrala ta Bioderma. Gynekolog říkal, ať rozhodně nemažu kortikoidy aspoň do 30tt.
Držím palce, je to hodně nepříjemné, ale po kojení se mi to vždy zahojí..

• Citovat
  • Nahlásit
8524
6.2.21 16:03
@baal7513 píše:
Ten ekzem nevznikne jen tak..pokud je to tedy atopicky. Na co vse te testovali? Muzes byt alergická na neco, co te proste netestovali.. co zvirata, pyly, roztoci, mleko, orechy, ovoce, maso, ryby, vejce..

No nějaký důvod to má vždycky, ale ne vždycky je to alergie, která se dá detekovat a ne vždy je to něčím, co se dá ovlivnit, alergeny vypustit. Mě se třeba udělá už 5 let po sobě ekzém v půlce března na hřbetech rukou. A zmizí v průběhu letních prázdnin. Myslela jsem si, že je to sluncem, ale ekzém se udělá, i když nosím rukavice, beru antihistaminika a kůži si mažu ochranným krémem. Asi to bude mít nějakou souvislost s povetrnostjimi podmínkami, možná i hormonální nastavením, ale je to něco, s čím asi těžko hnu.

@Anonymní píše:
Ahoj holky. Teď v těhotenství se mi trochu zhoršil ekzém, netrpim na něj nějak moc, pouze lokty a rameno.. když se mi to vyrazilo před tehu tak jsem namazala mastičku s kortikoidy a byl klid klidně na měsíc dva..ale teď kortikoidy nechci. Poradíte něco přírodního, volně prodejného co zabralo vám? Děkuji :)

Já jsem měla ekzém v těhotenství a při kojení, taky jsem se snažila jít přírodní cestou a dopadlo to tak, že jsem měla hřbety rukou rozpraskané do masa, pokryté obrovskou mokvající krustou. Asi si dovedeš představit, jak dobře se mi takovým rukama staralo o kojence a batole. Partner si kvůli tomu bral i 14 dní ošetřovačku, protože jsem nebyla schopná nic dělat. Poprvé to bylo při kojení už narozeného dítěte. V nemocnici mi přednostka dermatologie řekla, že to je na hospitalizaci a ukončení kojení, ale ukecala jsem ji na pokus se slabými kortikoidy vhodnými při kojení. Ten ekzém zmizel za 4 dny a kojila jsem dál. Zpětně si říkám, že jsem ty kortikoidy měla vzít mnohem dřív. Takhle jsem si způsobila akorát spoustu bolesti, riziko zanesení infekce do těch totálně rozežraných rukou, zkomplikovala si péči o děti a ohrozila kojení. Od té doby se mi takto ekzém dělá v tu samou roční dobu, bez ohledu na to, jestli jsem těhotná, kojím, nebo ne. Po tomto jsem byla ještě jednou těhotná a po konzultaci s dermatologem jsem ty kortikoidy použila už v začátku ekzému a bylo to v pohodě. On mi ten ekzém nezmizí úplně, hřbety rukou mám suché a šupinkaté, ale je to ve stavu, ve kterém se dá normálně fungovat. Tím nechci říct, že by se člověk měl vykašlat na přírodní cestu, ale že by ty kortikoidy neměl úplně zavrhovat, i když je to v těhotenství nebo při kojení. Já jsem toho přírodního vyzkoušela mraky, včetně diet a mám pocit, že jsem se tím akorát oslabila (hlavně těmi dietami teda, to byl při kojení velký záhul).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat