Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj holky, začala jsem na doporučení brát Macu. Všude jsem i četla, že ženy po ní do 2 měsíců otěhotněly. Každopádně já díky ní měla 9 dní zpoždění MS, takže jsem ji vysadila a do 2 dnů přišla MS, ale jen na 2 dny. Normálně mám MS týden cca. O miminko se snažíme skoro 2 měsíce. Myslíte, že mohu být těhotná tím, že jsem měla MS jen dva dny nebo že mi Maca jen rozhodila cyklus? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Mimochodem test jsem si zatím nedělala, abych nebyla zklamaná. Díky za případné odpovědi.
@JancaS84 Nezlobte se na mě, ale ptala jsem se na zkušenosti a zároveň jsem psala, že si test ještě dělat nechci
Chci jen vědět, zda s Macou a těhotenstvím má někdo zkušenosti, hezký den ![]()
Z tvého popisu je možné všechno. Snažíte se zatím krátce, klidně to vyjít mohlo, nebo jsi mohla mít posunutou ovulaci, nebo ti to mohla rozhodit ta maca ![]()
Nejlepší by bylo si udělat test a budeš vědět na čem jsi.
Jinak maca rozhodně není nějaký zázrak na otěhotnění, zvyšuje hladinu testosteronu, tak pro spoustu žen je naopak nevhodná. Zejména ženy které mají PCOS by se jí měly spíš vyhnout právě kvůli jejím účinků, na testosteron.
@BarboraV94 píše: Více
Jo sorac, už vidím tvou předchozí diskuzi. Tak je test zbytečný. Měla jsi negativní testy, dostala jsi menstruaci. Těhotná nejsi.
Maca mi nepomohla, ale asi ani nějak výrazně nerozhodila cyklus. Nicméně bych s ni zachazela opatrně. Nevhodná pro PCOS, jak už bylo zmíněno. Stejně jako kontryhel, pokud má žena endometriozu. Doporučovala bych začít nějakými vitaminy pro těhotné, B komplex, zinek, kyselina listová… víc takhle ze začátku netřeba ![]()
@Mista1 Mockrát děkuji! Listovku beru, tak snad se zadari, co nejdříve ![]()
Ahoj, já právě tento cyklus pila Macu jako pomocníka, protože mám jinak dost rozházený cyklus - mám teď první cyklus po vysazení antiny, a nejen, že se po ní prostě cítím líp, ale simuluje taky tvorbu estrogenu, takže jsem se dočetla, že by se měla brát (pít) do ovulace, pak už ne, protože pak by měl mít hlavní slovo progesteron. Teď jsem 3dpo a čekám, zda to vyšlo, nebo ne
Takze doporucuju pit do ovulky a ideál prášek, protože je prý silnější… Držím palce ![]()
@Emko3 Moc děkuju
Zkusim teda znovu brát a uvidíme
také držím palce!