Těhotenství a nová pracovní smlouva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ona2506
Nováček 1 příspěvek 15.03.18 18:24
Těhotenství a nová prac.smlouva

Dobrý den,

momentálně řeším nepříjemnou pracovní situaci a sháním radu.
Den před ukončením zkušební doby mi byla oznámena výpověď, načež já oznámila své těhotenství. Z toho důvodu si mne nechali. Pár dní na to mi bylo oznámeno, že mám přestoupit na pozici, kde pracoviště neodpovídalo pracovní smlouvě a náplň práce nebyla vhodná pro těhotnou ženu. Pozici jsem odmítla. Nebudu se ani rozepisovat o velmi nepříjemnè náladě na pracovišti. Momentálně za mnou přišli s tím, že mi dají novou smlouvu u partnerské firmy, že pro mne nemají místo a u této firmy ano. Upozornila jsem tedy personalistku na to, že mám dobu neurčitou a ptala jsem se, zda budu mít stejný plat a smlouvu bez zkušebky. Nevěděla. Na co si mám prosím dávat pozor? Smrdí mi to. A dochází mi energie na dohady:(
Předem děkuji za rady

Reklama

Reakce:

zuza92
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 15.03.18 18:33

No já se divim, že tě nepropustili ve zkušebce, když tě nepotřebují. Samozřejmě novou smlouvu s přestupem podepisovat nemusíš, ale je otázkou jestli nebude lepší těch pár měsíců doklepat někde v klidu, než si dělat problémy a být ve stresu a věř, že pokud si pro vedení „nevhodná“ tak ti to zpříjemňovat nebudou. Jedině bych si snad dala pozor na to, aby mi smlouva nekončila dřív než nastoupim na mateřskou i když je tam nějaká ochranná lhůta..myslim 180 dní.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 15.03.18 18:37

Chápu dobře že ti den před koncem zkusebky oznámili ukončení pracovní smlouvy a ty jsi řekla, že jsi těhotná a oni si že nechali? Vůbec to nebylo jejich povinností, se divím, že si tě nechali, buď ráda, ze mas práci. Možná bych si dala pozor na novou zkusebku, to se pak s tebou můžou zase rozloučit, i když jsi těhotná.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 5437 příspěvků 15.03.18 18:45

Taky se divím že si tě nechali. Asi pozor na tu zkušebku.

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.03.18 19:23

@Ona2506 Nemusíš souhlasit s přechodem k jiné firmě. Otázka je, jak ale zvládneš dál případně tu náladu na pracovišti. Ale taky je otázka, jestli by to u druhé firmy bylo lepší.

Bábrdl
Generální žvanilka 20520 příspěvků 15.03.18 19:25
@Ona2506 píše:
Dobrý den,momentálně řeším nepříjemnou pracovní situaci a sháním radu.
Den před ukončením zkušební doby mi byla oznámena výpověď, načež já oznámila své těhotenství. Z toho důvodu si mne nechali. Pár dní na to mi bylo oznámeno, že mám přestoupit na pozici, kde pracoviště neodpovídalo pracovní smlouvě a náplň práce nebyla vhodná pro těhotnou ženu. Pozici jsem odmítla. Nebudu se ani rozepisovat o velmi nepříjemnè náladě na pracovišti. Momentálně za mnou přišli s tím, že mi dají novou smlouvu u partnerské firmy, že pro mne nemají místo a u této firmy ano. Upozornila jsem tedy personalistku na to, že mám dobu neurčitou a ptala jsem se, zda budu mít stejný plat a smlouvu bez zkušebky. Nevěděla. Na co si mám prosím dávat pozor? Smrdí mi to. A dochází mi energie na dohady:(
Předem děkuji za rady

Buď to píšeš blbě, a nebo jsou to troubové.

eumedon
Extra třída :D 12834 příspěvků 15.03.18 20:37
@myskalucka píše:
Chápu dobře že ti den před koncem zkusebky oznámili ukončení pracovní smlouvy a ty jsi řekla, že jsi těhotná a oni si že nechali? Vůbec to nebylo jejich povinností, se divím, že si tě nechali, buď ráda, ze mas práci. Možná bych si dala pozor na novou zkusebku, to se pak s tebou můžou zase rozloučit, i když jsi těhotná.
@Bábrdl píše:
Buď to píšeš blbě, a nebo jsou to troubové.

Jj, taky mne to napadlo: Výpověď by sice byla neplatná, ale zrušení ve zkušební době by neplatné nebylo. V ochranné době (těhotenství v to) platí zákaz výpovědi, ne zrušení ve zkušební době.

Ovšem: Jestli jí opravdu dali výpověď (§ 48 odst. 1 písm. b), a ne zrušení ve zkušební době (písm. d), tak jejich chyba, mají smůlu: Výpověď je neplatná a možnost zrušení ve zkušební době prošvihli.

@Ona2506 píše:
Na co si mám prosím dávat pozor? Smrdí mi to. A dochází mi energie na dohady:(
Předem děkuji za rady

Na co si dát pozor? Pro tebe je výhodný status quo. Takže nepodepisovat žádné dohody o ukončení pracovního poměru.

Dej si pozor na to, že právní úkon (hlavně smlouva) je hodnocen podle obsahu, ne podle nadpisu.

Takže listina, která je například nadepsaná „Výpověď dohodou“ a která je podle obsahu dohodou o ukončení pracovního poměru, je dohodou o ukončení pracovního poměru bez ohledu na ten nesmyslný nadpis. Podepíšeš-li se pod takovou listinu, podepíšeš dohodu o ukončení pracovního poměru.

Tudíž: Dej si pozor na to, aby cokoli ti dají podepsat, co se týče tvého pracovního poměru, jsi podepsala nahoře jako „Převzala dne“ - datum a podpis. Tím potvrdíš doručení, ne souhlas s obsahem.

Nikol25559
Povídálka 43 příspěvků 20.03.18 15:50

Chci se zeptat vim ze to ted sem nepatri ale, nevim si, rady. Jsem zamestnana 3 rokem. V unoru jsem podala vypoved. 30. Dubna mi konci vypovedni lhuta, a od kvetna se chci hlasit na pracak. Planujeme, miminko budu mit narok na materskou kdyz zjistim ted ze jsem tehotna i ve vypovedni lhute? I kdybych to zjistila v dubnu?

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 20.03.18 16:42

@Nikol25559 Aby ti vyšel nárok na PPM, musela bys být na konci dubna zhruba v nějakém cca 7 týdnu těhotenství, tedy tak aby ses s nástupem na PPM vešla do 180denní ochranné lhůty. A to za předpokladu, že toto zaměstnání trvá aspoň těch 180 dnů, jinak by byla ochranná lhůta kratší - z tvého příspěvku mi není jasné, jestli zaměstnaná třetím rokem znamená v tom stejném zaměstnání. Pokud by to těhotenství bylo mladší, tak bys musela aspoň na chvíli nastoupit ještě někam do zaměstnání, aby se ochranná lhůta přerušila a po případném konci nového zaměstnání by běžel zbytek + nová lhůta z nového zaměstnání. S tím, že výše PPM by se ale počítala jen z nového.

Nikol25559
Povídálka 43 příspěvků 20.03.18 17:19

Ano zamestnani je stejne tetim rokem. Takze pokud v dubnu zjistim, ze jsem dejme tomu ve treti tydnu. Nemam sanci. A zamestat se nekam jinam od kvetna. Porad bych nekde musela byt min 3 mesice? Jinak dekuji@Lendeš

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 20.03.18 18:12

@Nikol25559 Nemusela bys v tom novém zaměstnání být 3 měsíce, jen takový počet dnů, aby ses pak vešla do té 180denní ochranné lhůty s nástupem na PPM a nastupuje se 6-8 týdnů před porodem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama