Reklama

Těhotenství a vši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.18 17:56
Těhotenství a vši

Mám asi hloupý dotaz, ale jsem ve 11tt a moje ‚tuze chytrá‘ švagrová k nám posílá děti na prázdniny, s tim, že jedno z nich má vši, ale prý ‚se léčí‘.
Jak byste se zachovali? Mám ještě dvouleté dítě. :(
:zed: :pocitac:

Reklama

Reakce:

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 16.07.18 18:09
@Anonymní píše:
Mám asi hloupý dotaz, ale jsem ve 11tt a moje ‚tuze chytrá‘ švagrová k nám posílá děti na prázdniny, s tim, že jedno z nich má vši, ale prý ‚se léčí‘.
Jak byste se zachovali? Mám ještě dvouleté dítě. :( :zed: :pocitac:

No tak zaprvé vši nejsou nemoc že do toho pletes těhotenství.Toho bych se nebala.Spíš bych se bála o svoje a o dcery/syna vlasy.Takovou návštěvu bych nechtěla a taky bych to důrazně řekla.Safra,az sem se začala škrábat na hlavě :mrgreen: dík

Helileli
Závislačka 2766 příspěvků 16.07.18 18:11

Zavsivene děti se neposílají ani k příbuzným, ani do školky, ani do školy, ani na tábor. Požádala bych ji, ať dítě pošle, až bude opravdu věrohodně a průkazně odvšivené.
Ne kvůli těhotenství, ale zkrátka proto, že vši jsou vopruz a některé jsou hodně odolné proti běžným prostředkům, takže fakt nestaci umýt vlasy speciálním šamponem a hotovo.

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 16.07.18 18:12

Proč jí neřekneš ať si deti nechá doma nez se konpletne odvšiví proboha? :roll:

sagina
Echt Kelišová 7513 příspěvků 16.07.18 18:13
@Anonymní píše:

no, chtěla bych, aby předtím OBĚ děti odvšivila. t.j. kromě „léčby“ přípravkem taky z vlasů ručně vysbírala vši a hnidy. pokud by dětem v hlavě nic viditelného nelozilo ani se nelíhlo, byla bych ochotná jim pak pro jistotu napatlat druhou dávku přípravku + samozřejmě denně hlavy překontrolovat (protože samozřejmě, to, že aktuálně není nic vidět ještě neznamená, že něco nepřežilo). ovšem děti, kterým to v hlavě viditelně žije, bych do domácnosti nechtěla.

výjimku bych udělala z nějakých závažných důvodů, jako třeba že matka dětí byla akutně přijata do nemocnice nebo si polámala ruku, takže odvšivovat z bojektivních důvodů nemůže a brácha je tydýt, který tu hlavu pořádně nevysbírá nebo tak něco (jo, v tomhle chlapům nevěřím, vím, že to není správné uvažování, ale zkušenosti jsou holt zkušenosti).

zuza92
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 16.07.18 18:14

A kdy k vám maji přijet? Třeba už budou bez vší :mrgreen: . Jako těhotenství to určitě neohrozí a pokud maji přijet třeba za 2 týdny tak už by měli být i „čistý“ ne? Naštěstí tedy osobní zkušenost ještě nemám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.18 18:31

Mají přijet tento týden. :roll: a nebojím se těhotenství - nebojte, nejsem blond :P
Ale těch případných chemikálií… 8o :roll:

nozu
Extra třída :D 11482 příspěvků 16.07.18 18:37
@Anonymní píše:
Mají přijet tento týden. :roll: a nebojím se těhotenství - nebojte, nejsem blond :P
Ale těch případných chemikálií… 8o :roll:

tak ji požádej, ať děti pořádně odvšiví, prohlídne hlavy, vybere hnídy. A vy zopakujte omytí šamponem po týdnu od poslední aplikace. Ve své domácnosti bych preventivně dávala všem za uši trochu teatree oleje. A samozřejmě pravidelně prohlížela hlavy. Jinak velmi odbrý je elektrický odvšivovací hřeben. Pak nemusíš používat žádné chemikálie. a těch šamponů bych se až tak nebála. Vzhledem k tomu, že se aplikuje i malým dětem, nebude to mít negativní vliv na těhotenství.

Taciras
Extra třída :D 10830 příspěvků 16.07.18 18:47

Řekla bych, že až si to doma vyřeší, tak děti ráda uvidíš. To by mi teda mohla políbit šos, že mi pošle zavšivené dítě :roll: asi ho doma nechce, aby je sama neměla…

Monchichik
Závislačka 4178 příspěvků 16.07.18 19:08

No tak zavšivené dítě bych si nenechala poslat ani náhodou. Až to vyřeší, tak ať se ozve. Vši už jsou fakt odolný, zbavit se jich není jen tak :D a prát a desinfikovat celej byt kvůli nim by se mi fakt nechtělo.

janablizkova
Kecalka 382 příspěvků 16.07.18 19:11

Rozhodně bych si na prázdniny zavšivené děti nebrala.Nechápu tu její drzost já bych se styděla.

Russet
Extra třída :D 10381 příspěvků 16.07.18 19:40
@Anonymní píše:

Já bych zuřila, vši nesnáším. Nesměli by k nám dřív než po „vyléčení“ Že jsem k tomu těhotná, to už by roli ani nehrálo.

Russet
Extra třída :D 10381 příspěvků 16.07.18 19:42
@nozu píše:
tak ji požádej, ať děti pořádně odvšiví, prohlídne hlavy, vybere hnídy. A vy zopakujte omytí šamponem po týdnu od poslední aplikace. Ve své domácnosti bych preventivně dávala všem za uši trochu teatree oleje. A samozřejmě pravidelně prohlížela hlavy. Jinak velmi odbrý je elektrický odvšivovací hřeben. Pak nemusíš používat žádné chemikálie. a těch šamponů bych se až tak nebála. Vzhledem k tomu, že se aplikuje i malým dětem, nebude to mít negativní vliv na těhotenství.

Ja jsem ho pořídila jako prevenci (dle nějaké zdejší diskuze) a našemu panáčkovi smrdí :roll:

Russet
Extra třída :D 10381 příspěvků 16.07.18 19:43
@Anonymní píše:
Ale těch případných chemikálií… 8o :roll:

V šamponech na vši chemikálie nejsou. To je už zakázané.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 16.07.18 19:52

Alpa. Pokud jou děti větší, polít hlavu alpou, pořádně od kořínků ke konečkům, zabalit do ručníku, vydržet co nejdýl (pálí to), pak nechat do rána volně, ráno umýt běžným šamponem. V ložnici smrad děsnej, ale zlikviduje to vši i hnidy a po umytí to z vlasů už cítit nejde, nemusí se to opakovat. Kluka byc vzala na 3mm. Má za jednu noc pořešeno a návštěva bude bezpečná. Zavšivené děti bych na prázdniny nevzala, ani nikomu neposlala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama