Těhotenství dřív jak v 18 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evickamicka
Kecalka 155 příspěvků 17.11.18 14:47
Těhotenství dřív

Ahoj holky, píšu ze zvědavosti. Je tady některá, která otěhotněla před 18. narozeninami? Jak si reagovala když si to zjistila? Řekla jsi to tomu klukovi? Zůstali jste spolu? Nepřemýšlela si nad potratem? Jak si to oznámila rodičům a jak reagovali?
Omlouvám se za tolik otázek, ale zajímají mě zkušenosti. Klidně napiště i jedtli vam otehotnela dcera, jak jste to s ni resily. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 17.11.18 14:52

a tvůj názor? tyhle vyzvídací diskuze nesnáším

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 14:58

Mně otěhotněla kamarádka,v 17­. Porodit stihla krátce po 18. Syn už je dneska na střední škole,už končí,je dospělý. Přítel byl starší,pár let spolu byli. SŠ nedodělala. Později si našla nového partnera a s tím má ještě jedno dítko,teď na ZŠ.
A spolužačka se vdávala v čerstvých 18, za 3 měsíce porodila, za rok a půl druhé,pak se rozvedla a byla s dětmi sama. Od 30 je s jiným mužem,už 6 let, mají 3 leté dítko.
Můj muž měl s tehdejší přítelkyní dítě taky brzo, oběma 21. Vydrželo jim to dva roky. Znali se sotva 3 měsíce.

Já doufám že dcera počká aspoň do ukončení SŠ. A aspoň na partnera kterého bude dýl znát a který bude schopný se postarat. Jinak jsou to další komplikace, vzdělání, nutná pomoc rodičů. Samozřejmě kdyby se stalo,tak ji v tom nenecháme,ale radši bych byla kdyby se tomu předešlo.

Evickamicka
Kecalka 155 příspěvků 17.11.18 15:07

Ja mám na to takový názor, že když už se stalo, nic se s tím neuděla :nevim: . Potrat ne. Měli možnost použít ochranu, jak kondom, tak si mohla zaridit antikoncepci. Když to neudělali, teď z to ponesou následky a měli by se alespoň snažit spolu být kvůli tomu dítěti. Pokud holka studuje, a má zájem v tom pokračovat i s dítětem, myslim že by bylo od rodičů hezké, kdyby jim nabídli pomoc a mohly dostudovat. Určitě se na to kouká jinak a jiná je realita.

Evickamicka
Kecalka 155 příspěvků 17.11.18 15:08

@ka2ka když chceš být protivná, tak se vyjadřovat nemusíš. Když vyzvidaci diskuze nemas rada, tak se nevyjadřuj, zbytečná ztráta času ;)

ka2ka
Extra třída :D 13187 příspěvků 17.11.18 15:13
@Evickamicka píše:
@ka2ka když chceš být protivná, tak se vyjadřovat nemusíš. Když vyzvidaci diskuze nemas rada, tak se nevyjadřuj, zbytečná ztráta času ;)

no vidíš že umíš napsat názor :potlesk:

Jedna babička
Závislačka 4005 příspěvků 17.11.18 15:25

@Evickamicka Já jsem před xylety otěhotněla 3 měsíce po 18. Odmaturovat jsem stihla, poté se dcerka narodila, manžel šel na vojnu. Rodiče mě hnali na potrat, nesouhlasila jsem, odešla jsem proto bydlet k dědovi, který tedy ještě v mém těhu zemřel. Nikdo mi nepomáhal, zůstala jsem na vše sama, na roce šla dcerka do jeslí a já do práce. Druhou dcerou jsem měla až po 6 letech se stejným partnerem, ale nakonec jsme se rozvedli. Mám dvě dospělé dcery (31 let a 25 let). Pokud by mi jedna z nich otěhotněla ve velmi brzkém věku a rozhodla se miminko nechat, neodmítla bych jí a pomohla, a to i za cenu vlastního uskromnění. Mít dítě je pro mě osobně životním darem.

Evickamicka
Kecalka 155 příspěvků 17.11.18 15:30

@Jedna babička krásný, jsi dobrá že si zvládla, muselo to být těžký… a co rodiče? Jak to časem vzali?

kačka39
Kecalka 334 příspěvků 17.11.18 15:42

Já jsem otěhotněla v 17, na MD jsem nastoupila těsně po závěrečných zkouškách na SOU. Maturovala jsem na nástavbě, když holce bylo 6 let. Když jí bylo 12, tak se nám narodila dvojčata. Když bylo jim 6, tak jsem si udělala bakaláře. S tatínkem jsme sice rozvedený, ale nakonec jsme spolu zůstali. Jsme tady spolu 28 let od svatby. Už máme dvě vnučky. Nebylo to lehký, ale neměnila bych.

Jedna babička
Závislačka 4005 příspěvků 17.11.18 15:43

@Evickamicka Těžký? Jak se to vezme? Vždy jsem žila pro své dcerky, nakonec mě život do cesty přivál super druhého manžela. Neměnila bych a vše, co se mi v životě událo, mělo svůj smysl, mělo mě to něco konkrétního naučit, pochopit a někam nasměrovat, abych byla dnes taková jaká jsem. A rodiče? Nikdy mě to neodpustili. Prý jsem udělala rodině ostudu a nic jsem v životě nedokázala. Měli se mnou jiné plány. A to abych odmaturovala, šla do práce a přispívala do rodinného rozpočtu. Prý jsem jim to dlužila za to, že mě tolika let živili ze svých platů a museli se omezovat. Nakonec se stejně rozvedli, jsou oba povahově stejní, divila jsem se vždy, že vůbec spolu dokázali být. Nejsem s nimi v kontaktu již přes 16 let. Ale za jednu věc jsem jim oboum nesmírně vděčná: Oba dva my ukázali, jak se já osobně nemám nikdy chovat ke svým vlastním dětem a vnoučatům.

Jedna babička
Závislačka 4005 příspěvků 17.11.18 15:45

@kačka39 skvěle jste to ustáli. jste si prostě souzeni. :potlesk: :potlesk:

terinka4444
Hvězda diskuse 68541 příspěvků 17.11.18 15:56

Nechtela bych, aby moje dcera otehotnela takhle brzy, mohou mit cely svet, mohou studovst, mohou cestovat, mohou si zit bezstarostnym zivotem studentu, dite takhle brzicko je zbytecne. Kdyz by otehotnela, nevim co bych radila, ale kdyz by se rozhofla si dite nechat, mela by u nas zazemi, pomoc a podporu.

truelly
Závislačka 2846 příspěvků 17.11.18 16:00

Byla taky nejedná diskuze na toto téma…já vzpomínám na jednu co otěhotněla po neúspěšné maturitě..neuspěla na jaře, na podzim a pak zjistila, že je těhotná s klukem, co spolu byli tři měsíce. Na potrat nešla a ani to dlouhou dobu neřekla matce. Ta pak diskuzi objevila. Holčička si tam totiž dala fotku z facebooku :zed: a někdo ji poznal :roll: přítel dítě nechtěl, rozešli se, s matkou se taky rozhádala. Takže je se základním vzděláním. Ale hlavně, že si stala za svým a má dítě…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 16:08

Nechat anonym. Moje tchýně otěhotněla v 17. Nedodělala střední, do dnešního dne ji nemá. Udělala si jen kurz na kosmeticku po porodu a bylo ji to k ničemu. V té době, aby nebyla ostuda, se vzali. Vydrželo jim to do 3 narozenin mého muže a rozvedli se. Byly jen hádky, nevěry ze strany moji tchýně a tchán to nevydržel. A co se týče jejích rodičů, do dnešního dne spolu mají špatné vztahy. Mého muže v podstatě vychovávala babička. Tchyni to na každé akci připomene, že byla blbá, že všem zničila životy. A za mne, doufám že dceru vychovám tak, aby používala ochranu a měla šanci žít lépe než moje tchýně.

Evickamicka
Kecalka 155 příspěvků 17.11.18 18:29

@truelly hledala jsem, ale žádnou diskuzi jsem nenašla :/ možná hledám špatně

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >