Jak jste oznámily těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 08:10
Těhotenství, oznámení.

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kdy jste oznámili rodině, že jste těhotné a kdy v práci? Říká se to hned i účetní nebo s tou se to řeší až při vyřizování mateřské? A říká se to jen mistrovi nebo někomu, kdo vás ve firmě řídí? A ještě otázka? Jak jste to maskovali, když vám bylo zle a museli jste do práce? Neumím si moc představit, když mi bude zle pracovat a dělat mrtvého brouka, navíc tam máme různé pachy. To mě jen tak zajímá, jak jste to měli vy, tak to někde nebere nějak špatně nebo ze jsem mimo :oops:. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 11.11.18 08:16

Rodine po prvnim trimestru (resp po negativnim screeningu), sefovi az nekdy po 20 tydnu, nevim kdy presne, par kolegu, se kterymi jsem si byla „blizsi“ to vedelo driv. Spane, ze bych nemohla do prace mi nikdy nebylo, jen jsem porad jedla, ale pracovala jsem v kanclu, kde to nevadilo.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10892 příspěvků 11.11.18 08:24

Rodině hned, nadřízené taky, ale musela jsem na neschopenku. Kdyby ne, tak bych ji to řekla po první screeningu, aby měli dost času najít náhradu a já ji stihla zaucit. V praci mi bylo zle neskutečně, u nás se to zatajit nedalo, každou chvíli jsem ze schůzek musela na toaletu. Úžasný - ale bylo to jen par dní než jsem zůstala doma.

P4ja
Kelišová 6598 příspěvků 11.11.18 08:44

Nejbližším, co bydlí s námi hned. Jinak rodičům a babičkám až po 12tt. Šéfové jsem říkala někdy po potvrzeném srdíčku, aby měla čas hledat náhradu a kdybych musela na PN. Kolegům až po 12 tt ale někteří to věděli nebo poznali.

terien
Echt Kelišová 8447 příspěvků 11.11.18 08:45

Rodině jsem to řekla při první příležitosti kdy jsme se sešli a v práci asi v 10. týdnu. Chtěla jsem až dýl, ale šéf mě poslal na fyzicky náročnější práci tak jsem musela s pravdou ven. Špatně mi nebylo.

axlpol
Závislačka 2742 příspěvků 79 inzerátů 11.11.18 09:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kdy jste oznámili rodině, že jste těhotné a kdy v práci? Říká se to hned i účetní nebo s tou se to řeší až při vyřizování mateřské? A říká se to jen mistrovi nebo někomu, kdo vás ve firmě řídí? A ještě otázka? Jak jste to maskovali, když vám bylo zle a museli jste do práce? Neumím si moc představit, když mi bude zle pracovat a dělat mrtvého brouka, navíc tam máme různé pachy. To mě jen tak zajímá, jak jste to měli vy, tak to někde nebere nějak špatně nebo ze jsem mimo :oops:. Díky.

Rodinně v postatě hned jak jsem věděla že plodu bije srdce, nemám ráda, když se s tím dělají „caviky“stát se může kdykoli cokoli, tak není důvod to tajit do x-týdne.
V práci jsem nic říkat nemusela, od 8týdne jsem zvracela, nešlo jít do práce (když zvracím, tak se mi motá hlava, brečím…) takže nemocenská. V 10týdnu bylo jasné, že budou dva, takže nemocenská trvala dále. Doktor ani jinou variantu nepřipouštěl.
Jinak ostatní těhotné to oznámily parťákovi, který to roznesl dál. Domluvili s mistrem jen ranní směny a lehčí práci. Mě ani ostatním se to nelíbilo, přece jenom někdy v 5-8 týdnu ještě nemá těhotná žádný papír, že je těhotná, takže jen na dobré slovo se celá dílna přizpůsobuje…a ona stejně na tu nemocenskou potom jde. Naprosto zbytečný rozruch.
Já jsem to chtěla tajit, normálně jsem dělala, neřešila to a jak mi bylo zle, zůstala jsem doma. Kdyby mi bylo fajn, dělám dál jako by nic. Když mi bylo zle raději jsem byla doma, než se prosit o úlevy a sama sebe trápit…přece jenom brzo přišla únava, ospalost takže bych byla jen na obtíž a trápila se.
Záleží jak se kdo cítí a jakou práci dělá.

Uživatel je onlineskorotehotna
Kecalka 325 příspěvků 11.11.18 09:24

V práci hned, aby mě přiřadili. Rodičům jsem to chtela říct až po prvním screeningu. Toho jsme se nedočkali, takže jsem rada ze jsem pockala

kve-tinka
Závislačka 4452 příspěvků 6 inzerátů 11.11.18 09:30

Jsem v 8tt. Zatim to ví jen partner. V praci a rodine to oznamime po dalsi kontrole;zacatek prosince. V praci mi je kupodivu lip nez doma. To asi na me padne “ze muzu” a je mi zle,jsem unavena atd.

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 11.11.18 09:36

Mamce hned jak byly dve carky (nedele), nasledne v pondeli v praci kolegynim a kolegovi na stejne-vyssi pozici, podrizeni se to dozvedeli tak nejak sumem :lol: pritel to rekl rodicum po kontrole na gynde, kdy se objevilo srdicko… nejake cekani na screening atd neprobehlo, protoze bych to nevydrzela :lol: z rodiny mi to moje pribuzna oznamila taky hned po pozitivnim testu, stejne jako ostatnim a v praci (tam hlavne kvuli umornym prescasum)…

Balua
Kecalka 243 příspěvků 11.11.18 09:51

@kve-tinka jsem v 10 tt a mam to samy v praci relativne dobry a doma je to uplny opak :lol: mamka se me ptala jak mi je a jak to zvladam v praci tak rikam v praci supr ale doma nedelam nic :lol:

Marselkal
Stálice 53 příspěvků 11.11.18 10:35

U mě si toho první všiml náš manažer. Několikrát jsem byla na kuchyňce, a on vždycky přišel. Tak prohlásil „vy jste těhotná co?“ ještě jsem se bránila, že určitě ne. Poplacala jsem ho po břiše a řekla mu jestli on náhodou není těhotnej. Haha. No, za pár týdnů jsem zjistila, že jsem opravdu těhotná :lol:
No a v práci to zjistili tak, že jsem šla na PN, z důvodu chřipky, ale vystavil mi ji gyndař. Takže jsem se po týdnu vrátila a už to všichni věděli. Teda spíš vydedukovali. Asi si to spojili s mým neustálým žraním, omdlýváním, čůráním a protivností. Rodičům jsem to volala 12tt :)

ugluk
Hvězda diskuse 43529 příspěvků 11.11.18 10:53

V práci vzhledem k předchozím potratům co nejpozději, ale vzhledem k rizikovosti těhotenství, kdy mi hrozí PN ze dne na den, co nejdříve. Takže dobrý kompromis po prvním screeningu. Blbě mi bylo fest, ale nezvracela jsem, takže jsem prostě zatnula zuby a nějak fungovala.

Maci1987
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 11.11.18 11:25

Přítelovi jsem to řekla hned jak jsem to zjistila, rodině asi v 9. týdnu (přestala jsem kouřit tak by to bylo podezřelé), mojí úžasné vedoucí jsem to oznámila hned po příteli (kryla mně…chodila jsem s ní ven na cigárko, ale nekouřila) no a ostatním lidem v práci jsem to řekla někdy v 18.týdnu těsně předtím, než jsme jeli od práce na adventní trhy do Vídně abych nebyla podezřelá, že nebudu pít :mrgreen: Kdybychom nejeli, tak jsem jim to řekla klidně mnohem později (nebylo to na mně nijak moc vidět).

z92
Kecalka 193 příspěvků 11.11.18 11:47

Ono i záleží na tom, jakou práci vykonávás, já oznámila jak rodině tak v práci že jsem těhotná až na konci 5. Měsíce, nebylo to jednak poznat a taky jsem neměla žádné zdravotní obtíže a do práce jsem chodila do 8. Měsíce a kámoška to měla zase úplně opačně, všem událost oznámila už v 5 týdnu :D

TeSudička
Kecalka 294 příspěvků 11.11.18 11:52

Rodine po prvnim screeningu, v praci po skonceni zkusebky- otehotnela jsem hned pevni mesic a tajila jsem to. Nevolnosti jsem mela, pac jsem nekolikrat neco spatnyho snedla. Strasne jsem chodila curat, tak ksem to svedla na to, ze mi je zle po antibiotikach, ktery jsem dostala na zanet mocaku… Musela jsem lhat, ldybych to rekla ve zkusebce, tak by me vyhodili a taky by na me nikdo nebral ohledy :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >