Listerióza, salmonelóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 12:29
Listerióza, salmonelóza

Ahojky holky, jsem v 1 trimestru (8tt), teď jsem zjistila, že se nesmí majonéza, tatarka, atd.. je toho hodně.
Chodila jsem před těhotenstvím k nám do labužníku pro saláty, chlebíčky,… No, teď je mi skoro ze všeho špatně. Už asi po čtvrté jsem snědla po 20 dkg pochoutkoveho salátu a včera vaječný chleba (smazenka ) nikdy mi z toho nic nebylo. Teď se ale bojím salmonely nebo té listeriozy. Jsou nějaké příznaky těch nemocí? Salmonela tam jsou zažívací potíže, ty teda zatím nemám, ale te listeriozy se teď obávám.
Netušila jsem, že se v tehu skoro nic nesmí :( děkuji za odpovědi :(

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 10.11.18 12:49

domácí tatarku a majonézu asi neděláš ne? v kupovaný nejsou ani pořádný vajíčka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 12:56

@ka2ka ne, nedělám, mi jde o toho labužníka, dohromady za tak krátkou dobu jsem toho salátu snědla dost . Zase si říkám, že když mi před tehu z toho nic nikdy nebylo ? :?

cecetka
Kelišová 7365 příspěvků 10.11.18 12:57

???
V tehotenstvi se nesmi majoneza? To jsem jeste neslysela :nevim:
Nicmene cpat se casto takovyma lahudkama neni nejlepsi ani mimo tehotenstvi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 12:59

@cecetka já vím, že není, jenže v sobě málo co udržím , ted mám obavy , jinak se snažím jíst zdravě, ale denně i 10× zvracím 8o zvláštní, že salát jsem ani jednou nevyzvracela :think:

Martassek
Kecalka 213 příspěvků 10.11.18 13:13

Jsem 15tt a miluju chlebíčky z lahůdek. :lol: Z průmyslově dělaných majonéz by ti nemělo nic být, to jenom kdybys ji dělala doma. Taky se říká, že by se neměl hermelín, protože je z nepasterovaného mléka a minule koukám na složení a tam pasterované mléko. Užívej si těhotenství a neřeš tolik… ;) :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 43123 příspěvků 10.11.18 13:16

Teď už to neřeš, příště bych si tyhle pochoutky „od pultu“ odpustila, je to sice dost výjimečné, ale ano, listerióza a spol. se nejčastěji vyskytují v takovýchhle „lahůdkách“, syrovém mase, vejcích apod. (kupodivu běžné plísňové sýry z chlaďáku jsou OK, z pasterovaného mléka). Nikdy nevíš, jak to skladovali, jak je to staré… Ale běžně koupená majonéza nebo tatarka ve skleničce je v pohodě, takže pokud si to nedovedeš odpustit, připrav si to doma sama a sněz čerstvé. Ale teď proboha na sobě nehledej příznaky všemožných chorob, při běžném těhotenském zvracení několikrát denně bys daleko pravděpodobněji než na infekčním skončila na psychiatrii ;)

ugluk
Hvězda diskuse 43123 příspěvků 10.11.18 13:20

Jo a není pravda, že se v těhotenství skoro nic nesmí, i když některé moudré články by nejradši zakázaly úplně všecko :) Prostě používej rozum, preferuj čerstvé potraviny, syrové maso a vejce důkladně tepelně uprav, zeleninu pořádně umyj a cokoliv koupíš zabalené v chlaďáku s dostatečnou dobou trvanlivosti, by mělo být zcela OK. A nevolnosti většině těhotných do pár týdnů přejdou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 13:47

@Martassek děkuji, já to právě nevěděla, o salatech vůbec :* :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 13:50

@ugluk děkuji za dostačující informace:) já se fakt hodně lekla. Ale uklidňuje mě, že mi nic nikdy nebylo , myslím před těhotenstvím. Taky jsem četla, že to může probíhat bez příznaků. No hlavně aby nebylo miminko třeba kvůli tomu postižené, ach jo :?
Manžel, že se nemám bát, že ženské dělají mnohem horší věci v tehotenstvi, třeba berou drogy , dost kouří apod . Ale mi to nedá, prostě to ve mě hlodá 8o 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >