Těhotná a co dál....

Anonymní
25.3.21 19:57

Těhotná a co dál....

Dobrý večer, nevím jak začít. Je mi 37 jsem svobodná matka. Mám doma prvňáčka. Mám přítele s kterým nežiju v jedné domácnosti. Každý máme svoje ( respektive já žiju u své mamky v RD - svůj mini byt ). Včera jsem zjistila že jsem těhotná. No a teď se to ve mě pere.
S mimimnen musím překopat svůj život. Přestěhovat se k příteli do jiného města ( od našeho asi 20 km). Syn přestoupit do jiné školy ( má velký problém komunikovat s dětmi, je hodně introvert a nemá rád jakékoliv změny).
Po finanční stránce to zvládneme není to teda na úplnou pohodu ale na poplatky bude a na jídlo taky.
No teď jak to po sobě čtu, tak si říkám co řeším? Ale já fakt nevím co dělat. Je mi už dost, kluk je dost samostatný, práci mám v pohodě. Takže žiju relativně v klidu.
A největší problém je hlavně moje matka. Ta až se to dozví tak bude teda hodně moc proti. Přítele teda zrovna moc nemusí, náš vztah mezi mnou a matkou je zvláštní. Nikdy mi nebyla oporou, ( naopak vždy dokázala vypíchnout moje chyby), všichni okolo dělají skvělé věci pro své matky ( dle ní nikdy jsem pro ni nic moc neudělala). I když to není pravda. Jediný kdo pro ni má smysl života je můj syn. Když jsem jí oznámila před půl rokem, že se budeme stěhovat, tak řekla že jestli to udělám, tak je to moje věc, ale že toho budu litovat, že kdo mi pomůže s klukem, že přítel bude dělat rozdíly jestli budeme mít mimino.
Asi jsem hloupá, bojím se asi své matky. Ale beru to tak že ona ač mi nedala život, ( jsem adoptovana) tak ze mě vychovala slušného člověka, který žije normální život.
Pro vysvětlení, mamka je čerstvá vdova, tatínek umřel před rokem, proto jsem se nestehovala k příteli, protože mamku to vzalo hodně moc. A teď jsme tady se synem nějak " uvízly"…
No nevím jestli jsou to hormony ale mám v hlavě fakt guláš. Nikdo o tom neví, nechci to říct dřív než budu mít za sebou 3 měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1230
25.3.21 19:59

A co přítel říká ne těhotenství? Pro mě by to bylo u rozhodování dost podstatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 20:01
@Nicole 1234 píše:
A co přítel říká ne těhotenství? Pro mě by to bylo u rozhodování dost podstatné.

No přítel úplně na zhroucení ( v dobrém), ten se těší. Bude to jeho první.

• Citovat
  • Nahlásit
1230
25.3.21 20:03
@Anonymní píše:
No přítel úplně na zhroucení ( v dobrém), ten se těší. Bude to jeho první.

Tak v tom případě to vypadá, že jediný důvod, proč dítě nechceš, je tvoje matka. Pokud je to tak, tak bych si mimco nechala. Je to podle mě tvoje poslední možnost mít ještě dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3101
25.3.21 20:18

Nojejej, poslední šance na miminko, podminky máš, pritel, chce a máma to taky časem zpracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 20:24
@Anonymní píše:
No přítel úplně na zhroucení ( v dobrém), ten se těší. Bude to jeho první.

Tak jestli je Váš přítel opravdu dospělý (ne ve smyslu kolik mu je let, ale zda se dokáže životu a povinnostem s ním spojenými postavit čelem), tak bych na Vašem místě neváhala a nebránila se této velké změně, kterou Vám život přichystal (i když chápu, že pro syna nebude jednoduché si zvyknout)… :kytka:

To, že Vás Vaše matka vychovala, přestože jí za to patří velký dík, jí zároveň neopravňuje k tomu, aby Vás „vlastnila“. Přestože loni ovdověla, i když je to bolestivé, tak jí nezbývá než jít životem dál a nenechat se touto ztrátou válcovat či dopustit, aby tím byli válcováni její nebližší :?

Možná se Vám má rada zdá neempatická, ale také jsem loni přišla o manžela a zůstala tak sama s dvouletým synem… A moje mamka také před lety ovdověla, když jsem se sestrou chodila na střední a náš bratr na základní školu, a přesto se o nás sama zvládla postarat :srdce:

Přeju Vám, ať se Vám v dalším životě už jen daří :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
9423
25.3.21 20:46

Jako dost velký problém vidím to, že spolu nebydlíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
25.3.21 20:59

Mamka se s tím bude muset smířit. Je to tvůj život. O tom rozhodujes ty a otec dítěte. Vy ho budete živit a vychovavat. Její názory bych vůbec nebrala v potaz. Ale spis si myslím, že má strach ze zůstane sama v domě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
25.3.21 21:04

Tak to je skvela zprava :lol:
Pritel se tesi Pro syna bude sourozenec ten nejvetsi darek do zivota ktery mu vubec muzete dat a mamka bude mit misto jednoho vnoucata dve :) a 20 km neni zase takova dalka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
25.3.21 21:09

Je to Váš život, přeci! jestli cítíte, že děťátko chcete, tak do toho jďete! a zvládnete vše…líbí se mi myšlenka, že dítě si vybírá matku…a ono ví proč :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat