Těhotná a práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivčis
Závislačka 3837 příspěvků 02.09.18 14:36
Těhotná a práce

Dobrý den ráda bych se zeptala jak to bude probíhat když půjdu na pracák jako těhotná. 17.9.2018 mi končí RP jsem v 15tt, TP je v březnu. Mám brigádu v cukrárně jenže ti za mě neplatí sociální a zdravotní. Když půjdu na pracák, zaregistrují mě vůbec jako těhotnou? Když jo a já jim řeknu že bych chtěla dělat na zkrácený úvazek abych stihla děti zavést a vyzvednou ze školky vyhoví mi a budou hledat co si přeju, nebo nemám na výběr a pošlou mě třeba někam na směnný provoz? Nejlepší bude když tam zajdu a zeptám se, což se ve středu stejně chystám. Jenže abych pravdu řekla na ÚP se mi tááák nechce, ale když nemám aktuálně na výběr. Nebo mám a nevím o tom? Rozhodně nechci pobírat nějaké příspěvky, vlastně to bych kecala potřebuji to pojištění :zed: to je dost velký příspěvek sám o sobě. Děkuji

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10434 příspěvků 02.09.18 14:39

Můžeš se nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě. Pak za tebe bude zdravotní uhrazeno. Ale dítě pak nesmí byt ve školce déle jak 4 hodiny denně

Ivčis
Závislačka 3837 příspěvků 02.09.18 14:47

@Tichošlápek O tom sem si už něco zjišťovala. Jenže to by mi padla i ta brigáda v te kavárně :think: . Na 4 hodiny bych jim byla prd plátná :nevim:

Kriss Tina
Kelišová 5406 příspěvků 02.09.18 14:51

@Ivčis tak si budeš platit zdravotní sama :nevim:

Ivčis
Závislačka 3837 příspěvků 02.09.18 15:00

@Kriss Tina Jo to je pěkná možnost jenže pro mě ta poslední varianta. Já pracovat chci jen nevím jestli mi pracák dá nějaké nabídky nebo mě ani nezaregistruje. Nikdy jsem tam nebyla ani nikdo z rodiny tak se ptám zatím tady, než půjdu na věc k nim to ale už bych měla o nějakých možnostech vědět. Potenciálním zaměstnavatelům se mi lhát nebo zatajovat že jsem těhotná nechce. Stejně by to už moc dlouho nešlo.

Micaella22
Kecalka 402 příspěvků 02.09.18 15:12

Na pracaku se zaregistruj. Zaskrtnes si obor co umis a jednou za cas se ozvou a poslou te nekam zadat o praci… tak tam pujdes s papirkem od UP, reknes ze musis mit zkracenej uvazek, ze si v tom a oni ti stejne reknou adios, protoze takovy ani zamestnat nechtej… vim z vlastni zkusenosti, ja praci chtela a stejne smula. Ze jsem v tom, jsem nezminovala, vsimli si toho samy a poslali me zpatky… takze abys mela zaplacenou zdravku a nejakou almuznu. Musis tohle podstoupit

Kriss Tina
Kelišová 5406 příspěvků 02.09.18 15:22

@Ivčis nevím jestli tě na pracáku ale zaregistrují, když jsi těhotná a práci si aktivně hledat nebudeš :nevim: můžeš to tam zkusit, pokud tě nevezmou tak buď se hlásit na tu pojišťovnu, ale budeš doma s dítětem že nesmí být víc jak 4 hodiny ve školce, nebo samoplátce jiné možnosti už nejsou…

Lendeš
Kelišová 5402 příspěvků 02.09.18 15:38

Těhotenství není překážka k zaregistrování na pracáku, ale musíš si samozřejmě chtít najít práci, ne jim třeba říct, že práci nehledáš. Po rodičáku máš nárok i na podporu v nezaměstnanosti, protože péče o dítě je náhradní doba pojištění. Ale během evidence si nesmíš přivydělávat na DPP.

A jinač rodičák ti určitě nekončí 17. 9., je to v celých měsících.

Ivčis
Závislačka 3837 příspěvků 02.09.18 16:01

@Lendeš Vidíš takže byl ukončen k 31.8, ve středu tam zajedu a zaregistruju se. Jinak jim prosím můžu říct to o té pracovní době? Že bych potřebovala na nějaký zkrácený úvazek? Nebo na naše požadavky neberou zřetel? Děkuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63288 příspěvků 3 inzeráty 02.09.18 16:07

@Ivčis Pockej, ale podle toho co pises mas tu brigadu na DPP a s tou se na UP hlasit nesmis.

Kriss Tina
Kelišová 5406 příspěvků 02.09.18 16:11

@j.a.n.i1 to je pravda, pokud má brigádu, kde si vydělá víc jak 4000kc tak ji z UP stejně automaticky vyřadí :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63288 příspěvků 3 inzeráty 02.09.18 16:17

@Kriss Tina 4000 uz dlouho neplati, aktualne je to 6100,– ale nesmi to byt na DPP, s tou ji vyradi i kdyby si vydelala jen korunu.

eumedon
Extra třída :D 13616 příspěvků 02.09.18 16:20
@Ivčis píše:
Mám brigádu v cukrárně …

Je to DPP, nebo DPČ?

Kriss Tina
Kelišová 5406 příspěvků 02.09.18 16:28

@j.a.n.i1 tak dokonce, já už na pracáku nebyla roky, tenkrát mě vyřadili proto, že jsem měla brigádu za pár tisíc :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >