Těhotná a prdy smrtijedi HELP :(

73
24.4.16 21:40

Těhotná a prdy smrtijedi HELP :(

Ahoj Děvčata, jsem těhotná a potřebovala bych radu ohledně nadýmání. Od té doby co jsem těhotná mám problém s frekvencí vyprazdňování. Buď šílená zácpa a po několika dnech pak průjem, po kterém je na chvíli úleva. Co mě nejvíce trápí je prdění. Není problém s frekvencí, ale s aromatickým spektrem, které položí i otrlého :? Jsou to takový ty smraďaký, od kterých není úniku i když je vypustíte venku na ulici, tak Vás ještě hodnou chvíli pronásledují. Manžel to celkem bere statečně, ale mně je to děsně trapný a samotný mi to moc vadí/smrdí. Bojoval jste s tím někdo, pomohlo Vám něco. Přemýšlím, jestli nejíst třeba nějaká projímadla, aby jsem měla stolici častěji a tím eliminovala to kvašení ve střevech. Normálně v netěhu stavu s nadýmáním nemám problémy. Help, jsem z toho nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3093
24.4.16 21:43

@granulka Na nadýmání pomáhá čaj z fenyklu a anýzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24635
24.4.16 21:44

Zkus laktulozu, tu můžou i těhule…
Já ji teda brala na zácpu, prvních pár dní jsem hnila teda hrozně :lol:, ale pak se to upravilo všechno a už klídek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
24.4.16 21:47

@granulka co zkusit probiotika? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42537
24.4.16 22:25
@granulka píše:
Ahoj Děvčata, jsem těhotná a potřebovala bych radu ohledně nadýmání. Od té doby co jsem těhotná mám problém s frekvencí vyprazdňování. Buď šílená zácpa a po několika dnech pak průjem, po kterém je na chvíli úleva. Co mě nejvíce trápí je prdění. Není problém s frekvencí, ale s aromatickým spektrem, které položí i otrlého :? Jsou to takový ty smraďaký, od kterých není úniku i když je vypustíte venku na ulici, tak Vás ještě hodnou chvíli pronásledují. Manžel to celkem bere statečně, ale mně je to děsně trapný a samotný mi to moc vadí/smrdí. Bojoval jste s tím někdo, pomohlo Vám něco. Přemýšlím, jestli nejíst třeba nějaká projímadla, aby jsem měla stolici častěji a tím eliminovala to kvašení ve střevech. Normálně v netěhu stavu s nadýmáním nemám problémy. Help, jsem z toho nešťastná.

s projímadlem opatrně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
24.4.16 22:39

Dr. mi řekla, že se v těhotenství díky hormonům zpomalý pohyb střev což způsobuje zácpu. Dala mi tipy na Probiotika, sušené švestky, vynechání pečiva, luštěnin atd. Jenže na sobě nějak nepozoruji zklidnění situace. První část dne jsem ok, ale večer :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
24.4.16 22:43

Opravdu spíš lactulosu, upraví se ti vyprazdňování a tím pádem i to „hnití“ a taky úpravu stravy, míň nadýmavých jídel, počítej stím, že ta lactulosa bude chvíli trvat než zapůsobí, ale pak by to mělo být ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
24.4.16 22:52

Proti smradu mám osobní zkušenost výrazně omezit sladké a bílou mouku ;) pro pravidelné vyprazdnování mi také pomáhalo snídat obilné kaše (domácí ovesnou nebo kupované instantní) a do nich vmíchat všechna možná semínka a sušené ovoce, kapku oleje lněného, dýnového,… lžíci tahini a taky braní laktobacilů :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
24.4.16 22:58
@zolycka píše:
Proti smradu mám osobní zkušenost výrazně omezit sladké a bílou mouku ;) pro pravidelné vyprazdnování mi také pomáhalo snídat obilné kaše (domácí ovesnou nebo kupované instantní) a do nich vmíchat všechna možná semínka a sušené ovoce, kapku oleje lněného, dýnového,… lžíci tahini a taky braní laktobacilů :kytka:

Přesně to jsem chtěla napsat - smrad je způsoben kvašením a na to je nejlepší radikálně omezit sladké a bílou mouku, hlavně pšenici. Pravidelné vyprazdnování je samozřejmě taky důležité, aby kvasící proces nebyl dlouhý - ovoce, zelenina, saláty, kompoty, hodně pohybu a vody. A jak píší holky - lactulozu a různá semínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
25.4.16 04:38

Dej si zivocisne uhli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69403
25.4.16 06:27

Zmen slozeni stravy, zarad hodne zelene zeleniny, uplne omez rafinovany bily cukr a bilou mouku, z mlecnych yrobku jez jen ty zakysane a kup si hylak forte (lepsi nez probiotika). Upravit by se to melo za par tydnu.

Jak tu bylo uz zmineno, je to zpusobeno spatnou strevni mikroflorou a kvasenim ve strevech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8519
25.4.16 06:46

Mi dr. radila kyšku nebo kefír na lačno. Vzhledem k tomu, že je piju od dětství na lačno, se tahle rada u mě minula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24635
25.4.16 07:09

Ta úprava stravy atd. mi pomůže za netěhotna, ale okamžikem oplození se mi zastavujou střeva :nevim: :roll: a to prostě švestky a vláknina nespasí, zlatá lactuloza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5377
25.4.16 07:48

@granulka mě pomohl kefír, dala jsem si ho každé ráno hrneček a do toho 2lzice lněné mouky, a po týdnu bylo po problému ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18713
25.4.16 07:53

V těhotenství bych nepřežila bez Espumisanu, kolikrát jsem měla úplné křeče, s bobulkama pohoda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat