Těhotná a stres v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 06:51
Těhotná a stres v práci

Dobrý den, chci se asi jen vypovídat. Jsem na začátku těhotenství, cca 5+6, k doktorovi jdu až 23.1. V práci máme docela stres, hodně práce, vysoké požadavky na výkon. Teď jsem tam byla 2 dny po svátcích, včera jsem do 22h seděla doma u kalkulací, chce se mi už brečet, mám strach, jestli bude mimino v pořádku, jsem utahaná, dělám chyby. Je tu někdo v podobné situaci? V práci to samozřejmě ještě neví. Je to administrativní pozice, občas nějaké cestování. Prosím anonymně…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Frances22
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 04.01.19 06:54
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se asi jen vypovídat. Jsem na začátku těhotenství, cca 5+6, k doktorovi jdu až 23.1. V práci máme docela stres, hodně práce, vysoké požadavky na výkon. Teď jsem tam byla 2 dny po svátcích, včera jsem do 22h seděla doma u kalkulací, chce se mi už brečet, mám strach, jestli bude mimino v pořádku, jsem utahaná, dělám chyby. Je tu někdo v podobné situaci? V práci to samozřejmě ještě neví. Je to administrativní pozice, občas nějaké cestování. Prosím anonymně…

Mela jsem psychicky narocnou praci. Od 3 mesice do cca 5 mesice jsem byla na smene sama a musela jsem zvladnout nekdy i práci za 3 lidi. Nebylo cas se ani najist, jen si dojit na wc, a jit zas pracovat.
Miminko neco vydrzi..
Nerikam to jen tak.. Ma za sebou 3 ZP a nyni jsem po 4te tehotna a za 4 dny mam termin porodu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 07:14

Během druhého těhotenství nejdřív manžel přišel o práci a nemohl žádnou najít. Tak začal podnikat, první měsíce jsme žili ze 100,– Kč na den pro 3 lidi a mimino na cestě. Stres šílený. Do toho naprosto nečekaně zemřel můj taťka a jelikož to bylo ve spánku vedle mámy, ta se propadla do depresi, takže jsem měla na starost další nepoužitelnou­ osobu.

Věř mi, jsou horší stresy, než ty v práci. Dcera je naprosto v pořádku, na rozdíl od třetího raubíře, kterého máme teď a který si prošel jen pracovním stresem, byla miminkem a batoletem za odměnu.

Anonym, pro mě citlivé info

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 07:20

Dělám s mentálně postiženými, takže psychicky velmi náročná práce. Jsem taky na začátku, cca 6 týden. Včera jsem byla u doktora, nebyla ještě srdeční akce. Pokud bude na příští kontrole, napíše mi PN.
Prosím o anonym, kdyby tady byl někdo z práce, ještě to tam neví.

Uživatel je onlineMajina_F
Stálice 66 příspěvků 04.01.19 07:21

Já také měla sice zajímavou, ale psychicky a časově náročnou práci, pod neustálým časovým tlakem, vedení týmu lidi, za který máš plnou zodpovědnost. Do toho mi bylo první 4 mesice zle, dopoledne jsem nebyla schopna jist vůbec, odpoledne maximálně rohlíky a pít colu… Což mě ještě k té práci stresovalo kvůli výživě miminka 8o. Nakonec jsem šla na MD až těch 6 týdnu před porodem a mám krásnou zdravou a hodnou holčičku :srdce: tak neboj, mimčo něco vydrží… ;) Samozřejmě ale, čeho je moc toho je příliš, takže kdybych měla pocit, že už to je se stresem fakt za hranou, řešila bych to s doktorkou…

cecetka
Echt Kelišová 7661 příspěvků 04.01.19 07:30
@Anonymní píše:

To, co tady psaly holky, jsi asi slyset nechtela.
V pidstate se to ma tak, ze o neschopence rozhoduje lekar. Je to jeho odpovednost, zda ti ji vystavi nebo ne. Domluv se s lekarem.

Kukacka123
Závislačka 2854 příspěvků 04.01.19 07:31
@Anonymní píše:

Udelej si to dle sebe, jak to citis…pokud by toho na tebe bylo moc, lepsi nez se slozit…hlavne se domluv s dr a uvidis ;) kazda jsme jina a snasime to jinak…

Gabri.ela.ela
Stálice 87 příspěvků 04.01.19 07:46

Myslím, že v administrativě by si mohla zůstat, jen požádát o nějaké zvolneni, lepší přestávky atd… Já pracovala u lůžka u těžce nemocných a dementnich… Infekce, občas nějaké slovní a fyzické napadení nebylo výjimkou a dítko to zvládlo..měla jsem úlevy ve smenach atd.. Později jsem šla na PN ale to už kvůli vážnému zdr. Problému… Ale radši bych byla v práci… Doma se moc pozoruji :lol:

Russet
Extra třída :D 13331 příspěvků 04.01.19 07:49
@Anonymní píše:

To si nevybereš. Znám holku, co kvůli zvracení a těžší práci byla od začátku na neschopence a pak se jí velmi těžce roznemohl manžel. V podstatě mohl umřít a dítě ani nevidět. Ustála to i s ježděním do nemocnice. Kluk vypadá zdravý, jen je prostě divočejší.
Já bych se zbláznila doma, pokud bych měla vycházky jen od do. Ale vypsání neschopenky je na doktorovi. Moje doktorka s tím problém neměla, ale já toho nevyužila. Sestře to nechtěla napsat, ale to měla doktorku 60+

nabab
Kecalka 217 příspěvků 04.01.19 08:04

Mně to nepřipadá tak hrozné. Já vedla celé středisko, dělala jsem práci, kterou předtím dělali 3 až 4 lidé. V létě od 5h od rána třeba do půl 10 do večera. Administrativa, práce v terénu, hodně ježdění autem, pořád na telefonu, mailu, do toho fakturace, výplaty, domlouvat zákazníky. A ustála jsem to úplně v pohodě. Uvidím, co malé, zrovna jsem předevčírem nastoupila na mateřskou, za necelých 6 týdnů rodím. Podle mě je neschopenka blbost, pokud nemáš vážnější zdravotní důvody, ale chápu, že se to dneska asi nosí… Vzchop se, teď je po Vánocích, ale zase se do toho dostaneš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 09:11

Mě na začátku těhotenství manžel poslal na potrat, že si našel jinou slečnu a taky s ní má dítě. Vyhazoval mě těhotnou z domu. Celá jeho rodina se otočila ke mně zády. Tohle je stres. Promiň, ale to, že v těhotenství pracuješ je normální. I kdybys pracovala 12 hodin denně 7 dnů v týdnu normální těhotenství neohrozí. Lidi vydrží hodně. Nebo když to nesplníš dostaneš výprask nebo budeš muset zaplatit pokutu ze svého milion?

Uživatel je onlineXmichaelah
Stálice 83 příspěvků 04.01.19 09:20

Hele musis dle sebe, pokud jsi unavena (coz asi v zacatku jsi) a citis, ze to pro mimi neni dobre, zustan doma… jinak ja mela v praci to same- do toho na zacatku jsem vubec nevedela ze jsem tehotna- nekolik letu, nehoda na skutru… a mala je uplny zlato :) nakonec jsem praci vzdala o 2 tydny driv- mela jsem malou hodne dole a cely den sedet na zadku byl ocistec… nakonec sla o ty 2 tydny driv, ale tech 6 tydnu jsem se akorat pozorovala :lol:

Celina
Závislačka 3933 příspěvků 04.01.19 09:43

Žádná práce by mi nestála za to, abych ohrozila svoje těhotenství. Pokud to špatně snášíš, jdi na PN. Stres je zrádnější ,než si leckdo myslí :mavam:

g.sandova
Závislačka 3924 příspěvků 04.01.19 09:52

Skonči, když se necitis. Doktor by měl pochopit. Budes omezená vychazkami. Nežijeme ve středověku. Hele, ty holky, co tu všechno zvládnou levou zadní, ty ti nepomohou, pokud potratis. Je to jejich problém, že i po zamlklem těhotenství držely. Mně by to za to nestalo. Jsem po zamlklem, pokud se ještě zadaří, jsem domluvená s lékařem, že zůstávám hned doma. Práce za to opravdu nestojí.

g.sandova
Závislačka 3924 příspěvků 04.01.19 09:54
@Anonymní píše:
Mě na začátku těhotenství manžel poslal na potrat, že si našel jinou slečnu a taky s ní má dítě. Vyhazoval mě těhotnou z domu. Celá jeho rodina se otočila ke mně zády. Tohle je stres. Promiň, ale to, že v těhotenství pracuješ je normální. I kdybys pracovala 12 hodin denně 7 dnů v týdnu normální těhotenství neohrozí. Lidi vydrží hodně. Nebo když to nesplníš dostaneš výprask nebo budeš muset zaplatit pokutu ze svého milion?

Je mi to líto, ale nikdo za to nemůžeme, že máš dítě s volem

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >