Těhotná bez partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 08:13
Těhotná bez partnera

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat hlavně těch které třeba podobnou situaci zažily. Začnu od začátku, je mi 25, partnera nemám a zjidtila jsem že jsem těhotná :zed:. To že jsem asi přišla o rozum a nedávala si pozor to je na hlavu, nicméně na tohle jsem měla myslet dřív. Za celý měsíc byl sex jeden a ono se to asi mělo stát a objevila jsem na testu 2 //. Otec dítěte má vlastní rodinu a nechci připravit o otce další děti, takže co teď. Říct mu to vůbec? Nezapsat otce do RL? Na potrat jít asi nechci, nejsem jejich zastáncem pokud má být dítě zdravé, to za naši blbost nemůže :(. Nechci žádné jemu dělat naschvály a pokud bych mu to měla říct, budu naprosto respektovat jakékoliv jeho rozhodnutí jak se k tomu postaví i za cenu že otcovství popře. Ale netuším jak to zvládnou finančně. Z mateřské 7300,– asi zaplatím bydlení, pojištění a další nutné věci a ještě mi tak 2000,– budou chybět a to nepočítám že budu muset živit ješte sebe i dítko. Myslím že rodina by mi trošku pomohla, ale nejsem z milionářské rodiny aby si mohli dovolit nějak výrazně pomáhat. Co jsem hledala na internetu tak vzhledem k příjmu v práci mi vychází že nedostanu nic. Nevím jestli se to pak s mateřskou počítá jinak že bych pak měla nárok alespoň na něco? A pak dál s prací? Pracuji na směny, rodinu mám daleko, co s dítkem když budu chodit na noční? Sehnat jinou práci po mateřské bude pro mě asi téměř nemožné. Jak by jste/ nebo jak jste ty co na tom byly stejne řešili tohle. Připadám si bezradně a snažím se už teď přemýšlet nad vším. Zodpovědnost byla i na mě tak si s tím nějak musím poradit ale nevidím teď absolutně řešení tak, aby se dítě mělo dobře. To že jsem pitomá vím, ale aspoň teď chci udělst věci správně. :,( Zatím nikdo nic netuší takže jako anonym.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 44682 příspěvků 23.05.19 08:20

Jasně že mu to řekni a chtěj alimenty. Sama to prostě nedáš :? A i on by měl vědět že má další dítě a uvidíš jak se k tomu postaví ;)

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21121 příspěvků 23.05.19 08:22

Takže ty jsi měla jeden sex se ženatým chlapem a jsi těhotná? No není k čemu gratulovat. On tě samozřejmě bude posílat na potrat. Rodinu už má. To vás nenapadlo myslet na ochranu? :zed:

Šla bych na potrat.

Uživatel je onlineLucie008
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 23.05.19 08:28

V první řadě se mají postarat rodiče a až pak stát. Ne hned, tatínka nechci otravovat, co mi dá stát? :zed:
Sedni si s ním a proberte to. Máš nárok na alimenty na dítě a do jeho dvou let i na sebe plus proplacení půlky výbavičky.
Dítě by mělo znát svého otce. Nezapsání do RL pochopím snad jen u ženy, kterou někdo znásilnil a ona se i tak rozhodla si dítě nechat.

tothova
Stálice 66 příspěvků 23.05.19 08:29

Taky jsem těhotná, ale mám přítele a je to krásné, když víš, že se netěšíš sama a že na to nejsi sama. Nechci tě ovlivňovat, ale nečeká tebe ani dítko krásná budoucnost - sama píšeš, že na to nemáš finance, pak nebude čas, celý život děs běs. Pochybuji, že se chlap vzdá rodiny nebo přizná k otcovství - bude riskovat, že na to doma přijdou a myslím, že dostat to z něj bude těžké a zase kvůli vaší blbosti ublížíte jeho dětem… Tvé dítě za to nemůže, ano, ale na druhou stranu přeci nechceš, aby jsi i ty na vše byla sama. Nechala bych ho jít. Dětátko sice budeš milovat, ale věř, že není nad to mít ho z lásky s partnerem. Záleží na tobě. Já napsala svůj názor.

Aanikaa
Povídálka 17 příspěvků 23.05.19 08:30

@pikola ano, jeden úlet se známým a karma zafungovala. S byvalim jsme si davali pozor dva roky a nic se nestalo, ikdyz tam by nam to vubec nevadilo.. ale jeden jedinej sex po rozchodu a je z toho tohle…
no potrat je ti nejjednodussi reseni.. i nad tím pořád přemýšlím, a nejsem rozhodnutá, ale podvědomě asi vím že tohle nedám. Snažím se najít způsob jsk to zvládnout s dítětem sama. :zed:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 23.05.19 08:31

Sla bych na potrat..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66649 příspěvků 23.05.19 08:32

@Lucie008 Tak ja pochopím nezapsání i u spousty dalších, ale vzdy by zam mela byt splnena podminka, ze dana zena musi byt schopna sebe i dite uzivit.

Takze zde souhlasim, bude potreba to probrat s otcem ditete a domluvit se na jeho přispívání.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 23.05.19 08:33

1. Nejjednodussi reseni je potrat. Vse zustane jak je.
2. Zustat v tom uplne sama je dost blby a bude to hodne narocne.
3. Rict mu to a rozbit jeho rodinu a v pripade jeho negativniho postoje se s nim po soudech tahat o alimenty apod. Vyhodou bude lepsi financni situace.

Asi bych mu to rekl a podle jeho reakce se rozhodl.

warita
Extra třída :D 10944 příspěvků 23.05.19 08:40

@Aanikaa holka, ja bych byt tebou sla na potrat. Nelakuj si nic na ruzovo. Mit dite je zahul a bez podpory to je strasne tezky. To se ani nebavim o financich. Abys pak nelitovala, ze si na ten potrat nesla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 08:46

Byla jsem v podobné situaci, jen jsem byla mladší, studovala VŠ a s dotyčným spala teda pravidelně…stalo se a nechala jsem si to vzít. Ted mám stálého partnera a čekáme spolu miminko

terzera
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 23.05.19 08:46

Panebože, ty rady tady jít na potrat!!?? 8o Na potrat bych nešla! VŠE SE DÁ NĚJAK ŘEŠIT. Sice to bude těžké, ale řešení určitě nějaké je. Miminko přišlo protože chtělo… moje miminko bylo taky neplánované, sice ho mám s partnerem, se kterým jsem dlouho a máme zázemí, ale nedokážu si představit, že by tu s námi už nebylo! Rozhodně si s ním promluv, uvidíš jak se k tomu postaví, řekni to i rodině, třeba podají nějakou pomocnou ruku? Nemyslím třeba hordu peněz, ale nějaké zázemí, hlídání miminka, aby jsis mohla přivydělávat, zezačátku to bude náročné, ale jak je miminko větší, vše jde lépe a lépe, nekrutější bude asi první půl rok, pak si reálně dokážu představit chodit do práce aspon něco si přivydělat, když někdo dropka pohlídá.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 12495 příspěvků 23.05.19 08:49

Nejdřív bych to řekla dotyčnému. Třeba nebude jeho reakce hned průser, třeba se domluvíte, že vás bude finančně podporovat. Něco jako „držhubné“. Se zapsáním do RL moc nepočítej, já bych o to ani neusilovala. Pokud by se stavěl na zadní (což může i když by přiznal otcovství), tak ho kdykoliv můžeš hnát soudně… ALE - protože je to všechno jen coby-kdyby a ty sama píšeš, že finančně na tom nejsi nijak extra, dívala bych se na celou situaci střízlivě. Pokud nejsi typ, který by dokázal dítě donosit a pak ho s chladnou hlavou dát k přímé adopci, což by nějaký nešťastný pár určitě potěšilo, tak bych šla na potrat. Vychovávat dítě je finančně náročné, i když sluníčkářky budou psát, že to zvládneš. Jo, zvládnout lze (téměř) vše, ale nebudeš nejspíš žít, ale živořit.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 12 inzerátů 23.05.19 08:50

Můžu přispět pohledem z druhé strany… ;-) Sama jsem takové typické nechtěňátko, prostě průser se ženatým chlapem. Moje mamka byla dokonce tehdy i u potratové komise, ale nedovolili jí to. Takže jsem tu. A můžu ti říct, že jsem šťastná, život mám fakt ráda. :lol: Moje mamka prý taky nikdy nezalitovala, že to takhle dopadlo. Nebylo vždycky všechno fajn, ve spoustě věcí prostě ten partner a otec chybí, ale to chybí i těm, kteří přivedou dítě do standardní úplné rodiny a chlap potom odejde až po čase. A taky to neovlivníš.

Kdybych měla mluvit za sebe - na potrat bych nešla. Nejsem apriori proti, ale tím, že mám za sebou poměrně trnitou cestu za dětmi, tak si každého přirozeně vzešlého života moc vážím. Pokud se ti má narodit zdravé dítě, dej na své srdce, intuici, třeba i rozum, pokud ti radí dítě si nechat.

Otce bych ale každopádně do rodného listu uvedla a řešila tím pádem i výživné (na dítě, na sebe, na výbavičku - můžeš si návrhy sepsat i sama, případně pohledej nějakou občanskou poradnu, pomůžou ti návrh k soudu zpracovat). Ano, je blbé do toho vlítnout se ženáčem, na druhou stranu chybili jste oba, tak oba ponesete následky. Rodinu (manželku a děti) si musí pořešit sám, do toho bych vůbec nezasahovala. A klidně bych řešila i případný nárok na dávky (podle výše přiznaného výživného). Možná na nic nedosáhneš, možná jo. Tady je každý zodpovědný až na půdu, nikdy nikdo neudělal žádný kiks. :roll: Já to beru tak, že jsme jen lidi a ta záchranná sociální síť je tady třeba pro takové případy, jako jsi ty. Pracuješ, pracovala jsi, ale teď prostě přišly trable, tak holt něco z toho využiješ. Podle tvého příspěvku a uvažování nejsi typ člověka, který v té síti zůstane viset až do smrti. Jednou se na ty vlastní nohy zase postavíš. I s dítětem. ;)

Co se týče budoucnosti - nejsem nějaký fatalista, ale ono to vždycky nějak dopadne. Nikde není psané, že na dítě zůstaneš na vždycky sama. Jsi mladá, určitě ještě potkáš nějakého fajn chlapa, a to už se pak provoz domácnosti (školka, směny atd.) řeší mnohem lépe.

Drž se! :kytka:

J.O.V
Kecalka 377 příspěvků 23.05.19 08:51

A já bych to v první řadě probrala s otcem dítěte a až pak bych se rozhodla co dál. Nemůžeš za to jen ty. Ať si to taky vyžere, následky nevěry!!!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek
Reklama