Těhotná - jak sedět. ležet..

Anonymní
11.11.20 19:56

Těhotná - jak sedět. ležet..

Ahoj, jsem ve 20. týdnu a bříško už vylejzá. Vím, že je lepší spát na pravém boku, teď co je lockdown se snažím chodit na půl až hodinu procházku denně, ale přesto, je zima a člověk brutálně zleniví. Když je ošklivo, celé odpoledne i večery u filmu trávím na gauči, v takové té rozkydlé polote, nohy někdy nahoru, někdy na turka…

četla jsem, že se to prý nemá.

Jenže to se nemá ani dlouho stát, ani dlouho sedět u počítače, nemá se být v dřepu a ohýbat se… :lol:

na palici.

mám tu taky fyzio míč. moc mě nebaví, ale prý je to dobré. Že bych si nafoukla? nebo to nemá smysl? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19681
11.11.20 20:03

Nehrot to, ja sedela/lezela, jak mi bylo pohodlny :D ono bys asi nemohla nic, kdybys poslouchala vsechny rady co kde sou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28303
11.11.20 20:03
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem ve 20. týdnu a bříško už vylejzá. Vím, že je lepší spát na pravém boku, teď co je lockdown se snažím chodit na půl až hodinu procházku denně, ale přesto, je zima a člověk brutálně zleniví. Když je ošklivo, celé odpoledne i večery u filmu trávím na gauči, v takové té rozkydlé polote, nohy někdy nahoru, někdy na turka…

Jenže to se nemá ani dlouho stát, ani dlouho sedět u počítače, nemá se být v dřepu a ohýbat se… :lol:

na palici.

mám tu taky fyzio míč. moc mě nebaví, ale prý je to dobré. Že bych si nafoukla? nebo to nemá smysl? :D

Gymball bych rozhodně nafoukla. Ležela jsem jedině na boku. Při konci těhotenství už to na zádech nešlo. Seděla jsem dle libosti. Na turka sedávám ráda doteď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5528
11.11.20 20:10

Na mateřskou jsem šla 6 týdnů před porodem a do té doby denně seděla v práci 8-10h počítače :nevim: Sed a lež jak ti to vyhovuje. Za chvíli budeš ráda, že vůbec nějakou pozici najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
11.11.20 20:13
@JancaS84 píše:
Na mateřskou jsem šla 6 týdnů před porodem a do té doby denně seděla v práci 8-10h počítače :nevim: Sed a lež jak ti to vyhovuje. Za chvíli budeš ráda, že vůbec nějakou pozici najdeš.

Přesne tak. Taky jsem seděla v práci na kancelářské židli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 20:15

Není to naopak, že na pravém boku se spíš ležet nemá? Já vždy, když na něm ležela, tak se mi dělalo špatně, jak se tam utlačuje ta tepna..
Ale lež, jak je ti pohodlné. Pokud můžeš celý den proválet, tak si to užívej. Já třeba pracuju na HO, takže sedím celý den u kompu a to je teprve lahůdka…Jsem taky těhotná

• Citovat
  • Nahlásit
194
11.11.20 20:30

Taky sedim, lezim a funguju jak je mi pohodlne, coz je vicemene ve vsech polohach krome na brise. Pracuju z domu a kazdy den sedim v kuse 8,5 hod plus neco pres den pred praci a zatim se to da v pohode.. az to nepujde, tak si praci asi rozdelim na mensi useky s delsima pauzama. Ja myslela, ze se ma spat na levym, tak se snazim ho uprednostnovat, ale stridam to :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4304
11.11.20 20:38

A ty si nějak nemocná? Na rizikovém? Že chodíš ven na půl hodinu denně?
Jinak ohledně poloh a spaní.
Jediná rada - dělej to co ti vyhovuje a ne to co kde píšou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14423
11.11.20 20:40

Míň čti. ležet a sedět můžeš jak chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
11.11.20 20:40

Na levém boku by se mělo, abys neutlačovala dolní dutou žílu a taky kvůli poloze žaludku. Jinak já teda můžu chodit, chodím dost, obden tak jdu na vycházku 8-10km, ty ostatní dny kratší, do 4km. Pobíhám po bytě, furt něco dělám, případně ležím v jakékoli poloze. Už od 20.tydne nezvládám sezení po delší dobu, teď zvládnu sedět max. půl hodiny. Jsem 33tt. Být tebou, jsem v takové poloze, která ti je pohodlná. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2232
11.11.20 20:41

Já se řídila tím, co mi bylo pohodlné (pokud se teda dá mluvit o tom, že celodenní sezení na židli v práci nebo běhání s pupkem za batoletem je pohodlné :mrgreen: )
A nejvíc mě baví ty „předpisy“, v jaké poloze spát. Já teda když usnu, tak polohy nevědomky měním, takže jsem se u obou těhotenství probouzela na levém boku, pravém boku, břiše i zádech :mrgreen: Jak kdy. Přežila jsem kupodivu já i mimina :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8085
11.11.20 20:52

Spát se doporučuje na levém boku ;) a nečti..když zvládneš dát nohu za krk a je Ti to pohodlné tak si ji tak klidně dej.. sama poznáš co Ti vyhovuje nebo nevyhovuje :) hoď se do klidu a užívej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
11.11.20 21:34

Jo, má se spát prej na levém boku… Já jsem spala jen na zádech, protože na boku malá strašně vyváděla a spát se nedalo. A seděla jsem většinou vykydnutá na gauči, podepřená spoustou polštářů. A někdy taky na tom balóně, pomáhá to zádům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
11.11.20 22:04
@Anonymní píše:

na palici.

mám tu taky fyzio míč. moc mě nebaví, ale prý je to dobré. Že bych si nafoukla? nebo to nemá smysl? :D

Pokud nejsi nemocná, tak můžeš skoro cokoli, co zvládneš a není ti nepříjemné. Já ve 24 týdnu dala svatbu, pak kompletní stěhování k manželovi a přestavbu jeho bytu. Chodila do 34.tt do práce, spala několikrát venku ve spacáku. A de facto až do konce sportovala, chodila na hřiby, spala jsem až nějak do 37.tt na zádech… Jsme oba zdraví 😁 hlavně se nestresovat!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60893
12.11.20 02:02

Neřeš to, sed a lež, jak je ti pohodlné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu