Těhotná na VŠ

607
26.11.20 19:37

Těhotná na VŠ

Všem krásný večer, :mavam:

jdu se za vámi poradit. Tento měsíc jsem zjistila, že jsem těhotná. Vzhledem k tomu, že TP mám v červenci a státnice v květnu, rozhodli jsme se s přítelem, že to prostě zvládneme a miminko si necháme. Má otázka ale zní, máme nárok na nějaký příspěvek pro mladé rodiče? :think:

Trošku jsem brouzdala po internetu, našla jsem, že máme nárok na porodné, a že existuje nějaký příspěvek pro studenty, kteří se starají o dítě do 4 let. Nemáte nějaké zkušenosti? Samozřejmě nechci vyznít jako nějaká socka, s přítelem chodíme na brigády, jsme schopni si něco vydělat, ale pokud je možnost finanční podpory od státu, určitě toho využijeme. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14791
26.11.20 19:48

@Cullenova takze ani tvůj přítel nevydelavava? Ale ze by byl příspěvek do 4let věku pro mlade, o tom fakt slyším poprvé. Po porodu budeš mít nárok na rodičák. Ten je 300tisic. Jinak možná to porodné, možná prispevek na dítě, možná na bydlení.

Příspěvek upraven 26.11.20 v 19:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
26.11.20 19:49

@Cullenova Tak když jste do kasy ještě nic nedali, tak co z ní chcete brát?
Ty už asi ne, ale přítel ať si najde práci a nastoupí na hpp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6138
26.11.20 19:49

Rodičovský příspěvek máte jistý. Porodne, přídavky na dítě, možná příspěvek na bydlení podle příjmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
26.11.20 19:54

TP mám až v červenci, do té doby se budeme snažit oba našetřit co nejvíce z brigád. Přítel má samozřejmě po státnicích v plánu najít práci, kde by uplatnil svůj obor z bc. (už má nabídky) a pokračoval by zároveň i v navazujícím studiu :) Já mám v plánu pak, až bude mimčo větší, chodit na brigádu, kde jsem teď. Tchýně bydlí kousek, tak popř. může pohlídat. Co se týče našeho měsíčního příjmu, tak já jsem schopná vydělat 10 tis/měsíc, přítel i 15, podle toho, kolik máme směn. Z toho chceme právě ušetřit co nejvíc to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 19:55

Dostaneš rodičovský příspěvek po narození dítěte. Možná budeš mít nárok na porodné, ale tam nevím, jestli se neposuzují i příjmy rodičů, jestli u nich bydlíš. A příspěvek pro studující rodiče tak leda, jestli by přímo vaše VŠ měla nějaké stipendium. Jenom až se narodi, tak budeš mít nárok na „úlevy“ během studia.

Jinak gratuluji :kytka: Já jsem taky těhotná a na VŠ, akorát já mám termín porodu i státnice v červnu, takže to bude ještě zajímavý :D

• Citovat
  • Nahlásit
9950
26.11.20 19:56

O žádném příspěvku nevím. Také jsem otěhotněla na VŠ, na porodné jsem neměla nárok skrz vyšší příjmy muže. Takže pouze RD. Nicméně s tím jsme počítali, pracuji na částečný úvazek i s dcerou a dostanu se tak na přijatelnou měsíční částku.

Proč přítel nepracuje? Myslím na HPP? Měl by urychleně začít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
26.11.20 19:56

@smajlik345 Ze své brigády, kde jsem na DPČ, mi normálně odvádí daň, i sociální a zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 19:57

Sama jsem otěhotněla na VŠ, manžel taky studoval. Žádný příspěvek pro mladé neexistuje. Po porodu jsem dostala porodné a začala pobírat rodičovský příspěvek, přídavek na dítě a příspěvek na bydlení. Manžel odešel ze školy a začal pracovat, abychom mohli vůbec fungovat, utáhli jsme nájem a měli na jídlo. Od úřadu jsme dostávali opravdu jen příspěvek na nájem. Bylo to náročné období a nebýt rodičů, tak jsme neměli na jídlo. Takže být vámi se moc na úřad nespoléhám a snažím se (přítel) co nejrychleji najít práci.

• Citovat
  • Nahlásit
607
26.11.20 19:57

@Kotatko03 Protože studuje, stejně jako já. Pracuje brigádně. Na HPP začne, až odstátnicuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
26.11.20 20:07
@Cullenova píše:
@Kotatko03 Protože studuje, stejně jako já. Pracuje brigádně. Na HPP začne, až odstátnicuje.

Rozumím, pak holt momentálně co nejvíce brigád no…
Bydlení máte pořešené? Možná budete mít nárok na příspěvek na bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
26.11.20 20:21

@Kotatko03 Ano, bydlení máme vyřešené. Bydlíme s přítelem na svém bytě na 2+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
26.11.20 20:36

Tak to mate super, ze mate vlastní byt. Akorát nevím, jak je to se socialkou, když vlastníte nemovitost. Asi poradi holky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 20:47

Já tenkrát měla mateřskou od školy. Ale dělala jsem magisterské státnice v květnu, mimčo se narodilo na konci září a byl to tedy záhul neskutečnej. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
607
26.11.20 20:49

@heluska1992 To není přímo náš, ale jsme v podnájmu u majitelky. Tím svém jsem myslela, že to není žádné spolubydlení nebo tak. Akorát tu nemáme trvalé bydliště, takže nevím, jak to je s přídavkem na bydlení.

Dívala jsem se, že přídavek na dítě bychom měli cca 630 Kč, rodičovskou něco okolo 8 tis + to, co si vyděláme z brigády (počítám, že by to bylo cca +/-15 tisíc). Nájem platíme 5 tisíc se vším všudy. Sice bychom se my s přítelem museli uskromnit, ale zvládout by se to dalo.

Příspěvek upraven 26.11.20 v 20:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat