Těhotenské bříško v 14. týdnu těhotenství

483
25.5.16 14:44

Těhu bříško ve 14 tt

Chtěla bych se vás zeptat, zda to také některá máte jako nyní já. Mám pocit, že někdy mám bříško o hodně větší, někdy zase normální, spíš náznak špeku, než bříška… v po jsem byla oteklá snad všude, asi tlak, nevím. ale dnes bych si z fleku mohla vzít své uplé skiny a je to v poho… Jsem z toho zmatená. Kdy tedy začne ten pupík normálně růst v druhém těhu?? Při prvním to tak nějak naskočilo asi až tak kolem 20tt :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
25.5.16 14:46

@sisi 1111 v 10 tt jsem měla pupek jak v 5. měsíci s prvním.. vydržel do 5. m, než začal růst.. ale tohle je indivindy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
25.5.16 15:00

Pri prvnim do 25 tt nikdo vetsinou nepoznal, ze jsem tehotna, kdyz jsem mela volnejsi triko.

Ve druhem s dvojcaty to bylo videt od 12tt.

Ve tretim jsem nosila tehotenske obleceni od 8 tt a lidi mi gratulovali v 10tt. Prvni trimestr jsem dost pribrala a pak se to naštěstí uklidnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
25.5.16 15:06
@Janina81 píše:
Ve tretim jsem nosila tehotenske obleceni od 8 tt a lidi mi gratulovali v 10tt. Prvni trimestr jsem dost pribrala a pak se to naštěstí uklidnilo.

To je dobre :D.
Na mě to bylo ve druhém těhotenství vidět asi od toho 15 tt. Ale teď čekám třetí a trpím na nadýmání. Jsem ve 12 tt a jeden den vypadám jak ve 20 tt a druhý den mám skoro ploché břicho. Na kila sem ale zatím pár deka shodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26739
25.5.16 15:12

@sisi 1111 s prvni to na me zacalo byt videt az kolem sesteho mesice. A ted s druhym jsem v 16tt a bricho sice nemam, ale rozjely se mi boky a to hned na zacatku, cca druhy den po oplodneni :mrgreen: ne vazne, hrozne brzy, takze nedopnu zadne kalhoty a musela jsem vytahnout tehu hadry, ktere mi pres bricho jsou volne. Ty boky no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
25.5.16 15:21
@sisi 1111 píše:
Chtěla bych se vás zeptat, zda to také některá máte jako nyní já. Mám pocit, že někdy mám bříško o hodně větší, někdy zase normální, spíš náznak špeku, než bříška… v po jsem byla oteklá snad všude, asi tlak, nevím. ale dnes bych si z fleku mohla vzít své uplé skiny a je to v poho… Jsem z toho zmatená. Kdy tedy začne ten pupík normálně růst v druhém těhu?? Při prvním to tak nějak naskočilo asi až tak kolem 20tt :think:

u prvního kolem 13 tt u druhyho az kolem 15 tt ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
483
25.5.16 16:18
@jeřáb píše:
To je dobre :D.
Na mě to bylo ve druhém těhotenství vidět asi od toho 15 tt. Ale teď čekám třetí a trpím na nadýmání. Jsem ve 12 tt a jeden den vypadám jak ve 20 tt a druhý den mám skoro ploché břicho. Na kila sem ale zatím pár deka shodila.

Jé, tak to asi bude taky tak u mě- to nadýmání. Jinak si to nedokážu vysvětlit. A dnes si fakt jako těhule nepřipadám. Kdybych před chvílí v bříšku během jízdy autem necítila zašimrání, tak se bojím, zda je vše ok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
2.1.17 14:11

Ahoj holky. Už zase vyšiluju :D Kontrolu mám až ve čtvrtek. Jsem ve 12tt. Připadá mi, že mám opravdu hodně malé bříško. Jsem prvorodička. Koukala jsem na ostatní bříška a ty jsou mnohem větší :( Bojím se, aby bylo vše v pořádku. Přikládám fotku. Vypadá to spíš jako špek. Fotka je po zatažení. Připadá Vám to jako těhotenské nebo jen jako špek? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12799
2.1.17 14:13
@kopretina90 píše:
Ahoj holky. Už zase vyšiluju :D Kontrolu mám až ve čtvrtek. Jsem ve 12tt. Připadá mi, že mám opravdu hodně malé bříško. Jsem prvorodička. Koukala jsem na ostatní bříška a ty jsou mnohem větší :( Bojím se, aby bylo vše v pořádku. Přikládám fotku. Vypadá to spíš jako špek. Fotka je po zatažení. Připadá Vám to jako těhotenské nebo jen jako špek? :(

A z čeho by ve 12 tt mělo být břicho? :think: Mimčo má kolik… 5 cm? Já neměla žádné břicho ještě ve 20 tt, jen drobný náznak a nahoře ani kilo… Je to individuální, ale ve 12 tt je normální nemít ještě žádné břicho, aspoň myslím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
2.1.17 14:16

@kopretina90 a to jako podle velikosti břicha lze soudit, co je s plodem? Nebo proč vyšiluješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.17 14:16

@kopretina90 Není třeba vyšilovat :-) Já jsem taky prvorodička, momentálně ve 30tt a pořád nosím trička i kalhoty jako před těhu. Bříško mám malinké, jako bych se víc najedla :mrgreen: Každá maminka to má jinak :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1762
2.1.17 14:18

Špek :mrgreen: U mě nikdo ani ve 20 tt nepoznal, že jsem těhotná. Takže klid. Nekoupila jsem si žádné těhotenské oblečení, jen si rozepnula knoflík u kalhot a jela do porodnice. Za mě čím menší, tím lepší. Normálně se ohneš, bude se Ti líp dobíhat třeba MHD, nebudeš potřebovat těhotenské oblečení… Ty jsi nebyla na žádném ultrazvuku, že se bojíš že není vše v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
2.1.17 14:21

Mě ultrazvuk teprve čeká, v ten čtvrtek. Bojím se proto, že jsem těhotenství zjistila až pozdě a do té doby hodně kouřila, pila alkohol. A teď jsem se koukala na fotky ostatních a prostě ty bříška jsou větší. Tak mám strach, aby se nejednalo o zamlklé těhotenství :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
2.1.17 14:28

@kopretina90 Ale to stejně neovlivníš tím, že se budeš bát. Zbytečně se stresuješ. Některé věci nelze ovlivnit, jen je přijmout jako fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
2.1.17 17:55

@kopretina90 prosimtě bud´v klidu. Dřív, než vůbec byly nějaký testy a uz maminy nevěděly, že jsou těhotné a podívej-nevymřeli jsme :lol:
Velikost tvého břicha vůbec o ničem nevypovídá. Moje dcera zjistila, že je těhotná až v 15 tt, kouřila, svatá nebyla a má krásnou zdravou dceru.
Uklidni se, nesleduj se, tohle je nanic. Pokud nekrvácíš, nemáš křeče, kontrakce, nic se neděje.
Ozvi se, až budeš mít o prvním uz a přidej fotečku, ju?
A co autor? Pořád mlčí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat