Těhulky, jíte zdravě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
loverose
Kecalka 150 příspěvků 12.10.09 09:16
Těhulky, jíte zdravě?

Ahoj holky,
tak mám poslední týden šílené výčitky svědomí co se týká mé stravy.
Jsem ve 27.tt, nahoru cca 8kg.
Zajímalo by mě jestli jsem jediná co se cpe opravdu jen nezdravě.
Nehledě na to, že vyloženě sežeru co potkám,tak bohužel asi dost často nepotkávám ovoce a zelinu. Jím samé sladké, nebo tučné věci.
Jediné co mi nechutná jsou chipsy apod.
Myslím, že mi Mudr. pěkně vynadá :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 12.10.09 09:21

A proč by ti měla nadávat,já jít to na co mám chuť.Žádný výčitky nemám.Dr. nemusíš vykládat co jíš ne?Na sledký a na tučný mám taky chutě.Vůbec bych to neřešila na tvým místě ! :wink:
Užívej si těhotenství 8)

Brum
Závislačka 4270 příspěvků 12.10.09 09:23

Já jím co žaludek snese. A zdravé věci teda moc ne, ovoce tak jablka, hrušky, hrozny, zeleninu jedině v polívce a rajčata. A vůbec nemůžu maso. Mě se teda doktorka na jídlo neptá, když jsem se jí ptala na to mao jestli vadí, tak nad tím mávla rukou.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 12.10.09 09:24

Ehm, nic si nevyčítej, já jsem teď ve 3. těhu jedla, na co jsem měla chuť (ze začátku to byly uzeniny a pomeranče - skvělá kombinace, že jo?), nějak jsem něměla elán a čas to řešit, výčitky jsem si nedělala, z porodky jsem přijela s předtěhotenskou váhou. Nezapomeň, že nejvíc se přibírá v 6. a 7. měsíci, pak se to nejspíš zpomalí, neboj. 8 kg není nijak hrozné.

Eva

loverose
Kecalka 150 příspěvků 12.10.09 09:59

To nee.. nevykládám mu co jím a co ne :)
On mi akorát hlídá váhu a říká, že bych za celé těhu měla nabrat okolo 12kg max. Byla jsem tam 1. října a teď jdu 27. opět a s tím, že mi řekl, že bych měla za tu dobu dát nahoru max. 2 kg. Což mám už teď 1.5kg nahoře,takže bůh ví kolik to bude koncem měsíce :-)
Pořád si představuju jak tam ten prcek plave v hromadě cukrů a tuků :roll:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 12.10.09 10:08

Ahoj. Já se teda jíst zdravě snažím, ale není to zas tak jednoduché. Nevolnosti mám prakticky pořád (začínám 23.týden), takže jsem ráda, když se mi podaří je zmírnit. I přes ty nevolnosti (včetně zvracení do 17.tt) jsem už nabrala 5kg, z toho teda 3 kg od poslední kontroly. Na další kontrolu jdu na konci týdne, takže kdoví, jestli ten přírůstek nebude ještě větší. Při prvním těhotenství jsem zhruba v tomto období nabrala za měsíc (mezi kontrolami) 4kg, což doktor sice komentoval, ale já vím, že to myslel dobře. Ovšem já teď moc nejím, jen když je mi špatně, zkouším, co mi udělá líp. Bohužel to je pokaždé něco jiného (a někdy nepomůže nic). Nejčastěji ovoce, ale už se párkrát stalo, že pomohly práve chipsy, čokoláda nebo párek. Snažím se vyhýbat „rizikovým“ potravinám, ale už to nepřeháním tak jako dřív. Je pravda, že pokud bych všechny ty rady a doporučení z internetu brala vážně, tak bych nejedla asi nic.

A co se týká toho váhového přírůstku, tak znám případy, kdy těhotná přibrala 30 kg a všech se hned zbavila, ale taky svůj případ z prvního těhotenství, kde jsem přibrala sotva těch 12kg a půlka mi zůstala i po dvouletém kojení. Teď se snažím nejíst hlavně na noc a i přes den jím míň než dřív, ale hlad nemám (teda krom okamžiku, kdy večer lezu do postele).

Takže já ti dost rozumím a myslím, že jsme na tom podobně. Přeju hodně štěstí :wink:

Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 12.10.09 10:22

Já jsem teda jedla tak nějak normálně, spíš trochu nezdravě. Sladký mi v těhotenství nechutnalo, ale uzeniny, chipsy, oříšky, po tom sem se mohla utlouct. No a týden před porodem jsem se jako člen organizačního výboru mistrovství světa v ženským lakrosu cpala jídlem z mekáče, prostě proto, že nic moc jinýho nebylo na slávii a v tom spěchu k dispozici… Říkala sem si,že po porodu už si to nebudu moct dát, kvůli kojení a pak vzoru pro dítě, takže sem se výčitkama netrápila :)

Radka77
Stálice 66 příspěvků 12.10.09 10:35

Taky řeším zrovna teď váhu.Já jsem sice ještě tolik nepřibrala ale moje výchozí byla trochu nadprůměrná a tak jsem si říkala že se mi třeba zas podaří přijet z porodnice o 7 kilo lehčí než jsem měla před otěhotněním jako se mi to povedlo při prvním těhotenství.Bohužel to tak teď asi nedopadne.Sice jsem ze začátku něco dala dolu ale dneska jsem stoupla po 14 dnech na váhu a mám o 2 kila víc.Měla jsem sice poslední dobou pocit že je mi těžko od žaludku ale připisovala jsem to tomu že se to tam v tom bříšku už všechno víc tísní.Asi jsem se ale jen víc nacpávala a to hlavně večer což není moc dobré ani normálně.Takže si také jako ty vyčítám každý kilo a to si říkám že 3 měsíse je ještě dost dlouhá doba.Zas se tím ale tak nestresuju akorát si říkám že musím do pátku trošku ubrat v jídle.No ale uvidím jestli se mi to podaří protože někdy mě prostě chytne taková hrozná chuť na jídlo že pak nevím co bych do sebe nacpala.Po porodu je ještě ale velká šance něco shodit protože pak člověk neví kam dřív skočit a hlavně v noci je to víc vyčerpávající,takže když pak budeš jíst normálně jako před otěhotněním tak půjdou kila dolů ani nebudeš vědět jak.Tím se teda alespoň já ještě utěšuju.
Přeji ti pohodový zbytek těhotenství a hlavně zdravého mimíska.

Delfina
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 12.10.09 10:37

Loverose, já mám občas taky výčitky :-). V chytrých knížkách píšou, jak si máš dělat vlastní mussli bez cukru, ale to není tak dobrý že :-) takže taky dělám hodně kompromisů. Ale říkám si, že pokud nejíme vyloženě jen suchý chleba atd, tak ty vitamíny se občas najdou. A 8kg budu mít asi v tvém týdnu taky ;-).

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 12.10.09 10:50

Výčitky ohledně stravy mám taky, ale ne proto že bych jedla špatné potraviny, al eže je jich neúměrné množství a já taaak strašně nerada nabírám, Takže sesnažím jíst pravidelně a pestře a když si občas zahřeším, tak to přece tak moc nevadí ne?

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 137 inzerátů 12.10.09 11:24

Já se snažím jest zdravě, ale moc mi to nejde :lol: Takže jogurty - bílé max si do nich dávám domácí marmeládu bez chemie, nějaké ty zákysy apod. ale taky dost masa. Hodně jím luštěniny, ale to jsem jedla vždycky. Na sladké naštěstí až zas tak chuť nemám, takže to je snad v pohodě. Ovoce - to futruju hlavně jablka - letos se tchánům urodily Rubíny, mńam :) Pak občas hrozny, banán. Se zeleninou jsem na tom o poznání hůř, protože mi žádná moc nejede. Takže občas listový salát, rajče a nejvíc můžu okurky, ale v těch nic moc není, no a mrkev, ale tu se mi zase nechce strouhat :roll:. Taky je teď sezóna pekingského zelí, tak to taky když je nejhůř sním. A jinak si dopřávám na co mám chuť. No a mám nahoře tak odhadem 8-9 kg. Zatím mi dr. nic neříkala, tak čekám, kdy začne. Naštěstí jsem na začátku těhotenství měla hmotnost na spodní hranici normální hm. takže rezerva tam byla :)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 12.10.09 11:27

Mě se teda na složení stravy nikdo nikdy neptal… A měla jsem i období čínských polévek :oops: :lol:

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 12.10.09 11:43
chutě v těhotenství

Ahoj, no já na začátku těhotenství skoro vůbec nejedla, bylo mi furt :poblion: Pak jsem se snažila jíst zdravě, takže jsem se vyhýbala uzeninám a sladkému. Ale od minulého týdne (35 tt) to nějak nezvládám a mám šílenou chuť na sladké hlavně na koláčky. Taky jsem kvůli tomu přibrala víc než ten týden předtím. :( Myslím, že moje gyndr. mě asi taky nepochválí. No, mám teď životosprávu ten poslední týden úplně mizernou. Nemůžu spát, takže chodím spát až kolem jedné hodiny a to samozřejmě mám už okolo jedenácté hlad, tak něco malého slupnu. Ráno se vzbudím kolem sedmé osmé, to posnídám. A kolem deváté jsem hotová a usnu. Vzbudím se kolem dvanácté a jdu vařit oběd. Říkám si, ještě že už jsem 36tt, jinak bych tímto způsobem nabrala minimálně 20 kg.

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 12.10.09 12:40

jak pise angua (OT jaky to je byt vlkodlak randici s trpaslikem?:)
obdobi cinskych polevek, jinak hlavne jablka a mrkev, na to mam chut porad, nejim vlastne nejak moc jinak nez normalne a zatim mam 5,5kg navrch, jen doufam, ze to delaji ty dve deti :lol:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 12.10.09 21:25

Loverose, njn, doktor chlap :roll: samá tabulka. Mně PA co jsem k ní chodila na kurzy řekla, že kolik ženská nabere je individuální a že ani 25 kg není nic hrozného. Gyndr to neřešila, jen ze začátku zkoumala, jestli vůbec něco naberu, že bych hlavně neměla shodit a pak když jsem vesela nabrala 20 kg, tak neřekla ani popel. 11 kg jsem nechala v porodnici a teď mi zbývá shodit 5 kg. Mám ale silné podezření, že 2,5 kg navíc váží jedna koza a 2,5 kg ta druhá :wink: :lol: Jez na co máš chuť a hlavně se nestresuj, neboj, pak to vyrodíš a vykojíš :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >