Těhuvitamíny bez jódu?

849
13.10.05 12:08

Těhuvitamíny bez jódu?

Prosím, nevíte někdo, jestli existují těhuvitamíny, ve kterých není jód? Já ho totiž nesmím :-( V jedné lékárně mi říkali, že jo, ale že si nemůžou vzpomenout na značku a že je zrovna nemají a jinde tvrdí, že jód je ve všech :? Kdyžtak zůstanu jen u listovky.
Díky,
Lendulín

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
13.10.05 12:22

Ahoj Lendulíne,
já mám zase jód přímo předepsaný od Dr. a ten mi řekl, že pokud jím dostatek ovoce a zeleniny, tak by to mělo stačit. Je to v podstatě na těhulce, jestli chce brát nějaký vitamínový komplex. Já beru jód, listovku a éčko (vše mám na předpis).
Taky jsem slyšela, že některý vit. komplex pro těhulky neobsahuje jód, jen ti bohužel neporadím, který to je. Ale v nějaké větší lékárně budou určitě vědět.

Milli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
13.10.05 12:37

ahoj Lendulíne,
jod např. není v Duovitu, není to jen pro těhotné, ale v indikacích je i těhotenství a kojení. Obsahuje 20 červených tablet (vitamíny) a 20 modrých tablet (minerály, bez jodu). Stojí asi 65 Kč. Má se jíst jedna červená a jedna modrá tbl. denně, ale to bych dělala jen v prvním trimestru, pak už tak 2-3× týdně.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
13.10.05 13:36

Multivitamin bez jodu

Ahojky Lenduline,
Walmark vyrabi multivitaminy pro tehotne a kojici zeny Prenatal a jak vidim v rozpisu slozeni jod tam neni. Ma slozeni jine nez ostatni multivitaminy (Mamavit apod.), obsah vitaminu i kyseliny listove je dvojnasobny a tudiz se bere 1 tbl. obden.
Zatim jsem je nevyzkousela, ale mam je objednane.
Info najdes tady http://www.walmark.cz/…products.asp
Ahoj, Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
13.10.05 15:54

Děkuji všem, kdyžtak zkusím asi ten Prenatal. Beru prášky na štítnou žlázu a jód mám od paní dr. endokrinoložky zakázaný.
Lendulín

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.10.05 10:35

ja jod taky nesmim a multivit. pripravky neberu, od dr. mam naordinovanou kombinaci selen, e vit a kys. listovou a letrox:)
mam jen dotaz, jak snasis uzivani leku na stitnou zlazu?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama