Telefon s internetem pro 9leté dítě

31.5.16 12:45

telefon s internetem pro 9 leté dítě

Ahoj chtěla jsem se zeptat, příjde vám normální aby dítě v 9 letech mělo telefon s neomezeným přístupem k internetu. Mně to příjde jako blbost a zbytečnost. Jako že má dítě mobil fajn, aspoň se mu člověk dovolá a je k sehnání, ale na co potřebuje v mobilu internet? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

62777
31.5.16 12:48

@paťule792006 to se ptas proc? Nrmalni v dnesni dobe to mozna bude, ja bych to nedovolila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15578
31.5.16 12:49

@paťule792006 kdo tě naštval? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2122
31.5.16 12:51

Tak třeba whatsapp, facebook, youtube, online hry… tam toho je :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 12:53

V 9 letech internet nepotřebuje. Dala bych mobil, abych se díděti mohla dovolat a né aby čudlíkovalo v telefonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
31.5.16 12:54

9 let mi přijde ještě moc brzo, vykopala bych ho ven ať si jde hrát a na mobil by měl nárok až za pár let ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62777
31.5.16 12:55
@dalimil píše:
Tak třeba whatsapp, facebook, youtube, online hry… tam toho je :-)

My vime, co tam jde delat :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
31.5.16 13:06

@paťule792006 Nevím, jestli bude mít můj názor zatím váhu, ale vyjádřím se, jak to zatím vidím. Jediné, co by bylo podle mě v tomto věku přípustné, by byl levný mobil, funkční maximálně pro volání, popř. sms a hry. Žádný internet, žádné internetové aplikace, nic, jen možnost si zavolat. A na domácím počítači internet s velkou rodičovskou ochranou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 13:07
@hudečice píše:
V 9 letech internet nepotřebuje. Dala bych mobil, abych se díděti mohla dovolat a né aby čudlíkovalo v telefonu.

Mám na to stejný názor. Jako na co bude celý den čučet do mobilu. Nehledě na to, že pak když má dělat úkoly, tak si místo toho hraje s telefonem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 13:10
@paťule792006 píše:
Mám na to stejný názor. Jako na co bude celý den čučet do mobilu. Nehledě na to, že pak když má dělat úkoly, tak si místo toho hraje s telefonem.

Mě stačilo ve výměně manželek, jak 4leté dítě sedělo u prodlužovačky a nutně potřebovalo zapnout červený čudlík, aby se rozjel počítat, aby mohl skákat s paňákem Máriem. 4 roky a taková šílená závislost. Paní chtěla v domácnosti ukázat, jak se cvičí jóga, a trochu klukům ukázat pohyb, ten starší to pobral, ten mladší jenom počítač a skákání. Nic jiného neznal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 13:11
@Narovnako píše:
@paťule792006 Nevím, jestli bude mít můj názor zatím váhu, ale vyjádřím se, jak to zatím vidím. Jediné, co by bylo podle mě v tomto věku přípustné, by byl levný mobil, funkční maximálně pro volání, popř. sms a hry. Žádný internet, žádné internetové aplikace, nic, jen možnost si zavolat. A na domácím počítači internet s velkou rodičovskou ochranou..

Za názor děkují a já s ním souhlasím, ale bohužel s tím nic neudělám. Kluk dostal telefon od svoji matky a ta to považuje za samozřejmost, že má dítě mobil s internetem, ta to bere jako věc, bez které by kluk nemohl žít. A ještě mu radí, že si tam může hrát nějakou hru a že mu tam dá paměťovku aby tam tu hru mohl mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 13:16
@hudečice píše:
Mě stačilo ve výměně manželek, jak 4leté dítě sedělo u prodlužovačky a nutně potřebovalo zapnout červený čudlík, aby se rozjel počítat, aby mohl skákat s paňákem Máriem. 4 roky a taková šílená závislost. Paní chtěla v domácnosti ukázat, jak se cvičí jóga, a trochu klukům ukázat pohyb, ten starší to pobral, ten mladší jenom počítač a skákání. Nic jiného neznal.

Jo přesně..ještě to neumí ani pořádně mluvit, ale hlavně že už to umí klikat a datlovat do počítače.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
31.5.16 13:17

Já v tom problém nevidím

• Nahlásit
  • Citovat
31.5.16 13:21
@paťule792006 píše:
Jo přesně..ještě to neumí ani pořádně mluvit, ale hlavně že už to umí klikat a datlovat do počítače.

Ale to dítě je tak omezené, když sedí od 12 do 19 než je večerníček u PC. Jako kde je čtení pohádek, hraní pexes, případně výlety (procházky po okolí), hraní si s ostatními dětmi na pískovišti. Na tom dítěti bylo vidět, jak nutně chce ten čudlík zmáčknout, aby mu to ten jeho starší bráška rozjel. Šílená závislosti na PC.
Pak jde to první třídy a neumí mluvit, neumí se vyjádřit, neumí vyslovovat… a to vše dělají PC, mobily a líní rodiče.
Nedávno na Nově ukazovali prvňáčka, jak mluví. Já mu nerozuměla vůbec. Jak se s tím pak domluví psycholog?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 13:26

Ano prijde mi to normalni. To, ze ma dite mobil s internetem neznamena, ze u nej sedi cely den, ze nechodi ven, ze si nehraje s vrstevniky, ze nepomaha doma, nedela ukoly. Vsechno ma sva pravidla a pokud se dodrzuji nevidim problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama