Televize u miminka

4.1.19 20:30

Televize u ditete

Ahojky, ted jsem se docetla, ze se nesmi miminko koukat na televizi a dokonce poslouchat ji 8o 8o 8o? No jsem uplne v soku…malej ma 4 mesice a od narozeni mame pustenou telku a ted dokonce na ni i hodne kouka, tak ted nevim, jestli jsem teda neudelala neco spatne 8o :nevim: Dneska zrovna na ni asi 2× pul hodiny cucel

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15179
4.1.19 20:33

Jako neměl by koukat z blízka, celej den, aby si neničil oči, ale čím jiným by třeba poslech tv měl ublížit? To je jak když pustíš rádio. Nicméně nevím na co by 4 měsíční musel cíleně koukat na TV :think: já mívám TV puštěnou často jako kulisu nebo si přes ní zapinam písničky a dítě nemám nijak poznamenané (nepíšeš teda co přesně by se mu mělo stát).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
4.1.19 20:37

My mame pustenou TV cely den jako kulisu :lol: obcas malou neco zaujme a tak se na to zadiva,ale to jsou max dve minuty a pak jde zase radit :mrgreen: nemyslim si,ze by ji to nejak uskodilo,spis naopak :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
139
4.1.19 20:42

@Twixinka presne tak. To zase nejaka lesana nemela o cem psat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
4.1.19 20:49

@iva077 asi tak :lol: fakt si myslim,ze to malou naopak rozviji :)

• Nahlásit
  • Citovat
15179
4.1.19 20:53

@Twixinka taky si říkám, teda záleží co člověk pouští, kde co je na palici, ale malej si pouští třeba videa na youtube v aj a sám od sebe se naučil Anglicky počítat líp než počítá česky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
4.1.19 20:55

No asi jde o to záření ne? Jsem četla nějaký článek na netu, že jsou studie (ty jsem teda nečetla), že do roku 2050 bude polovina lidstva slepá nebo s poruchou zraku. Právě díky TV, PC a mobilům, tabletům, atd. :nevim: I bych tomu věřila, páč mám kamarádku, která už dva roky čučí v práci celé dny do komplu a zrak se jí prý strašně zhoršil. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29068
4.1.19 20:55

Je dokazano,ze Tv pustena jako zvukova kulisa je jedna z příčin poruch pozornosti,učení,které se projeví az později. U nás Tv jede jen,kdyz se na ni nekdo opravdu dívá. A malym detem cas straveny u Tv minimalizuji.
Ale kazdy,at si se svým ditetem ve své domacnosti děla,co uzná za vhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
4.1.19 20:56

@Kriss Tina u nas frci decko a nemam pocit, ze by kreslena pohadka malymu nejak ublizovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
4.1.19 20:56

:hug: @Kriss Tina paaaani, tak na to je dcerka jeste mala :D mas doma sikulu ;) vetsinou nam tu bezi detsky kanala a nebo pak pisnicky na youtube a to mala tancuje jak silena :mrgreen: uz ma i
svuj mix pisnicek :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
735
4.1.19 20:57

Televizi nemame.Nevim proc by na to dite melo koukat :nevim: obecne studie to nepodporuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29068
4.1.19 20:58
@zuzikka píše:
No asi jde o to záření ne? Jsem četla nějaký článek na netu, že jsou studie (ty jsem teda nečetla), že do roku 2050 bude polovina lidstva slepá nebo s poruchou zraku. Právě díky TV, PC a mobilům, tabletům, atd. :nevim: I bych tomu věřila, páč mám kamarádku, která už dva roky čučí v práci celé dny do komplu a zrak se jí prý strašně zhoršil. :think:

Záření v dnešní době uz problém není,spíš ty staré přístroje.Jde o to,ze dítě je pasivní a dlouhé sledovani tv ho nepodnecuje k zadnym cinnostem..Něco jiného jsou vhodne pořady nebo výukové programy pro starší děti,ale miminu Tv nepoustim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2493
4.1.19 20:59

Tak televize celý den není vhodná ani jako kulisa. Pro malé dítě je to sled rychle střídajících se obrázků, blikání. Mění se způsob myšlení, děti které sledují hodně „vysílače“ (mobil, tablet, televizi) se mění hlavně na přijímače. Ale oříznout přístup úplně rozhodně nejde. Prostě vše s mírou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18527
4.1.19 20:59
@Jana206 píše:
Je dokazano,ze Tv pustena jako zvukova kulisa je jedna z příčin poruch pozornosti,učení,které se projeví az později. U nás Tv jede jen,kdyz se na ni nekdo opravdu dívá. A malym detem cas straveny u Tv minimalizuji.
Ale kazdy,at si se svým ditetem ve své domacnosti děla,co uzná za vhodné.

U nas TV jen vecer o vikendu. Kdybychom ji nemeli, ani bychom si asi nevsimli… TV jako kulisu nechapu - vy se doma bojite? nebo k cemu to jako ma byt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29068
4.1.19 21:02
@mroe píše:
U nas TV jen vecer o vikendu. Kdybychom ji nemeli, ani bychom si asi nevsimli… TV jako kulisu nechapu - vy se doma bojite? nebo k cemu to jako ma byt?

Proc bychom se meli doma bát,ta citace fakt patrila ke mě? 8o Já mám stejný nazor,tv minimálně,jako kulisa nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama