Reklama

Teplota - zajít k lékaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hankkaa
Stálice 58 příspěvků 02.02.18 08:06
teplota - zajít k lékaři?

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Dcerka 3,5roky, má od včerejšího odpoledne teploty 38,5C dala jsem jí Nurofen a teplota spadla. V noci však zase teplota stoupla na 39,3C. Na jiné " obtíže " si nestěžuje ani já nepozoruji. Sli by jste raději k lékaři? Omlouvám se za dotaz, teplotu máme poprvé, ale jelikož je i pátek, tak nevím co je teď vhodné?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 02.02.18 08:11

Zkus zavolat, mně doktorka říkala, že k ní mám přijít, až když horečky budou tři dny.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 02.02.18 08:12

Pokud nema zadne priznaky a je celkove “v poradku”, tak bych pockala i kdyz je patek.
Jen z teploty bez dalsich priznaku doktor stejne nic nepozna.

alifie
Extra třída :D 12590 příspěvků 02.02.18 08:12

Když nevíš, tak za telefonuj lékařce.

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 02.02.18 08:13

s teplotou chodím až po třech dnech…nic jiného ti na to dr stejně nedá, než nurofen, pokud udělá crp a pošle nějaké odběry tak to bude stejně až v pondělí a do té doby může být dávno po teplotě..

S.Berankinová
Kecalka 285 příspěvků 02.02.18 08:17

Rozhodně bych šla k lékaři. O to víc, že bude víkend. Pak budete lítat na pohotovost. Může mít vysoké CRP a na to dostane ATB. Můj syn mívá nejdříve teploty a až za pár dní je vidět v krku angína, ale díky CRP doktorka pozná hned, že je v těle zánět a že bez ATB to nepůjde. A upozorňuji, že nejsem rozhodně zastánce ATB, ale někdy se to bez nich prostě neobejde. To, že Vy na nic jiného nepozorujete, neznamená, že to neodhalí doktorka svým vyšetřením.

Freya10
Kecalka 260 příspěvků 02.02.18 08:18

Ahojky - je to tak - Dr stejně ještě nic nepozná. Také bych počkala 3 dny. Kdyby měla i v pondělí ráno horečku, tak bych zašla k Dr - to už by mělo smysl dělat CRP, poslech…u většiny viróz začne horečka po 3-4 dnech rychle odeznívat. Kdyby se jí k tomu přidalo něco významného, tak na pohotovost… neboj - bude to dobré - tříletá dcera měla před 14 dny 5 dní horečky okolo 39,5 a taky jsem byla pořádně vyděšená :kytka:

blumen
Hvězda diskuse 41223 příspěvků 02.02.18 08:20

@Hankkaa sla bych nejdriv po 3 dnech horecek. Srazim az pri vysokych, ne pri 38,5, zalezi teda, jak se citi a zda ji neco boli. Horecky ma mala neustale, jsme vycviceni. Dala bych telu 3 dny na boj a pak se uvidi.

Dneska u nas skoncily 5 denni horecky, obycejna viroza.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 02.02.18 08:21

Posledně jsme šli takhle hned v pátek, když měla malá v noci teploty, měla v krku něco, co se mi nezdálo, doktor kouknul, jasná angína, ještě, že jsme šli hned. Ale to nemusí být váš případ, ale že je pátek, raději bych šla.

iwa83
Kelišová 6349 příspěvků 02.02.18 08:23

Nám teda CRP doktorka dělá v ordinaci. Ale taky jsme s dcerou (20M) šla až po 3 dnech, kdy jí to po sirupu/čípku kleslo a pak zase vylezlo. Když jí to kleslo, chovala se normálně, neměla rýmu, kašel nic. Nakonec z toho za další 1,5 den byla 6tá nemoc. Naštěstí ATB nedostala automaticky. A protože CRP bylo nízke, řekla jen aby jsme dál sráželi kdyby to bylo vysoké a kdyby to nepostupovalo zase se ukázat.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 02.02.18 08:25

Já bych k Dr šla, už jsem to psala v několika diskuzích, ale jednou jsme měli horečky bez jiných příznaků, tak jsem šla až ten třetí den, což bylo v neděli na pohotovost, tam udělali crp, bylo 140 a poslali nás do nemocnice s pyelonefritidou. Je sice možný, že Dr nic teď nezjistí, ale za mě rozhodně lepší jít k Dr 2× než jako my se skoro sepsí. :?

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 02.02.18 08:26

Šla bych hned, aspoň na crp. Jindy bych čekala dva dny, ale ze je pátek :nevim:

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 02.02.18 08:36

Nesla bych, na crp je neco videt az dele. Ne druhy den. Dcera ted mela 6 dni k 39. Sla jsem az 5.den. Nikde nic. 7.den bez teplot. Ted se v tom placam ja uz vic jak 14 dni.

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 02.02.18 09:03

Ja bych šla je před vikendem

vverru
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 02.02.18 09:16

CRP stoupá postupně, dnes bude pravděpodobně ještě nízké nebo v šedé zóně, i kdyby to bakteriální bylo.

Vyčkala bych, srážela bych až kolem 38.5, klidovej a pitnej režim

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >