Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
ahojte…taky se hlásím do klubu.Termín mám 5.11. a čekáme holčičku…snad
Jsem přímo z centra,ale rádi by jsme do Líšně,přítel odtamtud pochází a rád by se vrátil na místo činu…Rodit bych chtěla v Bohunicích,rodila tam většina kamarádek.Názory znám positivní i negativní na všechny porodnice,myslím,že záleží na tom,na jaké lidi budeme mít štěstí…Jen v případě rizikového porodu bych nevolila Milosrdné,nejsou tam péči o tyhle děti uzpůsobní
Urcite je to nejvic o lidech, jak se nam bude v porodnici libit. Holky, jak jste na tom s nakupem vybavicky? Uz vetsinu mate? Já se pomalicku snazim dokupovat a myslim, ze jeste par kousku a snad to bude komplet…
Ahoj Midro, tak to je paráda jsme všechy termínem skoro stejně
.Kamarádka rodila na Obilnáku a po komplikacích císařem. Přítele tam teda nechali..Asi je to taky individuální.Výbavičku mimo pár věcí snad taky už mám
.Ale pořád mám pocit, že musím něco dokupovat
.Holky chodíte někam na ty předporodní kurzy?Mě se tam moc nechce tak snad tím nic nezanedbám
.Pěknej víkend!!!
To, ze neni mozna pritomnost tatinka u cisare na Obilnaku, nam rikala porodni asistentka v Bohunicich, ale je mozny, ze nemela spravne informace. Navic, prislo me, jako by nas chtela trosku presvedcit, ze ta jejich porodnice je nej:-) Ja na kurzy nikam nechodim, rikala jsem si, ze je to celkem drahe a spousta veci se uz da najit i na internetu. A kdyz jsem slysela kamaradku, jak si na jedne lekci vymenovali recepty (ne miminkovske, pro dospele), tak jsem si rikala, ze nemusim litovat… Je super, ze vsechny mame terminy takhle u sebe - to by byl cert, abysme se v nemocnici alespon nektere spolecne nesesly:-)
Na kurz mám stejný názor a hodně kamarádek mne i o tom přesvědčilo, přesně jak píšeš
.Do Bohunic půjdu tak mne paní nemusí ani přesvědčovat, hlavně at máme volno a sejdeme se tam
.Chodíte do práce nebo jste na neschopence?Já jsem od začátku doma, poprvé nám to nevyšlo tak mne nechala raději hned doma a užívám si to
. Pravda doma moc nejsem
…Bydlela jsem do 20 na Vinohradech od mala tak i tu stranu Brna máme společnou
.
ja jsem byla doma asi mesic s nevolnostma, potom jsem byla nejakou dobu v praci, ale asi v polovine cervence doma. I kdyz nemam nejake extra velke komplikace, tak to bylo porad neco a protoze jsem pracovala v Olomouci, ono to dojizdeni neni nic moc. Navic prace byla celkem vycerpavajici, i kdyz jsem mela spoustu vyjimek, ktere jsem kvuli tehotenstvi nemusela delat, ale i tak… Doma si to celkem uzivam, citim se plne v poradku, akorat me na posledni kontrole doktor trosku postrasil, at se setrim, ze mam miminko hodne dole, tak aby se ji nechtelo na svet uz ted:-)
To ja som v praci aj teraz. Sedim si za pocitacom, takze pohoda, len ma zmaha ta hodina v MHD a poslednou dobou aj to, ze v noci nemozem spat. Ale vzdy medzi polnocou a jednou rano prisaham ze na tu marodku pojdem. Rano ked sa zobudim tak mi dojde kto vsetko ma dovolenku a ako by som skomplikovala zivot ostatnym, keby som si ostala doma. Takze miesto k dr sa doplazim do prace. Ono to aj tak vyjde nastejno, lebo robim v kr.poli a aj vseobecneho aj gynekologicku mam v kr.poli.
Vybavicku este nemam, teraz som zacala sit latkove plienky - skusam ako sa podaria, a mama ma zjazdila uz aj za to. Ma 71 rokov a rod od roku je povercivejsia. Takisto mam poverciveho manzela, zhrozil sa ked som ho poslala kupit Lovelu v akcii. Nakoniec uznal ze je to len praci prasok a dotiahol ho domov.
Porodne kurzy … pocula som ze su na nieco dobre len v pripade ked budem chodit na kurz priamo k tej asistentke, ktora ma bude rodit. No a pretoze si myslim ze prcek vylezie von aj bez kurzu, tak moc ma to nelaka. Viac som chcela chodit na tehu brusne tance, ale akosi mi nevysiel cas ![]()
El-Brno tak to jsme na tom stejně..taky mě naposled postrašila, že mám kratší čípek o trošičku tak že mám ležet.Byla jsem pak na Obilnáku,protože mě bolely hrozně záda a tam mě uklidnili,že je vše ok a ležet nemusím
.Tak jsem si udělala názor někde mezi a šetřím se
.Cítím se super takže si to moc užívám
.Bábi doporučuju je to fakt paráda bez práce jednou za život
.
Ja si to doma taky celkem uzivam, mela jsem strach, ze se budu nudit, ale to nastesti neni tak casto… kdybych ale musela porad jenom lezet, asi by to bylo horsi. Jsem trosku neposedna a chtela bych chodit do nejakeho cviceni, na druhou stranu to se asi moc neslucuje s doporucenim se setrit… hrozne se me libil v Internationalu aquaerobic, dokonce tam maji i zdravotni cviceni vhodne pro tehotne, tak nevim, jestli to risknout nebe ne…porad sedim na zadku a laduju se cimkoliv sladkym (i kdyz jsem na to nikdy predtim nebyla…)
Bábi, já to mám se spaním to samý - ale protože jsem doma, ani mě moc nevadí, že mám rozhozený rytmus - prostě když v noci pořádně nespím, dospím to ráno. Chodit ještě do práce by mě zabilo, mas muj velky obdiv!
No, za prve my mame hypoteku … takze kazda koruna sa hodi. Za druhe, chcem sa skoro vratit, takze urobit dobre managerovi
Plus ja som menila oddelenie minuly rok v listopadu … tak som nechcela hned naklusat s tehotenskou knizkou. Ale ked mi dr povedala ze mozem mat problem otehotniet, tak som sa zlakla a rozhodla sa ze si muzicek prestane davat pozor … a prcka vyrobil na prvy pokus na valentina
tak nechcem moc komplikovat zivot v praci ![]()
Ale teraz ked zacinam byt unavena tak sa mi do prace az tak moc nechce
Plus zacinam sit tie latkove plienky, teraz som si vytlacila strih na baby kimono … radsej by som sedela doma za strojom, ako v praci za pocitacom ![]()
K tomu cviceniu … mne to zakazala mama. Lebo jedna jej kolegyna chodila poctivo na tehu cvicenie, a vravela ze potom mala tak vymakane brucho, ze nemohla porodit. Manzel vravel ze to cital o jednej tenistke … ze bola tak vysportovana ze svaly sa neuvolnili a decko nevytlacila.
Bábi, a po jaké době se chceš vrátit do práce? Já docela uvažuju o dvoleté rodičovské, ale mám strach, co potom s mimčem, abych nedala za hlídání víc než vydělám. Jak to máš vyřešené ty?
No ja planujem medzi rokom a dvoma. Ked sa vratim po roku, zamestnavatel sa ku mne bude spravat akoby som vobec nebola prec.
Lenze … rocne dieta beru do jasli niekde okolo starej osady .. za 5 000 mesacne. To by som cakala ze mi prcka vratia a bude ovladat aspon 4 jazyky. Na druhu stranu, moja vyplata minus 5 000 je stale viac ako materska. Lenze ked si rozkliknes stranky jasli, tak tam pisu ze maju deti od 18 mesiacov ![]()
Plus, zamestnavatel nam vybavil prednostne miesto v skolke, ktora je vraj dobre draha, ale ta berie deti od dvoch rokov. Tak neviem … rozmyslame ze mozno predsa len poziadam o trojrocnu matersku, aby som nebola nutena po dvoch rokoch nieco riesit.
ja to mam taky takoýy složitější:-) Bydlime teď s manželem v Brně, ale práci mam v Olomouci. Ve třiceti (coz budou male právě dva roky), je možnost docela slušného povýšení - za hodně slušné penízky, že to bych si troufla nechat manžela ten rok doma klidně i bez peněz a pořád by to bylo hooodně fajn. Jenže bohužel, toto povýšení záleží na mnoha okolnostech a vůbec není jisté, kdy nastane. Pokud bych se měla vracet do práce ale za těchto podmínek, které mám teď, museli bysme to vyřešit školkou nebo hlídáním a zaměstnavatel bohužel nic takového nenabízí…
Takže máme všechny dětičky vyrobené plus minus na Valetyna:-))Ty musí být opravdu z lásky…
Já jsem doma,pracuji na operačních sálech a tam nejsou podmínky pro těhotné nic moc.Ale doma se docela nudím,alespon ted přes léto to utíká rychleji..pořád nějaké akce.Chtěla bych se vrátit na částečný úazek i za rok(pokud to samozřejmě dítko dovolí)zpočátku bych mohla párkrát do měsíce a postupně přidávat.Mám hlídacího tatínka,který může jednou za čas zůstat doma a já se zapojit do procesu.I když uvidíme,jak to půjde,ale namalováno to mám hezky:-)
S výbavičkou pomalu začínám,mám kočár,který jsem koupila výhodně už ve 20.týdnu,ale je u skorotchyně.Spoustu věcí jsem dostala po sestře,která má dvouletou holčičku…a na zbytek se chystám v průběhu září..pravděpodobně i s vánočníma dárkama,at to nemusím řešit s malým prckem ![]()
Tak za normalnych okolnosti by som vianocne darceky zacala nakupovat teraz … cestou cez mesto z prace, ak sa o nieco potknem, ono potom tie vianoce tak nebolia. Ale teraz sa hlavne snazim preplazit z prace domov a mesto obchadzam oblukom … ako inak na trase kr pole lisen ![]()
Ale do vybavicky som sa pustila, uz mam usite 4 plienky a dnes som nahodila na ihlice svetrik ![]()